Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy akumulator wytrzyma?

Arturoo
 Share

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów.

Mam takie pytanie czy akumulator z którego wyczytałem,że jest to 12V 55 Ah 420A (EN) firmy APS pociągnie tubę Magnat B30 (800 WATTS MAX) oraz wzmacniacz firmy CAR SOUND,model PA-3010 o mocy 300 WATT.

Pozdrawiam.

Witam drogich forumowiczów.

Mam takie pytanie czy akumulator z którego wyczytałem,że jest to 12V 55 Ah 420A (EN) firmy APS pociągnie tubę Magnat B30 (800 WATTS MAX) oraz wzmacniacz firmy CAR SOUND,model PA-3010 o mocy 300 WATT.

Pozdrawiam.

do tego potrzeba kondensatora

Po podłączeniu wszystkiego długo pociągnie mi akumulator? :P

to zalezy od wielu czynnikow jak glosno bedziesz słuchal jak masz subwofer moc? jaki mocny kupisz aku ja na swoim sprzecie słucham muzy gdzies ok 2 h ale tłucze az miło :yahoo: tuba clarion 30" 800w wzmak helix ale aku dostaje po d*p..e :37:

im wiecej dasz za aku i aeszte tym dłuzej bedzie działac wiadomo bedzie duzo namagaszynowanej energi

Guest grzesiekstec

Kolego ja mam tube BLAUPUNKT 800w max i 250w rms wzmacniacz BLAUPUNKTA bodajze 420 watt w rms i to wszystko bez kondensatora gralo mi max 5 godzin na zgaszonym samochodzie i akumulator mi niepadl oprucz tego mam jeszcze 6 glosnikow w aucie:) aku mam warty

Edited by grzesiekstec

Kolego ja mam tube BLAUPUNKT 800w max i 250w rms wzmacniacz BLAUPUNKTA bodajze 420 watt w rms i to wszystko bez kondensatora gralo mi max 5 godzin na zgaszonym samochodzie i akumulator mi niepadl oprucz tego mam jeszcze 6 glosnikow w aucie:) aku mam warty

aku stary czy nowy bo ja załatwiłem swoj własnie sprzetem i czeka mnie wymiana. Kolego ale jak kondensator załozysz to inaczej gra sam niewiedziałem dopuki sie nie przekonałem

Guest grzesiekstec

w viki mialem nowke i bylo lux a teraz w madzi to niewiem ilu letni jest aku :) w kazdym badz razie malowalem plot 5 godzin i caly czas mi towarzyszyla muza z fury no i po tym czasie odpalila bez problemu wiec mysle ze chyba git, kolego jaka jest roznica z kondesatorem?? moze i ja bym sobie zalozyl

w viki mialem nowke i bylo lux a teraz w madzi to niewiem ilu letni jest aku :) w kazdym badz razie malowalem plot 5 godzin i caly czas mi towarzyszyla muza z fury no i po tym czasie odpalila bez problemu wiec mysle ze chyba git, kolego jaka jest roznica z kondesatorem?? moze i ja bym sobie zalozyl

wyjasniam ci kolego kondensator magazynuje moc i oddaje ja w momencie gdy jest ona najbardziej potrzebna czylijak ci muza cyka i to dzieki kondensatorowi nie jest tak mocno obciazany aku przy uderzeniach basu bo jak wiadomo gdy jest pierdniecie basu aku najbardziej dostaje po du..ie a kondensator pobiera ja rownomiernie dzieki temu aku podziała dłuzej.Ja załatwiłem swoj przez to z poczatku muza cykała mi po 4 5 h i wsiadałem do autka i jechałem a ty ostatnoi pojechalem od ojczulka szyby opuszczone muzik cyka az milo :tancze: , a jak przyszł co do czego to po 2h nie mogłem samochodu odpalic :blink: i prostownik sie kłania a jak ktos nie ma to na kable :woot:

w takie gadanie, że lepiej bass słychać jak sie kondzia zamontuje to ja nie wierzę !! 

kondzio owszem działa jak kolega wyzej opisał, i przy mocniejszym sprzęcie pomaga w odciążeniu akumulatora

ale nie mow ze mocniej sprzet daje jak jest kondzio ;)

a jak juz kupować to polecam niebieski Dietz 1f

zdaje mi sie ze lepiej basik cyka jak jest kondzio .

i co jest najwazniejsze najlepiej jak bys miał przewod od kondzia do wzmaka 16mm2 i jak najblizej zamontowany wzmaka zeby długie kable niebył, acha nie wspomne o tym od aku

Po podłączeniu wszystkiego długo pociągnie mi akumulator? :P

wiec jeśli chodzi o granie radio + wzmacniacz + 8 głośników +sub to marne szanse na 55 AH

nie czarujmy się jeśli chcesz mieć mocne brzmienie i moc to musisz mieć min 70AH jak nie lepiej i tak z tego co widać koledzy co maja mocniejsze CA grają mocniej na uruchomionym silniku aby aku nie padł

wiec jeśli chodzi o granie radio + wzmacniacz + 8 głośników +sub to marne szanse na 55 AH

nie czarujmy się jeśli chcesz mieć mocne brzmienie i moc to musisz mieć min 70AH jak nie lepiej i tak z tego co widać koledzy co maja mocniejsze CA grają mocniej na uruchomionym silniku aby aku nie padł

Ja w swojej viki mam 70 i powiem ze teraz nadaje sie do wymiany .

kolego masz racje zeby nie zarznac aku najlepij słuchac jak silniczek pracuje bo caly czas mamy ładowanie

polecam verte black

http://www.eakumulator.pl/auto.html#startvarta

zawsze mozesz kupic nowy do silniczka a stary do tyłu na wzmaka podlaczyc

Edited by DarkoPa