Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Silnik gaśnie po szarpnięciu.

emx
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam problem z gaśnięciem silnika. Temperatura silnika dowolna, szybkość do 40km/h , przodem wpadam w średnią lub większą dziurę w jezdni (lub łagodnie przechodzące zagłębienie) i silnik raz na 10 razy gaśnie. Zapala się check, lampka ładowania i ciśnienia. Bez żadnych problemów silnik potem zapala. W pamięci żadnych zapisanych błędów.

Może ktoś z kolegów miał coś podobnego ?

w momecie zapalenia sie czeka sproboj jakos odczytac jaki blad

mi sie tez zdaje ze to bedzie jakies zwarcie na jakims czujniku

moze na czujniku polozenia walka korbowego - tam sie lubią kable zwierac - a dziura im w tym pomaga

w momecie zapalenia sie czeka sproboj jakos odczytac jaki blad

mi sie tez zdaje ze to bedzie jakies zwarcie na jakims czujniku

moze na czujniku polozenia walka korbowego - tam sie lubią kable zwierac - a dziura im w tym pomaga

z odczytem ewentualnego błędu będzie na ulicy problem :)

ten check zapalony to chyba dlatego, że silnik zgasł i sterownik nie dostaje informacji że wał silnika jest na obrotach.

Badałem już wiązkę od czujnika wału ale nic nie znalazłem. Zastanawia mnie tylko co może zgasić silnik i nie zostawić śladu w pamięci sterownika.

A może coś w zapłonie ?

z odczytem ewentualnego błędu będzie na ulicy problem smile.gif

ten check zapalony to chyba dlatego, że silnik zgasł i sterownik nie dostaje informacji że wał silnika jest na obrotach.

Badałem już wiązkę od czujnika wału ale nic nie znalazłem. Zastanawia mnie tylko co może zgasić silnik i nie zostawić śladu w pamięci sterownika.

A może coś w zapłonie ?

Coś co nie musi (zgodnie z tym co dostałem na wydruku z kompa w serwisie zostawić błedu) jest czujnik wału korbowego lub czujnik wałka rozrządu

pól roku z dziadostwem walczyłem. dwa razy serwis - zero błedu a auto to gasło to traciło moc to wchodziło na 3tys obrotów. dwa razy też komp w innych warsztatach na trasie. Nic! zero błedów. Dopiero trafiłem na piatego kompa (widocznie kwestia oprogramowania) i wywaliło błąd czujnika wału. Wymieniłem oba i spokój.

Jeżeli chodzi o zapłon - jeżeli masz listwę a nie kable to nie ma możliwości by nie wywaliło błedu. Jak kupiłem autko to poszarpywało przy przyspieszaniu. Pojechałem na kompa i od razu DIS do wymiany i spokój.

Edited by wja

witam,

na świece mam kable.

Jutro jadę do serwisu.. może oni coś odczytają a jak nie to profilaktycznie zrobie wymianę czujników .

Narazie dzięki za wskazówki.