Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przerywanie wspomagania

ZOLTY75
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem ze wspomaganiem , kiedy auto stoi na parkingu i kręce kierownicą czasem przerywa i czuje drgania , podczas jazdy jest ok problem jest juz od 2 miesiecy ale na poczatku bylo to tylko 1 przerwanie podczas pełnego skrętu i zaczęlo sie nasilac teraz jest przerywanie podczas calego skretu , dotego jest dziwny dzwięk jak skręce do oporu taki świst i np. skręce do oporu w lewo to mi kierownica odbija w prawo na 1sek . Czasemi tak jak wczoraj na postoju skrecalem kierownica w prawo i lewo i nic nie czułem zadnych oporow ale to jest sporadyczne w wiekszosci przypadkow jednak przerywa

Pewnie i tak pojade do mechanika ale nie chce zeby wymyslał niewiedomo jaki usterki wiec prosze o kilka rad co to moze być pompa wspomaganie ? maglownica ? zapowitrzony uklad ?? czy tez moze być wszystko ??

Witam mam problem ze wspomaganiem , kiedy auto stoi na parkingu i kręce kierownicą czasem przerywa i czuje drgania , podczas jazdy jest ok problem jest juz od 2 miesiecy ale na poczatku bylo to tylko 1 przerwanie podczas pełnego skrętu i zaczęlo sie nasilac teraz jest przerywanie podczas calego skretu , dotego jest dziwny dzwięk jak skręce do oporu taki świst i np. skręce do oporu w lewo to mi kierownica odbija w prawo na 1sek . Czasemi tak jak wczoraj na postoju skrecalem kierownica w prawo i lewo i nic nie czułem zadnych oporow ale to jest sporadyczne w wiekszosci przypadkow jednak przerywa

Pewnie i tak pojade do mechanika ale nie chce zeby wymyslał niewiedomo jaki usterki wiec prosze o kilka rad co to moze być pompa wspomaganie ? maglownica ? zapowitrzony uklad ?? czy tez moze być wszystko ??

ja ostatnio też mam problem z pompą wspomagania, dolewałem płynu, dostała kilka młotków ;) i raz piszczy, raz nie, spróbuj przejrzeć kilka tematów na forum, ja doczytałem się czegoś na temat zacierającego się łożyska

aaa i sprawdź połączenia elektryczne

Edited by zbigos74

Czasemi tak jak wczoraj na postoju skrecalem kierownica w prawo i lewo i nic nie czułem zadnych oporow ale to jest sporadyczne w wiekszosci przypadkow jednak przerywa

Ja miałem ten sam problem, powodem były luzy na drążkach kierowniczych. Po wymianie problem zniknął.

Pozdrawiam mietek13

Ja miałem ten sam problem, powodem były luzy na drążkach kierowniczych. Po wymianie problem zniknął.

Pozdrawiam mietek13

To mam nadzieje ze to drązki Thx wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

• 6 years later...

U mnie był to zacierający się krzyżak przy maglownicy. Psiknąłem WD40 i problem znikł. Polecam spróbować.

Krzyżak nie jest niczym osłonięty więc się brudzi co powoduje szybsze jego zużycie. Tyle ;)