Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

potrzebuje pomocy odnośnie wyboru OPON

bartek_gol
 Share

Recommended Posts

Witam,

w zwiazku z moimi licznymi przygodami z ogumieniem tego sezonu, zdecydowalem sie na zakup kompletu opon do Viki. Opony mają byc NOWE, rozmiar 195/60/15. Naczytałem sie dużo w internecie na temat różnych opon, najbardziej moją uwagę przykuły Uniroyal RAINEXPERT. Co o nich sądzicie? Może macie jakieś inne propozycje sprawdzonych i dobrych gumek?

czekam na propozycje, pozdrawiam

zapomnialem dodac ze zalezy mi na tym zeby bylt rozniez w miare ciche, bo 14 ktore obecnie eksploatuje sa strasznie glosne, a na dluzszą mete to męczy ucho.

Edited by bartek_gol

Sam uzytkuje rainexpert. Sa jak najbardziej ok kapitalne na mokrej nawierzchni co prawda co strasznie miekkie ale jak juz sie do nich przyzwyczaisz to bedzie ok prowadzenie na suchym rowniez wporzadku

A ja polecę Goodyeary eagle f1 gs-d3. Sam co prawda mam je od ok. miesiąca ale brat jeździ na nich 2 lata i kliku znajomych też je ma. W opiniach widać że nie są najcichsze ale ja po przesiadce z firenzy poprzedniego właściciela nie słyszę tych opon. Widziałem też opinie że partie produkowane w Chinach dość szybko się ścierają ale sam się o tym nie przekonałem. Póki co mogę powiedzieć że zarówno na suchym i mokrym mają bardzo dobre trzymanie w każdym kierunku

Jeśli chodzi o mnie to polecam opony Kleber DYNAXER HP2, sam mam takie i bylem bardzo mile zaskoczony. Może nie są najpiękniejsze ;) ale to nie jest tak istotne jeśli chodzi o jej właściwości. Dobrze radzą sobie na suchej nawierzchni, trochę hałasują od 130 km/h ale gdzie sie tak rozpędzić...? Doskonale radzą sobie na mokrym, nawet przy większych prędkościach odprowadzaja wodę jak opony z wyższej półki.

Może ktoś doda jeszcze jakąś propozycje. We wtorek zamawiam i chcialbym miec jeszcze jakies wieksze rozeznanie. Zastanawiam się miedzy uniroyalami a NOKIANami. Sąsiad ma w focusie i chwali.

Jakieś propozycje koledzy?

pzdr

• 3 weeks later...

ze swojego doswiadczenia moge polecic z tanszych oczywiscie Dynaxer'y (na suchym niezle, na mokrym rewelacja), z lepszych obecnie Pirelki P Zero Nero (mokre i suche naprade wysmienicie), natomiast Eagle F1 to byly dla mnie stracone pieniądze ( o ile na suchym ok w miare to na mokrym nie dalo sie opanowac auta w szybszych lukach, a do tanich nie należą).

• 2 weeks later...

iiiii po wakacjach, urlopach itp. do pracy rodacy.. :/ dopiero teraz znalazlem chwilke zeby odpisac i podziekowac.

Wybrałem opony Uniroyal Rainexpert jednak w nieco innym rozmiarze....

Okazało się ze sprzedawca felg się "pomylil" i wystawił 16" a w opisie jak byk pisalo ze są to 15.

Jako że byly ladne, PROSTE, niepozadzierane.. zostały. Oponki w rozmiarze 205/55/16 sprawują się świetnie, na nawierzchni mokrej jeszcze lepiej :)

Dziękuję wszystkim za zaimteresowanie,

pozdrawiam

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA