Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vectra b nie gasnie po wyjeciu kluczyka

tomasz0703
 Share

Recommended Posts

Cześć

Mam problem z vectra B 1997 x18xe .Jak załączę kluczyk w pozycje on to non stop chodzi pompa paliwa zapala bez problemu ale nie mogę jej zgasić.Jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki to auto chodzi dalej i wskażniki zachowują się jak by kluczyk był w stacyjce (nie świeci się żadna kontrolka obrotomierz pokazuje obroty itd ) Wyciągnięcie przekażnika pompy nie powoduje zgaśnięcia auta napięcie jest i na 30 i na 87 z którego wychodzą dwa przewody na pompę i na wtryski (Jak się mylę to proszę o sprostowanie ) .Przekażnik od tyłu dostaje napięcie ale czemu jak wyciągnę kluczyk to auto nie gaśnie przecierz rozłączam wszystkie obwody.?

pisalem zebys odpial i zobaczyl czy zgasnie.

przyjrzyj sie stacyjce - kostka, wkladka itp, kostce przekaznika K43 [wg TiS przekaznik wtryskiwaczy] i K44 [wg TiS przekaznik pompy paliwa] :)

schemat

Edited by Ravcio1985

z pinu 87 K43 [ecu podaje mase na pin 85 i zalacza przekaznik] idzie sygnal na pin 86 K44 [masa na pin 85 podawana z ecu] ktory zalacza napiecie na pompe i wtryski oraz na pin 44 ECU [widac tam zworke miedzy pinem 87 K43 a pinem 44 ECU].

Dzisiaj jeszcze wykluczyłem kostkę stacyjki bo na zapalonym silniku odpiąłem wtyczkę z kostki i dalej palił następną rzeczą którą zrobiłem w radiu odpiąłem kostkę zasilającą i wyjąłem bezpieczniki z stałego + i z podtrzymania radia ,proszę o jakieś sugestie.

jak widac na schemacie.... przekaznik K43 i K44 sa zasilane bezpiecznikiem glownym FV6 20A a on znajduje sie za akumulatorem. jak chodzi silnik i wyjmiesz go to powinien zgasnac.

sprawdz kable idace do przekaznika :)

tutaj masz widok skrzynki z bezpiecznikami...

Moja skrzynka bezpieczników oznaczona II (Czerwona strzałka na rysunku ) wygląda trochę inaczej bo są w niej dwa przekazniki ten od pompy i wtrysków i przekażnik główny silnika .Zgadza się że jak wyciągnę bezpiecznik VF6 to auto zgaśnie ale tylko dlatego że odłączę zasilanie ecu przez przekażnik K43 (taki sam efekt uzyskam jak wyjmę k43 bo na pinie 87 przekaznika k44 jest non stop +12 V i nie wiem z skąd się bierze.

pin 30 K44 ma stale zasilanie z F6 20A. jezeli kabel od pinu 30 zlaczyl sie z tym od pinu 87 to na 30 i 87 bedzie stale napiecie nawet jak wyciagniesz przekaznik :))))))))))))))))))

Edited by Ravcio1985

Czyli zostaje mi prucie wiązki od tego przekaźnika.A co myślisz czy był by taki objaw jak opisuje jak by poszła dioda w alternatorze i prąd by szedł na zegary i przez żarówkę i dalej przez zegary na 15 po stacyjce (jak możesz to zerknij w tisa czy jest taka możliwość bo coś mi się nie chce wierzyć żeby ta 30 z 87 od tego przekażnika sie zwarły we wiązce .

• 1 year later...