Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jakie opony kupić

Guest 20OpelVectra04
 Share

Recommended Posts

Guest 20OpelVectra04

Mam do was prośbę dotyczącą kupna nowych opon, gdyż jak już kiedyś w poprzednim temacie mówiłem że mam drgania na kierownicy, więc przełożyłem tył na przód i jest poprawa nie trzęsie kierownicą i auto jedzie jak po sznurku, okazało się że jest buła na oponie( na tyle miałem 2007 rok a na przodzie 2005) i teraz te 07 dałem na przód i jest ok. A wracając do tematu to jakie opony najlepiej kupić aktualnie mam 215/16 i nie wiem czy oglądać się za używkami np z 2009 jakiś MICHELIN czy continental lub nowe. A i czy jak wymieniać to wszystkie 4 czy 2 mogę kupić. ? Pozdrawiam :rolleyes:

Co do pytania czy mozesz wymieniac dwie? Wg mnie jak najbardziej mozesz wymienic dwie opony (na jednej osi). Ja tak kupowalem samochod. Byl na zimowkach. 2 z przodu jednej marki a 2 z tylu drugiej marki. Auto przeszlo badania techniczne warunkowo, tzn czlowiek byl normalny i zdawal sobie sprawe, ze bede zaraz opony zmienial, wiec puscil "warunkowo, ale to juz ich ostatni sezon". Potem z kumplem, u ktorego normalnie opony kupuje uzgodnilem, ze jedne z tych dwoch zostaja na zime (leza u niego i czekaja), a dwie wywalamy i na zime dokupie jak te co sie jeszcze nadaja :)

Wiec jak widzisz mozna spokojnie zmieniac opony tylko z jednej osi.

EDIT: jakby Ci sie spieszylo z info o oponkach to poszukaj w poradach ogolnych. Tam bylo pare tematow o oponach :)

Ja osobiscie uzywam Nokian, kupionych tutaj. Jestem zadowolony. I jesli chodzi o wrazenia z jazdy to moge potwierdzic, to co Piotrek tam pisal. Ciche i fajnie wybieraja wode. Na ostrych zakretach nie sprawdzalem, bo moja Viki cos za mocno sie przechyla jak na moj gust (albo moze za szybko jezdze) ;)

Edited by Fiury

Guest andrzej3690

na jednej osi muszą być jednakowe opony tak wiec tylko parami się wymienia możesz bez problemu mieć na jednej osi inne na drugiej inne i żaden diagnosta ci nic nie powie ,co do chińszczyzny to jestem nie bardzo do nich przekonany kopiłem autko z oponami wanli i to szajs dosłownie huczą ze ciężko wysiedzieć,

Ja ostatnio kupiłem Barum Bravouris 2 i nic złego na ich temat póki co nie mogę powiedzieć, dobrze trzymają na zakrętach może delikatnie głośniejsze niż micheliny ale polecam zestawienie cena/jakość bardzo dobre

• 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Witam mam pytanko czy wspolczynnik XL na oponie robi duza roznice w uzywaniu.(oprocz ceny)Mam felgi aluminowe.

Myslalem o zakupie takich opon jak:

Sava Intensa UHP 215/55 ZR16 93W

Sava Intensa UHP 215/55 ZR16 97Y XL

Falken ZE914 215/55 R16 93W

Ktore byly by najlepsze z tych co podalem

Prosze o pomoc w wyborze.

Witam mam pytanko czy wspolczynnik XL na oponie robi duza roznice w uzywaniu.(oprocz ceny)Mam felgi aluminowe.

Myslalem o zakupie takich opon jak:

Sava Intensa UHP 215/55 ZR16 93W

Sava Intensa UHP 215/55 ZR16 97Y XL

Falken ZE914 215/55 R16 93W

Ktore byly by najlepsze z tych co podalem

Prosze o pomoc w wyborze.

możesz pisać normalną czcionką ;) z tych dwóch falkeny zdecydowanie będą lepsiejsze, XL ci raczej niepotrzebny chyba, że worki z cementem chcesz wozić, tak wogóle to napisz ile kasy chcesz przeznaczyć na komplet opon to zapewne coś lepszego da radę znaleźć chyba, że już postanowione albo masz tanio te, które podałeś

możesz pisać normalną czcionką ;) z tych dwóch falkeny zdecydowanie będą lepsiejsze, XL ci raczej niepotrzebny chyba, że worki z cementem chcesz wozić, tak wogóle to napisz ile kasy chcesz przeznaczyć na komplet opon to zapewne coś lepszego da radę znaleźć chyba, że już postanowione albo masz tanio te, które podałeś

Witam

Sorry za czcionke

To sa opony letnie bo zimowe sa mi nie potrzebne poniewaz tu gzie mieszkam snieg pojawia sie na 2 max 4 godz i znika ale zamiast sniegu deszczu jest az do znudzenia zima.

Ceny sa chyba w miare

1) 62 funty

2)okolo 80 funtow

3) 73 funty

Z tego co patrzylem na testy to te sawa wychodzily duzo lepiej niz Falken i bylo o duzo cichsze.

Teraz mam chinskie g**no ktore halasuje co nie miara i mnie to do bialej goraczki do prowadza poniewaz nie mam przyjemnosci z jazdy moja Viki. :(:angry:

Czyli ten wspolczynnik XL nie jest zbyt wazny jezeli bede uzytkowal autko tylko do jazdy z rodzinka na jakies wycieczki. :)

Oczywiscie ceny sa podane za sztuke.

Myslalem ze do 300 funtow cos uda mi sie kupic (4 sztuki) caly komplecik mnie interesuje

Edited by matrox

chcesz cicha opone to wybierz beznik w kostke, opony z bieznikiem "V" sa glosne, http://www.oponeo.co...yres-215-55-r16

ja bym bral Falkeny lub Toyo C1S

te Toyo C1S sa nawet fajne spojze jak wyszly w testach i jaka maja glosnosc.

Dzieki za podpowiedz

Dzieki za podpowiedzi.

Juz kupilem oponki

PRIMACY HP 215/55 R16 93V with rim protection ridge (FSL), GRNX

Mysle ze beda dobrze sie spisywaly

Udalo sie kupic nowe za £70 za sztuke.

pozdrawiam

Edited by crazysatan

• 3 weeks later...

Witam,

problem może trochę i dziwny a niektórzy może dojdą do tego ,że kombinuje jak koń pod górę ale do brzegu.

kupiłem oponki letnie używki Dunlop Sport maxx, rok urodzenia 2010 , bieżnik 6,7mm tyle miały przed sezonem letnim założyłem je w marcu tego roku i w listopadzie również tego roku zdjąłem i wymieniłem na zimowe , i zdziwiony patrze na jedna opone prawie łysa bieżnik ok. 2mm druga bieżnik 6,5mm , winny był amorek, ale teraz pytanie .

1. czy można kupic używkę pojedynczą o podobnych parametrach i jeździć?

idą święta i nie bardzo mój portfel może wydać 1 tys. na dwie nowe , a może poczekac do wiosny i wymienić na nowe

Byle szerokość, indeks prędkości i indeks nośności sięz gadzały. DOT i wysokość bieżnika mniej ważne.

tak, tak, spisane mam wszystkie cyferki z dobrej opony , ba nawet znalazłem zawodnika w wawce który sprzeda mi pojedynkę

http://allegro.pl/225-45r17-zr-dunlop-sport-maxx-2011-montaz-w-wa-i2774985556.html

wiem tylko , że rzeźba bieżnika ta samo (ale to oczywiste) rozmiar tez OK , tylko indeks prędkości ale ZR ma i moja też więc tu tez raczej OK , pozostaje tylko nośność

zapytam kolegę

co jeszcze ma znaczenie przy kupnie pojedyńczej opony ? prócz tego co wymieniłeś

wiadomo

- bieżnik mniej więcej ta sama wysokość

- rozmiar czyli wys. szer.

- indeks pręd

- indeks nośności

- data prod. DOT

coś jeszcze ?

Wymiary, nośność i indeks prędkości najważniejsze (wiadomo, jeśli jedna runflat czy wzmacniana to druga na tej samej osi również). DOT-em bym się nie przejmował o ile mieści się w jakiejś sensownej granicy przypuśćmy max 2009 rok. I standard jeśli ma być używka czyli stan bieżnika, tj głębokość bieżnika (poniżej 6mm nie ma sens kupować) stan pod kątem ząbkowania, czy nie ma śladów naprawy o ile ma bieżniku w niczym to nie przeszkadza to każda naprawa boku opony dyskwalifikuje ją do użytku.

Witam,

problem może trochę i dziwny a niektórzy może dojdą do tego ,że kombinuje jak koń pod górę ale do brzegu.

kupiłem oponki letnie używki Dunlop Sport maxx, rok urodzenia 2010 , bieżnik 6,7mm tyle miały przed sezonem letnim założyłem je w marcu tego roku i w listopadzie również tego roku zdjąłem i wymieniłem na zimowe , i zdziwiony patrze na jedna opone prawie łysa bieżnik ok. 2mm druga bieżnik 6,5mm , winny był amorek, ale teraz pytanie .

1. czy można kupic używkę pojedynczą o podobnych parametrach i jeździć?

idą święta i nie bardzo mój portfel może wydać 1 tys. na dwie nowe , a może poczekac do wiosny i wymienić na nowe

Ale tak ci zjadło na tyle czy na przodzie ?

zjadło na przodzie , lewa chyba (ale to nie ważne ) amorek uszkodzony zjadł jakieś 4 mm bieżnika , bieżnik zdarty równomiernie nie wyzabkowane, druga strona osi jakby jeździła po dywanie ok. 1mm zużycia

zjadło na przodzie , lewa chyba (ale to nie ważne ) amorek uszkodzony zjadł jakieś 4 mm bieżnika , bieżnik zdarty równomiernie nie wyzabkowane, druga strona osi jakby jeździła po dywanie ok. 1mm zużycia

A przypadkiem nie miałeś też problemu ze zbieżnością ? Bo od samego amorka to raczej tak by ci nie zjadło

Co by nie było to naprawione :)

jak zmieniam koła to od razu robie zbieżnośc więc to odpada , jedyne co to auto jeździło po Bułgarii z takim amorkiem a tam temp asfaltu w lecia 50 st. , stan autostrady (ściete garby) tez dała o sobie znać