Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

burza a nawiew ?

Guest tu-123
 Share

Recommended Posts

Guest tu-123

dziś miałem ciekawy przypadek; jadąc w nocy w czasie silnej burzy ,chyba zostałem trafiony bo strasznie huknęło a w aucie pogasły zegary,wyzerował się licznik,padły kierunki i tylna wycieraczka oraz wyłączyła się klima no i cały czas teraz pali się kontrolka -żółta-awaria silnika.Na kierunki i wycieraczkę pomogło -wymiana bezpiecznika a z klimą mam kłopot:chodzi tylko na jednym biegu a jak włączam wentylator to też dmucha tylko "gdzieś" na 8.szukam porady co mogło paść ,czyżby osławione tranzystory MJ..... czy może szukać gdzieś indziej no gdzie szukać pomocy? ,bo obecnie znajduję się w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej i nie znam terenu,z góry dziękuję.

Na początek to sczytaj błędy jak ci się pali kontrolka (żółta z silnikiem) check potem podaj kody w temacie i zobaczymy na czym stoimy

Sebi w dieslu się drutem nie odczyta błędów, a z 2.0 TDI to chyba niczym do opla nie da rady ;)

Kolego podjedź do jakiegoś warsztatu gdzie mają kompa, a co klimy to wygląda na to, że padły Tobie wspomniane tranzystory, lub jakiś przekaźnik. Możesz spróbować jeszcze zrobić reset klimy trzymając na zapłonie AUTO + OFF i ewentualnie odłączyć akumulator na pare minut - nie wiem dlaczego, ale czasem pomaga.

Edited by SEBA

• 2 weeks later...
Guest tu-123

dziś już wiem ,że padł przekaźnik świec żarowych i panel klimatyzacji,tylko nie wiem czy numery na przekaźniku mają się zgadzać ? bo jedni mówią ,że "nie" a drudzy "tak" .a może ktoś wie i mi podpowie?

panowie a może komuś zalega taki przekaźnik i panel sterujący do klimy to chętnie odkupię ,oczywiście ,że za rozsądną cenę.