Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana kolumny kierowniczej bez regulacji na regulowaną

khary
 Share

Recommended Posts

Problem jak w temacie -- "temat był chyba kiedyś poruszany na forum ale nie umie znaleźć.Wiec.Wiecie może co oprócz osłony kolumny kierownicy trzeba zmienić aby dokonać takiej modyfikacji?? " - to jedyny post jaki znalazłem na "szukajce" - niestety tamten był bez odpowiedzi liczę na większy odzew :) . Będę też wdzięczny za ewentualny opis-poradę jak "bezboleśnie" przeprowadzić taką operację :rolleyes: . Dotyczy oczywiście VB :)

Edited by khary

nie wiem jak z mocowaniami ale dam Ci jedna rade.. jeżeli masz przedlifta to szukaj takiej kolumny. w polifcie jest zupełnie inna, nawet kostki do stacyjki się różnią

Problem jak w temacie -- "temat był chyba kiedyś poruszany na forum ale nie umie znaleźć.Wiec.Wiecie może co oprócz osłony kolumny kierownicy trzeba zmienić aby dokonać takiej modyfikacji?? " - to jedyny post jaki znalazłem na "szukajce" - niestety tamten był bez odpowiedzi liczę na większy odzew :) . Będę też wdzięczny za ewentualny opis-poradę jak "bezboleśnie" przeprowadzić taką operację :rolleyes: . Dotyczy oczywiście VB :)

kolumna kierownicza razem ze stacyjką ( bez wkładki może być ) i immo oraz obudowa kolumny

Wszystko jest do zrobienia, najlepiej było by przełożyć cała swoja stacyjkę przy tej operacji. Mam taką kolumnę z angola i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy by jej nie przełożyć :) Najgorsza robota to uporanie się ze śrubami bez łba ;) , które są zabezpieczeniem.

• 3 weeks later...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W kwestii przed...i po... liftowej to się nie pytałem o taką chodziło po prostu o kolumnę z regulacją, sam nie wiem co się z tym poliftem... :42: Śruby zostawię w spokoju, przełożę wkładkę :) zdaje się że będzie dużo prościej... to teraz na zakupy... :33:

Edited by khary

• 1 year later...

wymieniałem ostatnio kolumnę kierownicza u siebie

Potrzebujemy kolumne kierownicza z regulacją, plastiki pod kierownicą, immo (w zasadzie jego obudowę) i plastik trzymający taśmę poduszki ...

porobiłem kilka fotek może się komuś przydadzą

Musimy ściągnąć kierownice więc odpinamy aku (co by nam poduszka nie wystrzeliła ... :) )

odkręcamy osłonę pod kierownica, opisane jest to w poradzie http://www.vectraklu...dvices/pokaz/96 (zdj. 5,6,7)

odkręcamy poduszkę powietrzna, dwie śrubki torx od tyłu kierownicy, odchylamy poduszkę i odpinamy wtyczkę od poduszki ...

po odkręceniu poduszki widzimy śrubę na klucz 22 odkręcamy, a dokładniej mówiąc popuszczamy (nie odkręcamy do końca) zapieramy się i szarpiemy kierownicę może uda się ściągnąć (mi się nie udało) no chyba że ktoś ma ściągacz do koła kierownicy .. :)

widzimy teraz idealnie stacyjkę a dokładnie jej kostkę, czerwone zaznaczenie znajduje się śrubka odkręcamy i odpinamy kostkę ...

dscf1386p.th.jpg dscf1389u.th.jpg

po ściągnięciu kierownicy szukamy 2 śrub (u mnie 13-stki) ale z tego co piszą są tam śruby bez łba (zrywalne) trzeba je przeciąć dremlem i odkręcić ...

dscf1387f.th.jpg

po odkręceniu tych dwóch śrub, kolumna powinna nam opaść na dół, jeśli nie to trzeba jej delikatnie pomóc . . :)

w głębi szukamy śruby u mnie 13stka .. :) bierzemy wszystkie możliwe przedłużki i z trudem ją odkręcamy

dscf1395q.th.jpg dscf1396a.th.jpg dscf1397s.th.jpg

kolumna już jest prawie wyciągnięta .. :)

kładziemy się w nogach kierowcy i odkręcamy śrubę od krzyżaka ...

dscf1398f.th.jpg

wyciągamy kolumnę, wkładamy nową regulowaną i skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności .. :)

• 2 years later...

Koledzy mam takie zapytanie.

Mam luzy prawdopodobnie na łożysku kolumny kierowniczej. Czy idzie takie łożysko gdzieś dokupić?

Jak to z wymianą?

Mam kolumnę z angola z regulacją, czy ona jest taka sama jak w europie?

Czym zastąpić śruby z łbem? Jakaś normalną zwykłą?

Jakim momentem dokręcać kierownice?

Z góry dzięki za odpowiedzi