Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

gdzie zamontować subwoofer?

Grisza
 Share

Recommended Posts

Witam,

od niedawna do mojej "floty" ;) dołączył Opel Agila. Autko ogólnie przyjemne, ale w kategorii CA to lekki dramat (4 głośniki 10cm szału nie robią ;) )

Wykombinowałem sobie, że mały subwoofer aktywny powinien w sposób znaczący poprawić sytuację.

Wybór suba właściwie już dokonany - Pioneer TS-WX210A.

Pytanie w związku z tym do tych co mają pojęcie ;) :

gdzie to to zamontować? - tzn. przewiduję tylko dwie możliwe lokalizacje: pod fotelem kierowcy (lub pasażera), albo we wnęce w bagażniku po prawej stronie (po lewej się nie da - nie ma miejsca).

Zastanawiam się jednak, czy ta lokalizacja w bagażniku nie będzie "zbyt odległa" od miejsca odsłuchu (kierowca) i czy za wiele w związku z tym nie stracę (z i tak już małego subwoofera).

Nie piszcie tylko że szkoda kasy na takie rozwiązanie - auto ma zostać max funkcjonalne i nie ma mowy o "zagracaniu" bagażnika (wnęka się nie liczy ;) )

Edited by Grisza

proponuje kupic sam głosnik i oddzielnie wzmaka , głosnik np 25cm i zabudowac go w tej wnece.

proponuje kupic sam głosnik i oddzielnie wzmaka , głosnik np 25cm i zabudowac go w tej wnece.

taka opcja odpada z różnych powodów ;)

Ja bym proponował podłączyć go "na krótko" i wsadzić do bagażnika po czym sprawdzić czy coś wogóle będzie słychać gdy go tam umieścisz. Jak nie to pozostaje jedyne miejsce już przez Ciebie wymienione :) Chociaż moim skromnym zdaniem z takiego sprzętu szału nie bedzie.

Ja bym proponował podłączyć go "na krótko" i wsadzić do bagażnika po czym sprawdzić czy coś wogóle będzie słychać gdy go tam umieścisz. Jak nie to pozostaje jedyne miejsce już przez Ciebie wymienione :) Chociaż moim skromnym zdaniem z takiego sprzętu szału nie bedzie.

wiem, że szału nie będzie (mniej więcej wiem co potrafi tak "subwoofer") - nie chodzi o to żeby na kilometr było słychać BUM BUM, tylko o uzupełnienie tonów niskich, których w żaden sposób nie da się wycisnąć z głośniczków o średnicy 10cm zamontowanych w miejscach fabrycznych żeby nie wiem jakie to były głośniki ;)

Edited by Grisza

jak sie zmiesci pod fotelem to tam montuj

o ile wogole ten sprzecik jest ok :) 

ostatnio peyinga aktywnego - typowo pod siedzenie montowalem u kolegi 

i wcale mi sie nie podoba jak to grało...

jak sie zmiesci pod fotelem to tam montuj

o ile wogole ten sprzecik jest ok :)

ostatnio peyinga aktywnego - typowo pod siedzenie montowalem u kolegi

i wcale mi sie nie podoba jak to grało...

bo tego nie można porównywać z "normalnym" subwooferem ;) . Inna sprawa, że peying chyba nie może grać dobrze ;)

Pod fotelem jest od cholery miejsca - więcej chyba niż w Signumie ;)

-----------------------------------------

no i zmontowałem całość ;)

radio JVX KW-XR611, do tego głośniki na przód Hertz DCX-100 i subwoofer aktywny do wnęki w bagażniku Pioneer TS-WX210A.

Powiem tak: jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - subwoofer "mały, ale wariat" ;)

Jak ktoś nie chce wozić "mebla" w bagażniku, to rozwiązanie z takim małym subwoferem jest idealne :)

Edited by Grisza

a pod fotelem sprawdzałeś ? :) 

pod fotelem jednak mi się nie podoba ;) Poza tym sub byłby narażony na kopniaki itp ;)

• 3 weeks later...
Guest tom_mil

Panowie,

dostałem nowy subwoofer aktywny od kumpla i chciałbym go podłączyć do mojej Vici B w sedanie w bagażniku. Moje pytanie, czy są tam wyprowadzone oryginalnie jakieś przewody, czy wszystko trzeba samemu prowadzić? Do podlączenia potrzebne są: kanał lewy/prawy, masa, sterowanie i akumulator.

Pozdrawiam

nie ma żadnych podciągniętych seryjknych kabli do bagaznika ;)

jakie masz radio ? masz z niego wyjścia RCA (chinch) ? 

musisz pociagnac kabel + z akumulatora, kabel - tez z akumulatora (lub gdzies podpiać do budy w bagażniku) - ciagniesz to lewym progiem

kable RCA i wzbudzenie wzmaka ciagniesz od radia (prawym progiem)

jak nie masz pojecia jak to zrobic - lepiej daj komus, albo sporo poczytaj o tym, żebys nie musial gaśnicy używać ;)

Guest tom_mil

koledzy a czy moglibyście mi wyjaśnić co by się stało jakbym podłączył z tymi przewodami, które wychodzą z radia, bez ustrojstwa o którym pisał DOMLO ?

Wszystkie potrzebne mi sygnały znajdują się w kostce.

można wiadomo...

musialbys z kabla RCA odciąć z jednej strony wtyczki i lutować z kablami sygnałowymi co idą z radia 

ponizej na rysunku narysowalem "kable po odcięciu wtyczek chinch"

post-22898-1282947816,6444_thumb.jpg

w kostce masz

FR - front rear - przedni prawy ( + z +, - z - tym na subie)

FL - front left - przedni lewy (i też + z + i - z - suba)

pozniej ciagniesz kabel z akumulatora łaczysz do tego co pisze akumulator

i kabel masowy do blachy karoserii

widac nie trzeba używac kabli RCA bo masz jakis dziwaczny ten subwoofer, uzyj zwyklych kabli sygnałowych (ale nie za cienkich)

Guest tom_mil

Dzięki, czyli jednak podłącze bez problemu. Subwoofer pochodzi z firmy ASK, z tego co wiem robią suby do Audi, Fiata, Alfy. Kolega tam pracował, więc załatwił po znajomości.