Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Telefon z bluetooth i ksiażka telefoniczna

Guest alfa158
 Share

Recommended Posts

Guest alfa158

Witam

Posiadam vectre C z 2007r radio CD 70 z obsługą telefonu i koło podłokietnika baza telefoniczna(której nie używam z uwagi na to że dziala telefon przez bluetooth). Moduł jest prawdopodobnie UWA gdyż po odpaleniu auta łaćzy mi się poprzez bluetooth z telefonem i można rozmawiać . Wszystko działa w porządku lecz jest problem z książką telefoniczną na wyświetlaczu tzn. wogóle jej nie wyświetla , nie widzi. Testowałem już tel. Nokia e65 z symbainem, samsunga d900i i Avile i w żadnym z nich nie widzi książki tzn. nie wyświetla więc żeby rozmawiac musze wybierac na telefonie a nie na radiu.Prosze o jakies porady może trzeba coś specjalnego włączyć w telefonie lub radiu. Zazanczam że próbowałem różne opcje .Wiem że temat był już wałkowany ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi bo przewaznie temat schodzi na inne wątki dlatego proszę o pomoc.

W przypadku nokii musisz w ustawieniach BT włączyć: zdalny tryb SIM -> włączony.

Pewnie w pozostałych telefonach podobnie.

Jeżlei masz w ksiązce wpisy w formacie +48 xxxxxxxxx to jak będzie dzwonił ktoś do ciebie na wyświetlaczu nie pojawi się nazwa dzwoniącego (zakładając, że masz go w książce) podobnie nie zadzwonisz do nikogo z poziomu radia bo ksiązka będzie pokazywała tylko początek +48.

Są dwa wyjścia: pokasować +48 albo skasować spację między +48 a numerem :)

W przypadku nokii musisz w ustawieniach BT włączyć: zdalny tryb SIM -> włączony.

Jeżlei masz w ksiązce wpisy w formacie +48 xxxxxxxxx to jak będzie dzwonił ktoś do ciebie na wyświetlaczu nie pojawi się nazwa dzwoniącego (zakładając, że masz go w książce) podobnie nie zadzwonisz do nikogo z poziomu radia bo ksiązka będzie pokazywała tylko początek +48.

a ja nie mam zdlanego dostepu do sim i takich problemow z wybieraniem numerow. Numerow w ogole nie widze, tylko nazwy z ksiazki adresowej. Pewnie dlatego, ze to HTC z Windows Mobile. Natomiast mam inny problem, ktory meczy ludzi... po wykonaniu rozmowy, w losowym momencie wylacza sie bluetooth.

Mam Nokię E65. Książka telefoniczna jest widoczna bez włączania zdalnego trybu SIM. Te tej chwili mam nowy soft w UWA (3 coś tam) z filtracją numerów w książce. Na starym też nie było problemów.

Na moim sofcie wymagał włączenia trybu zdalnego.

Co do numerów czy akceptuje spacje czy nie :) Wpisać w książkę testowy kontakt w formacie ze spacją i bez spacji chyba ze nie używacie prefixu +48 :)

Guest alfa158

chyba popelniam jakis błąd albo niewiem o co chodzi bo łączy sie ok tryb zdalny w telefonie jest właczony w ksiazce telefonicznej w telefonie wszystkie nr mam bez +48 tylko zaczete polskim kierunkowym czyli np 32 jak na śląskie itd a komórkowe nr 501xxxxxx. W każdym razie na wyswietlaczu cd70 pisze phone book i call list i jest pusto a jezeli probuje tam wprowadzic do ksiazki jakis nr to wyswietla NOT POSSIBLE czyli brak mozliwosci.Wiec ja juz tego nierozumie. UHP jest włączone moj telefon widzi i da sie rozmowiac ale ksiazki telefonicznej brak. Chyba zrezygnuje z poszukiwan bo ręce załamać. Ale dziekuje za odpowiedzi. Chyba ze jeszcze ktos ma jakis pomysł?

chyba popelniam jakis błąd albo niewiem o co chodzi bo łączy sie ok tryb zdalny w telefonie jest właczony w ksiazce telefonicznej w telefonie wszystkie nr mam bez +48 tylko zaczete polskim kierunkowym czyli np 32 jak na śląskie itd a komórkowe nr 501xxxxxx. W każdym razie na wyswietlaczu cd70 pisze phone book i call list i jest pusto a jezeli probuje tam wprowadzic do ksiazki jakis nr to wyswietla NOT POSSIBLE czyli brak mozliwosci.Wiec ja juz tego nierozumie. UHP jest włączone moj telefon widzi i da sie rozmowiac ale ksiazki telefonicznej brak. Chyba zrezygnuje z poszukiwan bo ręce załamać. Ale dziekuje za odpowiedzi. Chyba ze jeszcze ktos ma jakis pomysł?

Spróbuj skopiować wszystkie kontakty na kartę sim.Ja miałem kontakty na telefonie i też mi nie widział książki.

Oczywiście w ustawianiach telefonu musi być tak. bluetooth-opcje-ustawienia-dostęp do sim-wł.

aha tel.mam samsung solid.

a szukales na forum dotyczacym Twojego telefonu?

Bo ja doczytalem sie o moich problemach na xda-developers... o wlasnie a na pdaclub.pl nie bylem :) Musze tam jeszcze poszukac ;)

Generalnie sadze, ze tam masz wieksze szanse na znalezienie rozwiazania swojego problemu :)

Troszkę mi się „potorbiły” telefony, chyba się starzeję i skleroza mnie dopada;) W tej chwili mam E66, a nie tak jak pisałem E65. E65 miałem wcześniej i z nią UWA nie działał. Rozmawiałem na ten temat z serwisem Nokii oraz ASO Opla. Zwalali winę na siebie nawzajem. Głównie z tego powodu zmieniłem telefon na E66, z którym UWA działa bez problemu.

Zalogowałem przed chwilą testowo do UWA telefon Sony Ericsson W910i. Książka telefoniczna jest widoczna. W obydwu telefonach książka telefoniczna jest w pamięci telefonu. Oprócz książki dostępne są ostatnio wybierane numery.

• 1 year later...

z E66 miałem wszystko przy N8 nie miałem nic i dziś zrobiłem aktualizację softu telefonu plus symbian anna i wszystko działa także nie zawsze aktualizacja UWA jest potrzebna.Czasami nowsza aktualizacja fona pomaga.Teraz BT z N8 mam wszystko książka plus ostatnio wybierane numery.

• 3 weeks later...

Posiadam vectre C z 2007r radio CD 70 z obsługą telefonu i koło podłokietnika baza telefoniczna . Wszystko działało wporządku doputy nie odłączyłem aku. Po podłaczeniu aku wkładam tel w port i d*pa nie ładuje i nie wykrywa telefonu zaczełem majsterkować i ok włożylem tel ładuje i przestaje ładuje i przestałe podkladam kartke kombinuje i to samo ;/. ok raz zadziałało na postoju dzwoni do mnie kolega odbieram i nic nie słysze on mnie słyszy a ja go nie odłaczyłem telefon i znowu probuje . i znowu nic nie mam pojecia . a dzis włożylem zadziałąło pokazuje numery chce zadzwonic i brak sygnelu i po zawodach mozna to jakos naprawic rozebrac moze kosci sie poluzowały gdzie one sa jak cos ? dzieki z góry.

Moduł UWA jest bardzo wrazliwy na słabe napiecie (krecenie na zdechłym aku, rozpinanie aku z iskrami jak marchewka).

Można próbować to postawić na nogi :) czasem się udaje :)

Układy stoją na kulkach więc bez stacji BGA nawet nie podchodź :)