Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z Angel Eyes FK/DEPO - dziwnie swieca

rssid
 Share

Recommended Posts

Witam, postanowilem zalozyc nowy temat poniewaz przejrzalem chyba kazdy temat dotyczacy angelsow i odpowiedzi lub ukierunkowania na nia nie znalazlem.

Kupilem i zalozylem do swojej viki Angel Eyes firmy Fk/DEPO (na szkle lampy pisze DEPO). Zainstalowalem do nich xenony (hidy) o barwie 4300k. Nastepnie czekam az sie sciemni zeby sie przejechac i sprawdzic jak to swieci... I tu moje male rozczarowanie. Dwie lampy roznie swieca, niewiem czy to wina przeslony czi przeslony i zarnika czy jeszcze cos innego.

W prawej lampie linia odciacia jest troche rozmazana i dobrze idac tecze i swieci lekko jakby przekrzywiona (linia odciacia skierowana jest w gore po lewej stronie (na fotce widac) oraz prawa lampa jakby lepiej swieci tzn. wiecej tego swiatla widac.

Nastepnym problemem jest to ze na drodze widze dwa denerwujace cienie, takie dwa paski - jeden dluzszy (po stronie kierowcy) i krotszy (od pasazera). Czym to moze byc spowodowane?

No i ostatnie pytanie... czy w zarniku powinno byc cos zoltawego- cos roztopionego w rodzaju proszku lub mazi? Chodzi mi o srodek tej banki w ktorej rozpala sie luk elektryczny. Jest to osadzone na spodzie tej banki. Bardzo prosze o pomoc.

Edited by rssid

co do odcięcia to ja na zdjeciu nie widze nic niepokojacego...

a takie paski na drodze tez mam u siebie (a moze spryskiwacze masz i ci cien robia ?)

zrob nową fotke tych odcięć

ale najpierw zasłoń "sobą" jedną lampę zeby bylo widac swiecenei tylko jednej, a potem z drugą lampą to samo

co do jakiegos proszku w zarniku - to nie powinno byc - przyjzyj sie dluzszej chwili na swiecenie tej lampy (najlepiej na bialej scianie) czy nie zmienia kolory i "nie rusza sie" ... bo moze jakis wadliwy zarnik (kolega Lechuu mial okazje kupic wlasnie uszkodzone zarniki)

One swieca normalnie, tzn kolor jest bialy. Wyciagnalem zarnik, wlaczylem i aptrze jak swieci...ten proszek daje taki zoltawy a gdzieniegdzie zolty kolor. JEst tak w obydwuch zarnikach i w trzecim ktory kupilem na zapas tez. Na allegro przygladalem sie zdjeciom i tez takie niektore maja...;/ http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15154.Elektroda ...na tym zdjeciu widac w srodku tez cos zoltego...jest nawet napisane co to jest ale nie jestem anglojezyczny wiec wiele mi to nie mowi :(.

Co do cieni to pomyslalem ze to przez te slupki...wepchalem je tak troszke do srodka oprawki. Wieczorem zoabczymy czy cos to dalo. Porobie odrazu zdjecia osobna kazdego reflektora to zobaczysz/zobaczycie o co chodzi.

Domlo daleko Ci te slupki cienia na drodze siegaja?

Mysle jeszcze and kupnem jakis dobrych zarnikow o barwie 6000K ktore byc moze nie beda mialy tego "czegos" w srodku. Obawiam sie jednak ze wszystkie i tak ida z jednej fabryki i bedzie to samo.

Co do cieni od spryskow to mam je bardzo male i to nie jest to.

mi cienie siegaa na ok 4 m od auta

mam jeden żarnik w garażu to pozniej go poszukam i zrobie ci fotke czy jest to zolte u mnie cyz nie 

ale mi sie wydaje ze nie 

"

"Ksenon H7 a nie D2S. Słupek - elektroda widać nie z tej strony. Nie jest to dużą przeszkodą jeśli reflektor pozwoli na zamocowanie żarówki odwrotnie (ząbkiem do góry). Jeśli nie pozwoli, to stracimy na słupku część światła - lepiej poszukać żarówki poprawnej konstrukcji."

Panowie tu chyba leży odpowiedź dlaczego widać cienie

Zarówki,są złej konstrukcji

21364241562img0756.jpg

Edited by kowalmarcinek

Tak, czytalem to tez jednak jak tak poszukasz n allegro to nie ma takich zarnikow co maja slupek z drugej strony. Mowa tu oczywiscie o zarnikach do HIDow. Jesli ktos by takie znalazl to prosze o linka :)

Tak, elektrona jest normalnie na gorze ale w reflektorach Depo zarowka jest do gory nogami i elektroda wtedy jest na gorze ;/. Czy to normalne w tych lampach? Czy zarowke wklada sie jakby do gory nogami (tym wystajacym kolnierzykiem do dolu a nie do gory jak w zwyklych reflektorach odblaskowych)???

Sproboje moze ten pasek jakos zmodyfikowac lub usunac i zostawic sam drucik, bo to wlasie ten cien jest przez ten gruby drucik pod zarnikiem, najwyzej jeden zarnik pojdzie na stracenie. Moze ktos ma jeszcze jakies pomysly/sugestie??

Tak, wiem. Znalazlem na google grafika ale zeby znalesc taki na allegro...chyba graniczy z cudem:(

Zdjec osobnych reflektorow nie dalem rady zrobic ale zrobilem cos innego...a mianowicie wzielem do reki kombinerki i scisnalem po prostu ten drucik...a co mi tam...okazalo sie ze peka bardzo bardzo latwo. Ter gruby precik jest jakby z jakies porcelany , ceramiki (przynajmniej takie sprawia wrazenie podczas pekania). W srodku preta a raczej rurki jest drucik czyli elektroda. Doszedlem do wniosku ze ten pret jest po to zeby ochraniac i usztywniac elektrode bo jest ona bardzo delikatna i latwo ja wygiac (np przy wkladaniu zarnika do lampy) i nie sadze zeby to mialo jakis inny sens istnienia ale moge sie oczywiscie mylic.

Problem ze slupkami cienia przed autem znikl. Reflektory jednak dalej swieca jakby oba inaczej. Jutro mam nadzieje ze uda mi sie zrobic fotki.

Zamowilem dodatkowo 2 zarniki o barwie 6000K bo te 4300K jakos troche zoltawo swieca (nawet policjant podczas legitymowania patrzyl prosto w lampy ipytal co za zarowki mam nie zobaczyl ze to ksenon, przyczepil sie do zarowek od dlugich-bosma extreme white ze sa cale niebieskie i nie maja POLSKIEJ homologacji (??))...moze przez ten proszek zolty w srodku? Zalezy mi na czystej bieli...zadnego niebieskiego bo w oczy rzucac sie policjantom i tym podobnym nie chce:)

no ale tą porcelanke całkiem odłupałeś ze nie ma juz tych słupków cienia ?????

Zalezy mi na czystej bieli...zadnego niebieskiego bo w oczy rzucac sie policjantom i tym podobnym nie chce:)

jka bys sie nie starał to i tak bedziesz miał poblask niebieskiego :) ja mam ksenon 6000 i mam bialutkie swiatło ( lampy Depo) i bez zadnych cieni czy czegos tam w tym rodzaju. zreszta domlo sam widział.

bielutkie ale jak sie patrzy 100 m przed autem (na auto) to widac niebiesko/fioletowy kolor

bielutkie ale jak sie patrzy 100 m przed autem (na auto) to widac niebiesko/fioletowy kolor

no to własnie chyba efekt soczewki

Domplo wlasnie tak, calkiem odlupalem ta porcelanke. Cieni nie ma a wszystko dziala bez zarzutow.

IRON moze masz jakies "lepsze" zarniki o prawidlowej konstrukcji??

O efekcie soczewki wiem..to ta tzw. tecza. U mnei 100m prze autem widac zolto-bialo i doslownie leciutko fioletowo.

Ustawilem ja tak ze dolne poziome linie ida w tym samym poziomie. Tak powinny byc wyregulowane soczewki czy tak jak zobrazowałes to Ty Misiek?

Domlo dodaje fotki o ktore prosiles.

Edited by rssid

• 3 weeks later...

Nikt nic nie odpisal....trudno. Ale teraz bardzo prosze o porade bo kazda jest teraz dla mnie bardzo istotna. Otoz pobawilem sie regulacja przyslony (ruch prawo lub lewostronny). Bardzo sie zdziwilem i troche wkurzylem gdy zobaczylem idealna linie odciecia i bardzo przyzwoity rozklad swiatla gdy reflektor ustawilem na ruch lewostronny. Ruch prawostronny w porownaniu do lewostr. to jakis zart chyba...kto to konstruowal i dla kogo?!

Reflektory mam kilka tygodni w ciagu ktorych kombinowalem z roznymi zarnikami i zarowkami. Nic nie przynioslo porzadanego efektu. Jutro mam wolne wiec zamierzam rozkleic te reflektory pomimo utraty gwarancji i pokombinowac z ta przyslona lub ja usunac i wstawic jakas wlasna i dobrze odzielajaca. I to jest to pytanie...czy da sie cos z ta przyslona zrobic zeby linia odciecia byla taka jak powinna??? Dolaczam zdjecia zebyscie mogli zoabczyc jak to swieci....;/

Kazda opinia jest dla mnie bardzo istotna.

ja to bym rozkleił i pozaglądał o co chodzi...

no bo na gwarancji mogą ci nie przyznac racji ...

Nikt nic nie odpisal....trudno. Ale teraz bardzo prosze o porade bo kazda jest teraz dla mnie bardzo istotna. Otoz pobawilem sie regulacja przyslony (ruch prawo lub lewostronny). Bardzo sie zdziwilem i troche wkurzylem gdy zobaczylem idealna linie odciecia i bardzo przyzwoity rozklad swiatla gdy reflektor ustawilem na ruch lewostronny. Ruch prawostronny w porownaniu do lewostr. to jakis zart chyba...kto to konstruowal i dla kogo?!

Reflektory mam kilka tygodni w ciagu ktorych kombinowalem z roznymi zarnikami i zarowkami. Nic nie przynioslo porzadanego efektu. Jutro mam wolne wiec zamierzam rozkleic te reflektory pomimo utraty gwarancji i pokombinowac z ta przyslona lub ja usunac i wstawic jakas wlasna i dobrze odzielajaca. I to jest to pytanie...czy da sie cos z ta przyslona zrobic zeby linia odciecia byla taka jak powinna??? Dolaczam zdjecia zebyscie mogli zoabczyc jak to swieci....;/

Kazda opinia jest dla mnie bardzo istotna.

Coś masz nie tak z tymi lampami miałem u siebie HIDy 4300K i miałem granice światło cienia idealną tak jak u ciebie w ustawieniu na ruch lewostronny, zobacz te żarniki bo one są kiepsko wykonane. Chodzi mi o podstawki plastikowe bo nie pasują idealnie ja swoje musiałem porzeźbić żeby się dobrze wpasowały w gniazdo na żarówkę H7 !

Coś masz nie tak z tymi lampami miałem u siebie HIDy 4300K i miałem granice światło cienia idealną tak jak u ciebie w ustawieniu na ruch lewostronny, zobacz te żarniki bo one są kiepsko wykonane. Chodzi mi o podstawki plastikowe bo nie pasują idealnie ja swoje musiałem porzeźbić żeby się dobrze wpasowały w gniazdo na żarówkę H7 !

Zarniki sa ok...zamowilem juz 3 komplety (2x 4300K i 1x 6000K) 4300K jedne maja normalne podstawi metalowe jak zarowka a drugie plastik z jakims sylikonem i slupki po przeciwnej stronie wystajacego kwadracika z oprawki. natomiast 6000K sa poprawnej konstrukcji...precik po tej samej stronie i oprawka zarnika tez metalowa. Sprawdzalem w nim geometrie to tez jest prawidlowa...obecnie wlasnie te mam zalozone-6000K.

Jutro rozkleje...obstawiam na przyslone. Gdy jest ustawione na ruch prawostronny to przyslona jest ustawiona (patrzac z boku od strony wajchy) tak... I_ * a ruch lewostronny to ustawiona jest tak _I * .Legenda: _I to widok przyslony z boku lub po prostu przekroj, * to zrodlo swiatla czyli zarnik. Podejrzewam ze przy ustawieniu na ruch prawostronny "lezaca" czesc przyslony odbija dodatkowo swiatlo powodujac "zaklocenia" w prawidlowej wiazce swiatla.

Po rozklejeniu i rozkreceniu albo zmodyfikuje oryginalna przyslone albo wytne nowa wlasnai umiejscowie na stale rezygnujac w obydwu przypadkach z opcji ruchu lewostronnego bo jest to dla mnie calkiem zbedne.

Dam znac jak wyszlo. Mam nadzieje tylko ze nie pogorsze sytuacji...

Edited by rssid