Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Trzeszczące szyby...

manu666
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem, otoz przy otwieraniu szyb u kierowcy i pasazera trzeszcza mi szyby, jak je zostawie na pol otwrte to jak jade to trzeszcza cale, jak temu zaradzic?;)

Zdjąć boczki drzwi, zobaczyć gdzie się poluzowało w mechanizmie, czy dobrze siedzi w prowadnicy itp. przesmarować wszystko i chyba tyle. :rolleyes:

Na początek to przesmaruj uszczelkę smarem silikonowym a kiedy będziesz chciał zostawić szybę otwartą w połowe to po zatrzymaniu daj ją leciutko do góry. Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie zajrzeć do środka tak jak napisał kolega wyżej.

kupic silikon w spraju

opuscic szyby na dol

spryskac silikonem te prowadnice po ktorych przesuwają się szyby

podniesc i opuscic kilka razy szyby aby rozsmarowaly silikon na dół

wsjo

Mam to samo... jak jest sucho to szyby trzeszczą i czasem przy zamykaniu lubią odbić w połowie i tak się zatrzymać. Jak jest deszcz to ten "bajer" nie występuję, więc się domyśliłem że to kwestia "smarowania"... też muszę psiknąć po uszczelce jakimś silikonem :P

ps.

Przez te upały każdy posiadacz vectry w moim bloku (jest ich 4) pomagał szybom ręką podczas podnoszenia, także ten typ tak ma :P

Edited by krzysiak

bo jacys ograniczeni są ci vectrywcy z twojego bloku

nasmarować i wystarczy ..................... 

bo jacys ograniczeni są ci vectrywcy z twojego bloku

nasmarować i wystarczy ..................... 

Może im się nie kce :P Zresztą ja też już smaruje od czerwca i tak schodzi :P

Witam wszystkich. Wiem, że temat był wałkowany wielokrotnie, ale nie chodzi mi o zacinanie się szyb, bo tego łatwo się pozbyć smarowaniem, ale o to, że lekko uchylone szyby trzeszczą na wybojach. Czy ktoś z was znalazł element odpowiedzialny za taki stan rzeczy? W sumie najbardziej podejrzane wydają się być plastikowe suwaki, ale nie chcę ich w ciemno wymieniać, bo jest z tym trochę roboty i wolałbym się upewnić czy to wogóle pomoże.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam

Mi trzeszczały przednie szyby na wybojach. Pomogło bardzo porządne wysmarowanie wszelkich elementów ruchomych w drzwiach oraz prowadnic szyb.

Ten temat również był wielokrotnie wałkowany. Co drugi dzień się ktoś pyta. Pionową uszczelkę w której porusza się szyba spryskać smarem silikonowym bo to nigdy nie zaszkodzi. Poza tym jak sobie uchylisz szyby to kliknij lekko w górę i nie powinny trzeszczeć ;)

Dzięki za odpowiedzi, ale to nie to. Raz smarowałem cały mechanizm i w sumie efekt był taki jak wpuszczenie silikonu w sprayu w pionowe prowadnice, po prostu szyba przestaje sie zacinać, ale jak trzeszczała tak trzeszczy i to zarówno lewa jak i prawa. Odgłos to poza trzeszczeniem szyby jakby grzechotanie czegoś w środku na większych wybojach.

Smarowanie uszczelki to środek doraźny ale efekt jest krótkotrwały. Przesmaruj porządnie prowadnice (te poziome). Wystarczy zdjąć boczek i odkleić kawałek folii. Ja dodatkowo nasmarowałem mocowanie prowadnic i zębatkę. Efekt to cisza bez zabaw w lekkie podnoszenie szyby po jej opuszczeniu.