Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Koło zamachowe czy dwumasowe

Guest Rafał83
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...

Witajcie, mam pytanko odnośnie vectry 2.0 DTI 1998r. Mianowicie czy jest w tym samochodzie koło dwumasowe ? po odpaleniu samochodu - gdy chodzi na wolnych obrotach to coś mi dzwoni ( najbardziej jest słyszalne przy przednim prawym kole) , mechanik mi powiedzial ze to koło dwumasowe... a ktoś inny że ten samochod nie posiada kola dwumasowego, to jużnie wiem.... co o tym sądzicie ? pozdrawiam

Witajcie, mam pytanko odnośnie vectry 2.0 DTI 1998r. Mianowicie czy jest w tym samochodzie koło dwumasowe ? po odpaleniu samochodu - gdy chodzi na wolnych obrotach to coś mi dzwoni ( najbardziej jest słyszalne przy przednim prawym kole) , mechanik mi powiedzial ze to koło dwumasowe... a ktoś inny że ten samochod nie posiada kola dwumasowego, to jużnie wiem.... co o tym sądzicie ? pozdrawiam

lepiej zmień mechanika... ;)

Najlepiej wjechac samochodem na podnośnik i go odpalic, tak jak koledzy wyżej piszą vectra b nie posiada dwumasowego koła zamachowego

Zadam pytanie te co Drano NA ciepłym silniku pewnie cisza co? jezeli tak to sie nie przejmuj jestes kolejnym który dołaczył do miłosników tego dzwieku,w wiekszosci vb to sie dzieje to dzwoni cos w skrzyni biegów.

mam to samo w swojej astrze od 2 lat. olałem to. jak jest zimna to dzwoni jak sie nagrzeje cisza. myslałem ze to sprzęgło ale narazie odpusciłem. zdechnie to sie naprawi. pozdrawiam.

• 3 months later...

odświerzam temat dlatego, że mam problem z tym pukaniem a to jest drażniące chyba jest ktoś kto to naprawiał co to może tak pukać ?

odświerzam temat dlatego, że mam problem z tym pukaniem a to jest drażniące chyba jest ktoś kto to naprawiał co to może tak pukać ?

Myśle, że to jest u Ciebie problemem:

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/131451-pukanie-przy-wcisnietym-sprzegle-vb-20-di/page__p__1561551__fromsearch__1entry1561551

Mi też to dzwoniło wkurzyłem się i wymieniam właśnie sprzęgło. Jak odbiorę autko z warsztatu to napiszę co jest grane. Narazie jedno co wiem to to, że sprzęgło było ok ale sprężyny na nim były luźne a łożysko też w nie najlepszym stanie. Przy okazji wymieniam od razu olej w skrzyni. Wiem, że są dwie szkoły na temat wymian oleju ale co tam wypróbuję.

Mi też to dzwoniło wkurzyłem się i wymieniam właśnie sprzęgło. Jak odbiorę autko z warsztatu to napiszę co jest grane. Narazie jedno co wiem to to, że sprzęgło było ok ale sprężyny na nim były luźne a łożysko też w nie najlepszym stanie. Przy okazji wymieniam od razu olej w skrzyni. Wiem, że są dwie szkoły na temat wymian oleju ale co tam wypróbuję.

Napisz co wymienili, jakiej firmy i ile to kosztowało.

i jak autko odebrane jak to z tym wygląda dalej puka ??

Dzień dobry. Już jestem po wymianie. Wymieniłem sprzęgło razem z łożyskiem (wysprzęglikiem) i olej w skrzyni. Przy okazji okazało się, że jedna osłona na przegubie była uszkodzona więc też założyli nową. Wrażenia: sprzęgło niesamowicie lekko chodzi muszę znów się przyzwyczajać bo czasami przy zmianie biegów zdarza mi się jechać na półsprzęgle, jeśli chodzi o wybieranie biegów jest znacznie lepiej. Jeśli chodzi natomiast o dzwonienie przy odpaleniu na zimnym uspokoiło się. Wczoraj wydawało mi się, że coś zadzwoniło ale jeszcze mi chyba we łbie dzwoni z przyzwyczajenia. Przed wymianą sprzęgła próbując pozbyć się dzwonienia podniosłem nieco op-comem obroty na jałowym ale dzisiaj powrócę do standardowych i postaram się napisać jak się to wszystko "cuzamen do kupy" zachowuje.

Jeśli chodzi o robociznę to 300 pln za wymianę sprzęgła oleju i osłony przegubu bo była uszkodzona. Jeśli chodzi o części to sprzęgło w komplecie z wysprzęglikiem z Luk`a. Cena w okolicach 1300 pln za wszystkie części: komplet naprawczy, olej i osłona przegubu.