Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

CD70 + CID lub CD30MP3 + GID

SIG_MAN
 Share

Recommended Posts

Ciągle pojawiające się zapytania sprawiły, że postanowiłem pomóc... ponieważ nikt się nie odważył oddać swojego auta nie mogłem sprawdzić swoich zdolności.

Pojawił się w końcu ZBigos74 ze swoim zestawem CDR2005 i GID.

zbigosradiomae1.jpg

Znajomy zestaw???

Rwiemy wszystko.

zbigosradiomae2.jpg

Z niebieskiej kostki ISO przekładamy kable do kostki FAKRA (ta czarna z fioletowym elementem).

Przekładamy zasilanie, masę, 8 przewodów głośnikowych, - to wystarczy jeśli nie walczymy ze sterowaniem w kierownicy.

Będę próbował zrobić sterowanie z kierownicy, ale na razie ZBigos74 nie chciał walczyć (walczyliśmy z czymś innym).

Kostka od GIDa musi zostać uzupełniona o magistralę CAN, którą prowadzimy do kostki radia (zielono - biały przewód).

zbigosradiomae4.jpg

Magistralę CAN tak jak pisałem wpinamy w kostkę FAKRA.

zbigosradiomae3.jpg

Podpinamy CIDa, podpinamy CD70 (dodatkowo łączymy kablem RGB) i nasz zestaw już działa.

zbigosradiomae6.jpg

CID nie chce współgrać ze starym panelem klimy, dlatego trzeba wstawić od wersji poliftowej (to taka gdzie mamy radio CD30 i wyżej).

W ten sposób można wstawić CDC40 OPERA, CD30MP3 i poliftowy GID lub CID.

Do w/w modernizacji potrzebujemy:

1. Radio - najlepiej wylogowane (wraz z kieszenią !!!)

2. Wyświetlacz wraz z ramką - najlepiej wylogowany

3. Kabel RGB (jeśli dodajemy nawigację do kolorowego wyświetlacza CID)

4. Poliftowy panel klimatyzacji (dotyczy klimatronika, nie wiem jak jest w manualnej)

5. Kostkę FAKRA - można albo przekładać piny albo przelutować - obydwie wersje dozwolone

6. Troszkę kabelków z końcówkami (a dokładnie 2 po 50cm do magistrali CAN)

7. Antena GPS

8. Zalecam podłączenie pod TECH2

9. Lutownica i dodatki

ZBigos74, dzięki za udostępnienie auta i że dzielnie polewałeś podczas oblewania sukcesu :)

P.S. Cała modernizacja razem z programowaniem TECH2 to koszt od 1500zł do 2000zł (nie wiem jeszcze jak ze sterowaniem w kierownicy, ale mamy czas).

Jak ktoś chce coś takiego zrobić u siebie... ZAPRASZAM.

THE-END

zbigosradiomae7.jpg

Edited by SIG_MAN

To już wiem na co wydam 2k jak mój portfel się odkuje po zakupie Viki:) U mnie będzie chyba prościej bo z CD30

I Zbychu się na to zgodził? :leze:

Super sprawa :)

Gratulacje Krzychu ;)

Maćku muszę zobaczyć Twoją ramkę na CIDa, w razie czego to wstawimy do Ciebie mojego GIDa :leze:

Nie no żart, to tylko tak do zdjęcia :D

SIG MAN Ty czarodzieju :)

Krzychu to czarodziej, ale mojej wątroby nie potrafił zaczarować, żeby głowa na drugi dzień nie bolała ;)

Z przedliftową ramką do Cid będziesz miał nie konczącą się przygodę, ja 2 miesiące jeździłem z poliftową nie do końca pasowała ale wyświetlacz nie latał, nie kusił złodzieja, troszeczkę odstawała na rogach, ale dało radę.

Edited by Marcin_Czosnek

Ja ewentualnie zastanawiałem się nad CD40 Opera - ale niestety nie czyta mp3:angry2:...

CD 70 -ka niech Zbigowi służy...

Damy radę :)

Kupiłem już modelinę, duży garnek mam... się wygotuje :)

Z takimi zdolnościami wkrótce będziesz ze starego radia kasprzaka robił cd 70....:)

Edited by Marcin_Czosnek

A Ty nadal wierzysz że Tobie wstawiłem CD70???? Kolego, to był zwykły kaseciak :)

Edited by SIG_MAN

Gratuluję wykonania. Mam trochę pytań

1. Domyślam się, że sterowanie kompa z manetki nie działa :(

2. CDR2005 miało na dobrą sprawę taki sam protokół jak starsze CDR500. CD70 ma już CANa do transmisji z wyświetlaczem. Czy komplet radio + wyświetlacz musi mieć magistralę CAN z samochodu ? Pytam, bo widziałem ostatnio, że te radia mają podany sygnał prędkości (a nie zaszyty w CANie) i się zastanawiam, czy potrafi działać taki sprzęt (radio + wyświetlacz) autonomicznie

• 4 months later...

A by było fajniej to dopiszę, że wczoraj do Zbycha wstawiłem UWA.

TAK, TAK !!!!!

W przedlifcie można dodac UWA, oczywiście po ówczesnej wymianie radia z przedliftowego na poliftowe (nie koniecznie na CD70 i na CIDa)

• 4 weeks later...

Witam,

Mam pytanko odnośnie radyjka cd70 z navi. Viki 2007 rok. I ostatnio przy mrozach po odpaleniu silnika na wyświtlaczu pokazują sie kreski, miga logo opla, i radio się zacina, po pewnym czasie jak silnik pochodzi i sie prawdopodobnie nagrzeje to wyświetlacz śmiga normalnie wraz z radiem. W lato takich problemó niemiałem...:( Mieliście podobną sytuacje??? Proszę o pomoc bo zaczyna być to denerwujące.

Pozdrawiam,

KwL

Edited by zubek73
niewiele to ma wspólnego z tym tematem - może zacznij od sprawdzenia prądu w aucie / zubek

Kolego... luty BEZOŁOWIOWE / pękają... prawo fizyki jest takie że jak coś jest zimne się kurczy i popękane luty nie stykają :) Robi się cieplej i styka :) Trzeba poszukać gdzie nie kontakci i przelutować. Pytanie zadane GDZIE POPADNIE, no ale skoro to 1 post można wybaczyć :)

przepraszam ze post nie tam gdzie powininen, nastepnym razem sie postaram, Dzieki za podpowedz :)

Hmm mam Vectre C z marca 2005 roku (przedlift) ale już mam sterowanie kierownicy takie jak w polifcie oraz CD30. Czy ja także muszę dokupić poliftowy panel klimatronika ?