Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gumowy wąż przy silniku

arturjakis
 Share

Recommended Posts

Wczoraj zabrałem się za naprawę ABSu i przy okazji oglądnąłem silnik i powycierałem go z oleju. W każdym bądź razie zaniepokoił mnie jeden przewód gumowy wchodzący do silnika poniżej pompy vacum (zaznaczyłem go na zdjęciach).

Przy samym krućcu przewód jest jakby spuchnięty i miękki dodam że cały wąż był zachlapany olejem.

Co płynie w tym wężu i czy jest on uszkodzony.

Jeżeli konieczna jet wymiana to jak on się nazywa jakiś numer lub coś.

I jeszcze jedno pytanie jeżeli konieczna jest jest jego wymiana to zrobić to natychmiast czy dam radę jeszcze zrobić z 200km bo mam wyjazd a nie uśmiecha mi się jazda pociągiem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

post-24992-1281286890,5777_thumb.jpg

post-24992-1281286905,6918_thumb.jpg

Wczoraj zabrałem się za naprawę ABSu i przy okazji oglądnąłem silnik i powycierałem go z oleju. W każdym bądź razie zaniepokoił mnie jeden przewód gumowy wchodzący do silnika poniżej pompy vacum (zaznaczyłem go na zdjęciach).

Przy samym krućcu przewód jest jakby spuchnięty i miękki dodam że cały wąż był zachlapany olejem.

Co płynie w tym wężu i czy jest on uszkodzony.

Jeżeli konieczna jet wymiana to jak on się nazywa jakiś numer lub coś.

I jeszcze jedno pytanie jeżeli konieczna jest jest jego wymiana to zrobić to natychmiast czy dam radę jeszcze zrobić z 200km bo mam wyjazd a nie uśmiecha mi się jazda pociągiem.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wąż ten łączy blok silnika z wymiennikiem ciepła (chłodnicą oleju) i płynie w nim płyn chłodniczy.

Można go zastąpić zwykłym wężem olejowym o odpowiedniej średnicy, ponieważ jego kształt nie jest zbyt skomplikowany (z tego króćca wąż idzie na dół i kończy się fajką w kształcie litery U wchodząc na króciec chłodniczki). Ja tak zrobiłem jakiś rok temu i działa bez problemu. Pytałem w sklepie o nowy, i powiedzieli mi jakieś 100-200zł. Nie pamiętam już.

Czy wąż który zaznaczyłem na wcześniejszych zdjęciach jest tym samym wężem co na zdjęciu poniżej czyli wężem zasilającym?

Jeżeli tak to oryginał GM kosztuje 47zł u Stachowiaka

post-24992-1281474629,6524_thumb.jpg

Edited by arturjakis

• 1 month later...

W Y20DTH (inne 2.0 pewnie też) wąż ma oznaczenie 9157129. Ostatnio strzelił na trasie, był cały w mazi olejowej, guma popuchnięta, rozsypała się w rękach. Problemem jest to, że wąż ma 2 różne średnice (zastąpiłem go wężem ogrodowym jakimś lepszym 1/2 i 3/4 cala łączonymi złączką redukującą - obie końcówki lekko rozgrzane i poszerzone bo normalnie nie chcą wejść na krućce). Prowizorka na 2 dni, w Gliwicach w Jamarze 40zł oryginał nowy. Warto go sprawdzić czy nie jest popuchnięty bo jak strzeli to będzie problem. Aha, dostęp dosyć ciężki jeżeli chodzi o klemy zaciskowe na końcówkach

Dzięki za odpowiedz.

Wąż wymieniłem już dawno temu zasila on chłodnice oleju i płynie w nim płyn chłodzący.

Kupiłem jak pisałem nówkę oryginał GM u stachowiaka za 47zł

U mnie też był cały w mazi olejowej.

I faktycznie parszywy dostęp. Próbowałem go wymienić samemu ale nie dałem rady.

Mechanik wziął 30zł za wymianę i problem z głowy.

Edited by arturjakis