Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pare pytań

Guest karwek
 Share

Recommended Posts

Guest karwek

Witam

Pierwsze pytanie jak nazywa się cześć (rura ) która powinna być gumowa od filtra powietrza ( jest ona krótka ) idąca wprost do silnika

Drugie czy w vectrze A powinny być małe głośniki przy przedniej szybie ? właściciel mówił mi że od nowości są lecz nie jestem pewien

Trzecie jak zdobyć taką plastikową listwę idącą od tego jednego małego głośnika do tego 2 małego czy jest to część wymienna

Czwarte czy Vectra A wersja GL powinna mieć centralny z kluczyka czy nie

Edited by karwek

1. Nie wiem czy ma nazwę ta harmonijka :P Może rura dolotu :) nie mam pojęcia. Jedz z tym do sklepu pokaż i dostaniesz pewnie.

2. Tak powinny.

3. Popatrz na forum w dziale sprzedam moze znajdziesz albo na alledrogo ;) Jest to część wymienna.

4. Wydaje mi się, że nie. Niech inni się wypowiedzą co posiadają taką wersję ;)

Pozdro

Guest karwek

za odp na 1,2 dziękuje

trzecie : a ma jakąś nazwę ta część ?

4 mhm ale proszę o doprecyzowanie innych użytkowników

Masz na tej rurze numer czesci- bez problemu odnajda wlasciwy zamiennik. Jak sie nazywa ? hmm trzeba by specow od Opla zapytac :P

Plastikowa listwe podszybia ciezko zdobyc nie uszkodzona (popekana).

Podaj kolego rocznik- bedzie wtedy nieco latwiej.

Niestety nie bylo standaryzacji- 2 takie same auta, z tego samego rocznika beda sie roznic instalacja- zalezy na jaki kraj i gdzie byly wyprodukowane.

Czasami mozna sie mile zaskoczyc i byc sczesliwcem posiadajacym np. wiazki do el. szyb i podgrzewanych foteli ;)

Pozdrawiam.

Czy Vectra A wersja GL powinna mieć centralny z kluczyka czy nie

ja mam GLa w dieslu z 1995 i mam oryginalny centralny, jednak nie ma na to reguły... kiedyś znajomy miał GLS a centralnego nie było :( Tak jak pisze Recces, Opel był/ jest nieprzewidywalny-nie wiesz co dana fura w danym roczniku z danym silnikiem może mieć w wyposażeniu. Wiem, że np silnik 2.0 będzie miał lepsze wyposażenie niż 1.6 jednak nie ma na to reguły....

Guest karwek

dziękuje za odp na pytania

auto z rocznika 91

czyli tak popękana lista to standard;d

a jeszcze jedno pytanko koło pedałów jest takie hmm nie wiem jak to nazwać przy nogach obicie czy jest to również część wymienna ? na co ją się mocuje bo trochę u mnie się rusza

edit:jeszcze jedna sprawa bo nie domyka mi się klapka wlewu paliwa domyślam się ze tam miał być siłownik i miał to zamykać lecz nie wiem jak bo skoro centralnego zamka nie ma to czym otworzyć wlew ?

teraz mam korek uniwersalny starszy pan od którego kupiłem to taki od dawna już miał i tak myśle że od tego biorą się błędne wskazania poziomu paliwa w baku bo po otwarciu słychać "pss" w poprzednim aucie tak nie miałem

edit2: czy taki korek byłby lepszy od tego uniwersalnego ? :

http://allegro.pl/item1175300603_korek_wlewu_paliwa_opel_vectra_a_1988_1995_nowy.html

Edited by karwek

Korek to korek- byleby mial odpowietrznik.

Zdejmij tapicerke z prawej strony w bagazniku, (jak pamietam siedzi tam apteczka) tam sie dostaniesz do silownika wlewu paliwa (jesli jest, to bedziemy sie martwic jak podlaczyc- mozliwe ze centralka zdechla, lub przewody sie przetarly)

Oslonka z lewej strony jest wymienna- chyba na zatrzaski, z prawej jest na srobki- nie chce mi sie isc do swojego by zerknac czy sie nie myle.

Pozdrawiam.