Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podgrzewane lusterka !!

Guest Sebaaa123
 Share

Recommended Posts

Guest Sebaaa123

Moze to i glupie pytanie,ale jak sprawdzic czy ma sie podgrzewane lusterka :D

Czy za to odpowiada jakis specjalny przycisk w samochodzie czy co ??

Bo wiele osob pisze ze ma a ja nie wiem czy mam :D

Wlacza sie to poprzez ogrzewanie szyby przedniej czy jak ??

Jeśli masz, to załącza się jednym przyciskiem razem z podgrzewaniem tylnej szyby

Jeśli masz elektryczne lusterka, to pewnie i są podgrzewane

Edited by GAJEŚ

Guest Sebaaa123

No wlasnie lusterka niby mam(to znaczy przewody do nich sa) ale nie mam ich podlaczonych,to znaczy regulacje lusterek mam reczna.

Jak nie raz odkrecalem boczek,to po sciagnieciu tego plastiku ochronnego przy luterkach(ten trojkatny plastik) wystawala mi jakas nie podlaczona wtyczka a nawet dwie,wiec wnioskuje ze to od lusterek.

Edited by Sebaaa123

Być może jest instalacja do elektrycznych lusterek

Nie wiem dokładnie jak to powinno wyglądać, bo nie rozbierałem tego

Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby załozyć sobie elektryczne

Taka możliwość jak najbardziej istnieje wink.gif

Guest Sebaaa123

Ok jutro sprawdze a tak pytanie z innej beczki,aby nie zakladac nowego tematu.

Czy jezeli nie mam elektrycznych szyb,oraz lusterek to czy moge takie cos zamontowac bez problemu ??

Widzialem na allegro jakies mechanizmy opuszczania szyb,tyle ze nie wiem czy potem jest to latwo zamontowac,co do luterek to chyba tylko i wylacznie wymiana na elektryczne ??

nie ma problemu sprawdzic.

rozpiac aku, sprawdzic piny w zlaczach w w drzwiach i karoserii, samych drzwiach, blaszki w F41.

czy wychodza kable z przekaznik K121/R121.

przegladnij:

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/106360-opis-zlaczy-glownych-w-nogach-kierowcy-wszystkich-drzwi-czamkaalarmu-el-szyb-diagnostyki-sygnalow-ecu-licznika-multitimera-haka-i-innych/

Czy jezeli nie mam elektrycznych szyb,oraz lusterek to czy moge takie cos zamontowac bez problemu ??

Widzialem na allegro jakies mechanizmy opuszczania szyb,tyle ze nie wiem czy potem jest to latwo zamontowac,co do luterek to chyba tylko i wylacznie wymiana na elektryczne ??

sprawdz czy masz instalacje do tych rzeczy. wtedy bedziesz wiedzial czy masz latwiej czy trudniej ;)

Guest Sebaaa123

Do szyb wiem ze nie mam napewno,co do lusterek to tak 50/50 % ale to jutro sprawdze.

Z ta elektryka nawet jak nie bede mial(do zyb i lusterek) to nie problem,brat jest elektrykiem to mi to zrobi,chodzi tylko czy sam montaz tego mechanizmu w drzwiach jest trudny,bo szczerze to jak mi kiedys ten mechanizm ssunal sie z prowadnicy,to z dobre 2 godziny sie meczylem aby go wlozyc spowrotem,to montazu tego mechanizmu w ogole sobie nie wyobrazam :D

sciagasz boczek. rozwiercasz 5 nitow , wyjmujesz silownik stary, zakladasz elektryczny, 5 nitami lapiesz nowy. podpinasz wiazki ;) to tak w skrocie reszt e informacji znajdziesz w poradach ktore sa podwieszone w tym dziale :)))))))))))

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/60666-zalozenie-mechanizmu-elektrycznych-szyb/

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/57485-montaz-szyb-elektrycznych-w-drzwiach-tylnych/

Edited by Ravcio1985

Guest Sebaaa123

mhm czyli dla goscia ktory robi w elektryce i robil kiedys na warsztacie nie powinno byc problemu ?? :D

A koszt takiej inwestycji,chodzi mi mianowicie o czesci i o te miejsca na przelaczniki elektrycznych szyb,bo takowych kolo skrzyni biegow nie posiadam.

Guest Sebaaa123

A jak dokładnie nazywa sie ten plastik,wokol drazka zmiany biegow,gdzie powinny byc miejsca na przelaczniki od elektrycznych szyb ??

Bo chce to znalesc na allegro ale nie moge cos ;p

EDIT.

Dobra znalazlem ta ramke,dziekuje wam za pomoc i przepraszam za tak durne pytania :)

Pozdrawiam

Edited by Sebaaa123

Sporo części się sprzedaje na forum w dziale handelek

Przekop trochę, ramki do el szyb są na 100%, dziś nawet widziałem

Na przód

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/39715-s-drobiazgi-do-vb/page__pid__1330392__st__0entry1330392

30 pln

Edited by GAJEŚ

A jak dokładnie nazywa sie ten plastik,wokol drazka zmiany biegow,gdzie powinny byc miejsca na przelaczniki od elektrycznych szyb ??

Bo chce to znalesc na allegro ale nie moge cos ;p

jezeli masz pelna ramke bez otworow to musisz kupic ramke z otworami na panele z przyciskami.

http://allegro.pl/item1166259027_opel_vectra_b_przyciski_wlacznik_podgrzewane_fotel.html ramka jak na tym zdjeciu [zapozyczona z alle, Klubowicza Rafalg ;)]