Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z TID-em

pipinio17
 Share

Recommended Posts

Witam. Koledzy ma problem z TIDem. Wczoraj musiałem odłączyc akumulator i po ponownym podłączeni nic mi sie nie wyswietla na TIDzie tylko swieci samym podswietleniem nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjkii zamknięciu samochodu. Może miał ktos z was taka przygode i moze mi pomóc co mam zrobić. Pozdrawiam

Odepnij jeszcze raz aku, radio Ci świeci?

juz odpinałem i to nie raz a radio swieci ale nie gra bo jest zakodowane bo to oryginalne radio jest i nie moge go odkodować bo nic nie ma na wyświetlaczu.

Witam. Koledzy ma problem z TIDem. Wczoraj musiałem odłączyc akumulator i po ponownym podłączeni nic mi sie nie wyswietla na TIDzie tylko swieci samym podswietleniem nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjkii zamknięciu samochodu. Może miał ktos z was taka przygode i moze mi pomóc co mam zrobić. Pozdrawiam

Sugeruje napisać w odpowiednim dziale np VB-elektryka

Tam większe szanse na porade

Ja kiedyś miałem problemy podobne z MIDem ale zawsze samo się naprawiało :D

a powiedz mi czy ja wogóle dobrze pisze. Ten wyświetlacz z data temp i godziną to TID? A w dziale elektryka napisalem ale chcialem zeby moze w Łódzkim tez bylo to moze ktos od nas mial kiedys taki problem. :)

Triple Info Display = TID

wyświetlacz dzielony na dwa, 3 funkcje wyświetlania

Multi Info Display = MID

1 duży wyświetlacz, wiele funkcji wyświetlania

Colour Info Display = CID

wyświetlacz duży kolorowy

Dobrze piszesz :D

Edited by Czarny

Triple Info Display = TID

wyświetlacz dzielony na dwa, 3 funkcje wyświetlania

Multi Info Display = MID

1 duży wyświetlacz, wiele funkcji wyświetlania

Colour Info Display = CID

wyświetlacz duży kolorowy

Dobrze piszesz :D

No to spoko. Ale nadal nie wiem co mam począć bo przecież nie bede do usranej smierci jeżdził bez radia i zdejmował na noc klemy z akumulatora zeby sie tid nie swiecił ciągle. :(

Guest kamil1515

padł ci tranzystor odpowiedzialny za podświetlanie

trzeba wymienić , koszt nowego ok 5 zł w każdym elektronicznym

na foto winowajca:

tidht4.jpg

p.s

miałem ten sam problem jeszcze wczoraj ale dzisiaj już po kłopocie

padł ci tranzystor odpowiedzialny za podświetlanie

trzeba wymienić , koszt nowego ok 5 zł w każdym elektronicznym

na foto winowajca:

tidht4.jpg

p.s

miałem ten sam problem jeszcze wczoraj ale dzisiaj już po kłopocie

a w którym to jest miejscu kolego?

po lewej stronie jest złącze czyli jak zdejmiesz tylną obudowe wyświetlacza to już powinieneś zobaczyć ten widok co na zdjęciu

chyba że się myle to proszę mnie poprawić

po lewej stronie jest złącze czyli jak zdejmiesz tylną obudowe wyświetlacza to już powinieneś zobaczyć ten widok co na zdjęciu

chyba że się myle to proszę mnie poprawić

czyli musze rozebrać deske zeby sie tam dostac tak?

a ten tranzystor jest lutowany czy wpinany? nie wiesz może?

Edited by pipok_23

rozebrac deske. wyjac licznik i wyswietlacz.

lutowany jak widac na zdjeciu :)

aha to czeka mnie troszke pracy hehe. a pytałem czy lutowany bo na zdjęciu nie widac dokładnie. a powiedz mi jakos z grubsza ja deske rozebrać jak mozesz.

• 4 weeks later...

Witam. Mam mały problem z TID-em, a mianowicie podświetlenie działa, tylko gdzieniegdzie brakuje podświetlonej linii pionowej lub poziomej, co utrudnia mi przeczytaniu godziny lub parametrów stacji radiowej. Moje pytanko jest takie, czy da radę to jakoś naprawić, czy będę musiał kupić drugi TID? Pozdrawiam.

• 4 weeks later...

witam...podepnę się pod temacik...mam następujący problem z TIDem lub może MIDem..a więc...na dolnym ekranie cały czas jest wyświetlona data i godzina a wcześniej była wyświetlana stacja jaka grała w radio i napis check oraz data i godzina...na górnym ekranie jest spikselowany napis w języku niemieckim ...a wcześniej było (też po niemiecku)napisane zużycie paliwa na 100 km,prędkość,aktualne zużycie paliwa,ilość możliwych do przejechania kilometrów,temperatura na zewnątrz,ilość przejechanych kilometrów,stoper...wszystkie te funkcje były zmieniane przyciskami w manetce od wycieraczek..od dwóch dni nie działają te funkcje...pytania trzy ...co nawaliło? manetka czy jakieś połączenia?to jest TID czy MID??aaaa ...no i jak to szybko naprawić...? Z GÓRY DZIĘKI..:)