Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oświetlenie deski

Guest karwek
 Share

Recommended Posts

Guest karwek

Witam

Mam jak zwykle pytanie ;p

CZY panel nawiewu powinien się świecić ?

Jeśli tak to jak go zdemontować i naprawić oświetlenie ?

Czy może to być wina bezpieczników ?

• 2 weeks later...

Dołączę się do pytania ... znalazłem instrukcje jak założyć diodowe oświetlenie panelu sterowania nawiewem i temp. natomiast nigdzie nie mogę znaleźć czy oryginalnie jest tam jakieś oświetlenie. Pytam bo od kąd mam viki to nie było tam oświetlenia poza zegarkiem.

oswietlenie calego panelu nawiewu masz przez 1 zaroweczke + zegarek tez zwykla + gniazdo zapalniczki tez zwykla. demontarz nie jest przyjemny bo trzeba wlasciwie rozkrecac sporo przodu, jesli ciegno pozwoli wyciagnac troche caly panel jest dobrze, aczkolwiek jesli nie da rady trzeba wymontowac schowek odpinac ciegna i dopiero wtedy. Dokladnie jak to zrobic masz poradnik na Vectra Unlimited na stronie glownej -> porady techniczne -> vectra a i tam ;)

oswietlenie calego panelu nawiewu masz przez 1 zaroweczke + zegarek tez zwykla + gniazdo zapalniczki tez zwykla. demontarz nie jest przyjemny bo trzeba wlasciwie rozkrecac sporo przodu, jesli ciegno pozwoli wyciagnac troche caly panel jest dobrze, aczkolwiek jesli nie da rady trzeba wymontowac schowek odpinac ciegna i dopiero wtedy. Dokladnie jak to zrobic masz poradnik na Vectra Unlimited na stronie glownej -> porady techniczne -> vectra a i tam ;)

Dzięki wielkie kolego:) Jutro postaram sie wymienić żaróweczki bo widocznie mam spalone jeśli się nie świeca :(

Dzięki wielkie kolego:) Jutro postaram sie wymienić żaróweczki bo widocznie mam spalone jeśli się nie świeca :(

Od razu pisze, żebyś się nie rozczarował "ogromną mocą oświetlenia panelu" - proponuję zmienić na LED, aby wszystko ładnie i czytelnie świeciło. Po prostu ta jedyna żaróweczka nieco z lewej strony jest zbyt słaba i według mnie kiepsko rozlokowana aby dobrze oświetlić suwaki panelu sterowania nawiewem. Zerknij na moją stronkę: www.paluki.pl/vectra w dziale Zmiana podświetlenia w Vectrze - tam masz fotki mojego (moich VA) i po problemie

Od razu pisze, żebyś się nie rozczarował "ogromną mocą oświetlenia panelu" - proponuję zmienić na LED, aby wszystko ładnie i czytelnie świeciło. Po prostu ta jedyna żaróweczka nieco z lewej strony jest zbyt słaba i według mnie kiepsko rozlokowana aby dobrze oświetlić suwaki panelu sterowania nawiewem. Zerknij na moją stronkę: www.paluki.pl/vectra w dziale Zmiana podświetlenia w Vectrze - tam masz fotki mojego (moich VA) i po problemie

Miałem właśnie w planach założyć tam diody bo w zegarach już mam białe jak u ciebie ale jeszcze chciałbym założyć na zegarek i sterowanie nawiewem. Tylko nie mogę znaleźć na forum jakich diód użyć oraz jak je zamontować żeby efekt był jak u ciebie. Może macie taka instrukcje??

Musze przyznać że Ci to wyszło super :)

Miałem właśnie w planach założyć tam diody bo w zegarach już mam białe jak u ciebie ale jeszcze chciałbym założyć na zegarek i sterowanie nawiewem. Tylko nie mogę znaleźć na forum jakich diód użyć oraz jak je zamontować żeby efekt był jak u ciebie. Może macie taka instrukcje??

Musze przyznać że Ci to wyszło super :)

tak OT, dziękuję :) Zasada jest prosta, poszukaj moich postów na ten temat - kiedyś schematycznie opisywałem jak to zrobiłem. Generalnie użyłem 5 LED po 5mm każda barwy białej zimnej super jasne. Do tego 5 rezystorów (po jednym na każdą led. Całość idealnie pasuje w te plastiki, z tym, że trzeba troszkę sprytnie powiercić :) Efekt widoczny na moich fotkach ze strony. 2 LED na krańcach suwaka zimno/ciepło święcących na przeciw siebie oraz po jednej na każdą ikonkę. Dzięki temu jest jasno, ładnie i czytelnie

Guest Koko24

Perzepraszam że podczepiam sie pod ten temat, kupiłem dzis diody do podświetlenia swojego klimatronika sa to diody koloru niebieskiego, wsadziłem je w oprawki i wkręciłem do klimatronika ale nie wiem czemu nie świecą. Na starych żarówkach mam napisane 12V 1.2W a na tych diodach jest napisane 12VDC czy domyślacie się czemu to nie działa??

Perzepraszam że podczepiam sie pod ten temat, kupiłem dzis diody do podświetlenia swojego klimatronika sa to diody koloru niebieskiego, wsadziłem je w oprawki i wkręciłem do klimatronika ale nie wiem czemu nie świecą. Na starych żarówkach mam napisane 12V 1.2W a na tych diodach jest napisane 12VDC czy domyślacie się czemu to nie działa??

DIODA LED ma polaryzację, spróbuj obrócić o 180 stopni i będzie świecić :)

Guest Koko24

[/quote

Kurna to ja bede mial sporo kombinacji bo jak jedna wsadze dobrze a inna zle to chociaż jedna bedzie swieciła?

Wydaje mi sie ze chyba nie miałem az takiego pecha zeby wsadzic wszystkie zle a mam 4 wiec chociaż jedna powinna świecić z tych wszystkich które wsadziłem?

Edited by Koko24

[/quote

Kurna to ja bede mial sporo kombinacji bo jak jedna wsadze dobrze a inna zle to chociaż jedna bedzie swieciła?

Wydaje mi sie ze chyba nie miałem az takiego pecha zeby wsadzic wszystkie zle a mam 4 wiec chociaż jedna powinna świecić z tych wszystkich które wsadziłem?

Powiem tak, bawiłem się różnymi LEDami i mam na 12V DC, wierz mi, że mogłeś mieć pecha. Jeśli kupiłeś nowe i są 100% że świecą a nie spaliłeś bezpiecznika, to na bank są nieprawidłowo zamontowane. Po prostu zamienione są bieguny.