Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wilgoć w bagażniku

Guest mkul
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. To już ostatni problemik z moją viki, jeśli go rozwiążę to będzie wszystko tak jak ma być. Problem wygląda tak, że po prawej stronie bagażnika przy reflektorze i schowku na apteczkę pod dywanikiem gromadzi się wilgoć. Z moich obserwacji wynika, że wilgoć się gromadzi nawet jak nie pada przez długi czas. Nigdy tam nie było kałuży jak podkładałem na czas ulewy gazetę na dywanik nie była mokra. Sprawdzałem wentylację za schowkiem na apteczkę i wygląda na to, że jest drożna. Czy mieliście kiedyś podobny problem i coś z nim zrobiliście? Umnie zaczyna w pru miejscach puchnąć lakier, póki co nie ma rudej i wolałbym żeby tak zostało. Jak nic nie wymyślę to wyszlifuję to i posmaruję jakąś pastą albo nakleję matę bitumiczną, ale wolałbym usunąć przyczynę. Z tego co sprawdziłem to uszczelka naokoło tylnej lampy jest cała, uszczelka od klapy bagażnika w kilku miejscach lekko przecięta, ale nie na wylot, auto nie było bite.

a jakie nadozie ? 

jak heczbek lub kombi 

sprawdz czy nie dzieje sie to w momęcie psikania spryskiwaczem na tylną szybę ;) u mnie urwał się wężyk co idzie do spryskiwacza i lal sie plyn wlasnie do bagaznika 

no to moze wez szlaufa z wodą i lej po aucie i szukaj nieszczlenosci

moze przy klapie ta dziurawa uszczleka

a moze przez lampe :/ 

moze byc tez opcja z boku lampy od strony klapy

u mnie bagażnik wilgotny jest przez taką dziwną kratkę w prawym boku bagażnika

nie wiem do dziś po co ona tam jest...

mam zamiar ja wyrzucić i to jakoś zaślepić

kowalmarcinek, jak sie nie myle to jest to kratka od "wentylacji" :)

mkul, zdemontuj zderzak z tylu, i popatrz uwaznie na laczenie blach. Moja V byla puknieta lekko w zadek i serwis niezbyt dokladnie uszczelnil to laczenie w jednym miejscu. Woda byla "zasysana" - w fizyce ma to swoja nazwe ale jak na zlosc nie moge sobie przypomniec - do bagaznika.

Higroskopijność - podatność niektórych substancji na wchłanianie wilgoci lub nawet wiązanie się z wodą. Woda ta może pochodzić z pary wodnej znajdującej się w powietrzu, z wilgoci znajdującej się w gruncie, z rosy osadzającej się na powierzchni substancji itp. Pochłanianie występuje wtedy, gdy woda przenika z miejsca kontaktu z materiałem higroskopijnym do jego wnętrza. Odbywać się to może na różne sposoby.

źródło inf :WIKIPEDIA

Wracając do kratki wentylacji , przez to ustrojstwo mam nawet piasek z wodą w bagażniku ,,,,

kowalmarcinek, w Hondzie zony musialem obydwie kratki wyciagnac, wyczyscic z piachu, ktorego bylo sporo, naladowalem kleju dwuskladnikowego zamiast uszczelki i nareszcie w bagazniku sucho :) Winna byla uszczelka, ktora sparciala. Teraz jest na stale :)

Dzisiaj wyjąłem z bagażnika co się dało, wykładzinę, ten plastik z tyłu (przy okazji ułamałem zaczep, na szczeście kropelka dobrze klei plastiki opla) i w sumie nie znalazłem nic nowego, łączenia blach wydają się dobrze przesmarowane, kształt blach wokół klosza lampy ma taki kształt, że musiałoby tam sporo wody nalecieć żeby się przelała do bagażnika, więc to chyba nie to. Kratka wentylacyjna jest drożna i nie za bardzo mogę sobie wyobrazić jak ona mogłaby wodę zasysać. Na dniach pojade do kumpla i potestujemy karcherem może coś znajdę, jak nic nie będzie to albo to czymś zabezpiecze żeby rudego nie wyhodować, albo jeszcze pogadam ze znajomym blacharzem. Póki co dzięki za pomoc, jesli jeszcze na coś wpadniecie to piszcie.

Sprawdź czy nie idzie tymi małymi szybkami z tyłu, są one dokręcane a ta uszczelka nie jest zbyt dobrej jakości, mi właśnie tamtędy leciało.

Pozdrawiam

to nie jest kratka wentylacyjna ale ta kratka wypuszcza powietrze w czasie zamykania klapy bagaznika :D

to nie jest kratka wentylacyjna ale ta kratka wypuszcza powietrze w czasie zamykania klapy bagaznika :D

o ile to jest to co znalazłem to sie nazywa wlasnie wentylacja, w dziale EPC o wentylacji

(90306855) (1 83 752) WENTYLACJA, POWIETRZE, TYLNA CZĘŚĆ SAMOCHODU, ZEWNĘTRZNA (JNS - STOSOWAĆ 90569661 1 83 761)

post-22898-1281392474,82_thumb.jpg

Edited by Domlo

mkul, oj zdziwilbys sie ile przez taka kratke potrafi wciagnac wody :) Tak jak pisalem przekonalem sie o tym w Hondzie. Niestety z przeciekami jest ciezka walka. Walcze jeszcze z przodem w Hani i nie moge dojsc gdzie leci.

Jeżyk może to i ta kratka chociaż nie rozumiem jak to miałoby się dziać skoro kratka przepuszcza powietrze i nie jest szczelna to teoretycznie może też przepuszczać wodę i po drugie nie wiem jak ta woda miałaby się tam dostać, musiałaby chyba do góry płynąć, może w hondzie jest to inaczej rozwiązane. U mnie wokół kratki nie widać żadnych zacieków, jutro jeszcze odepnę wykładzinę z prawego boczku, może coś się rzuci w oczy. Tak czy siak dzięki wam wszystkim za sugestie co może byc przyczyną.

Ok, problem rozwiązany, jednak mieliście racje to ta kratka wentylacyjna i dodatkowo korek obok niej, korek łapał wodę przez brud, który się w nim nagromadził i wystarczyło go umyć, gorzej było z kratką, przed wymyciem ciekło przed drugą i trzecią od dołu licząć klapkę, po wymyciu tylko przez najniższą. Jak się okazało guma naokoło klapki z wiekiem się zdeformowała i klapka nie zamyka idealnie wlotu i woda sobie wpływa do środka. Na razie rozwiazaliśmy to tak, że dolna klapka została całkiem zaklejona i juz się nie leje. pewnie lepszym wyjściem byłoby wymienić całą kratkę, ale to zawsze 77zł w ASO. BTW nie radzę całkiem zatykać tej kratki, bo wtedy ciśnienie tworzące się przy zamykaniu klapy bagażnika, może np. rozwalić w końcu jakąś uszczelkę, więc jeśli ktoś tak zrobił to niech chociaz odchyli siedzenia z tyłu albo otworzy otwór na narty.

Aha jakby ktoś miał podobny problem to zeby wyjąć kratkę i korek należy odchylić zderzak, a wtym celu trzeba odkręcić koło (może ktoś małymi dłońmi nie musi) i zdemontować część nadkola tą z tyłu. Dobrze jest też odkręcić 4 nakrętki trzymające zderzak pod klapą wtedy można go bardziej odgiąć bez ryzyka popękania lakieru.

P.S. Skasowano mój temat o trzeszczących szybach i nie mam gdzie napisać jak to naprawić, a wcale nie chodzi o smarowanie:)

Edited by mkul

• 2 weeks later...

Tak Jeżyk dzięki miałeś rację, BTW z dugiej strony też jest nieco wilgotno i tam prawdopodobnie wystarczy wyczyścić korek, zrobię to na dniach.