Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Utrudniona zmiana biegów

Sperber
 Share

Recommended Posts

Hej!

Mam pewien kłopot. Przy zimnym silniku (czasami) mam kłopot z włączeniem drugiego biegu. Otóż przy redukcji z 3 na 2 dźwignia się jakby blokuje i nie mogę włączyć 2.

Nic nie zgrzyta, wszystko pracuje bardzo dobrze.

Po rozgrzaniu problem ustępuje.

Olej w skrzyni jest, wygląda na świeży (ładny, czerwony).

Czy to jakaś poważna usterka?

moze trzeba regulacje na wodziku zrobic ?? zbytnio sie na tym nie znam, ale tak czytalem, ze to mzna regulowac

kolego miałem to samo powiem ci co zrob niech ktos wsiadzie dosamochodu wrzuci luz i rusza naboki wajcha a ty padrz na wodzik a dokładnie na krzyzak i zobaczysz ze jest tam luz .Trzeba wymienic sworzen ktory tam jest impreza kosztuje 16zł sworzen i mnie 30 zł robocizna pozdrawiam

kolego miałem to samo powiem ci co zrob niech ktos wsiadzie dosamochodu wrzuci luz i rusza naboki wajcha a ty padrz na wodzik a dokładnie na krzyzak i zobaczysz ze jest tam luz .Trzeba wymienic sworzen ktory tam jest impreza kosztuje 16zł sworzen i mnie 30 zł robocizna pozdrawiam

Gdzie szukać takiej części w razie czego? I jak to się dokładnie nazywa?

Czy jest jakiś program / strona www na której można sobie wyszukać część i zobaczyć na rysunku schematycznym z jakich podzespołów składa się dany układ, np. zmiany biegów?

Fiat ma epera. A co ma Opel?

• 2 weeks later...

jeżeli to polift 2.0 to miał już f23 i linki, spróbuj regulacji i sprawdź czy nie ma luzu na jabłku

To jest polift, 2.0 Skrzynia chyba jeszcze starszego typu bo nie ma linek.

Luz na jabłku, tym pod mieszkiem jest, jak najbardziej.

Edited by Sperber