Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

światlo w podsufitce i dźwięk świateł

Guest mlodycsk
 Share

Recommended Posts

Guest mlodycsk

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem vectry B 96r, 1.6 8V i mam z nią 2 problemy

1. Światło wewnątrz samochodu pali się cały czas nawet po zamknięciu samochodu ( musiałem wyciągnąć żarówkę)

2. Brak sygnału dźwiękowego podczas gdy drzwi są otwarte a światła zapalone

(gdzie w ogóle znajduje się ten sygnał??

ad 1

wystarczy wcisnac pokretlo od wlaczenia swiatel

nim sie zapala i gasi gorna lampke

ad 2

a kluczyk jest w stacyjce czy wyjety w tym czasie ??

sygnal jest w skrzynce bezpiecznikow

o ile pamietam to z multitimera dochodzi

mozliew ze obie usterki sa spowodowane jego awaria

bardzo mozliwe ze multi.

Multitimer obsługuje:

- kierunkowskazy i światła awaryjne

- sterowanie rytmem pracy wycieraczek przednich i tylnej

- tylne światło przeciwmgłowe i reflektor przeciwmgłowy przód

- opóźnienie wyłączenia światła wewnętrznego (kolo lusterka)

- oświetlenie wskaźników i brzeczek ostrzegawczy

- ogrzewanie lusterek i szyby tylnej

co do lampki swiatla to pokretlo sie wciska, multitimer steruje lampka dostajac sygnal albo z wlacznika drzwiowego albo z wlacznika swiatel [pokretlo wyciagniete] w obu przypadkach multi dostaje sygnal masy z podanych urzadzen :)

co do brzeczka to dziala on w 2 sytuacjach: otwarte drzwi i kluczyk w stacyjce lub otwarte drzwi i wlaczone swiatla.

brzeczek jest czescia multitimera i dostaje sygnal z wlacznika drzwiowego, swiatel pozycyjnych, stacyjki. na podstawie tych sygnalow w odpowiedniej sytuacji brzeczy :)

wspolna rzecza dla obu sa: multitimer, wlacznik drzwiowy :)

Guest mlodycsk

światło raz działa normalnie a raz trzeba wyciągnąć żarówkę, przycisk od świateł jest cały czas wciśnięty.

Wcześniej posiadałem astre więc zwróciłem uwagą na 2 dwie rzeczy .

Czy jest możliwość ze ten brzęczek jest odłączony?? lub padł jakiś bezpiecznik ze akurat to nie działa??

do tego nie ma bezpiecznika

to jest zintegrowane z multitimerem

sprawdz najpierw czujnik w drzwiach (ten wciskany )

Guest mlodycsk

W tej chwili działa jeżeli chodzi o światło wewnątrz ale jeżeli o brzęczek to niestety nie:(

sprawdziłem ten czujnik w drzwiach i brak masy był chyba problemem światła w środku bo teraz jest wszystko w porządku.

Jeżeli chodzi o ten czujnik to zauważyłem że do niego od drzwi kierowcy prowadzą dwa kable ale wtyczka czujnika jest przystosowana na jeden chyba, Czy ten drugi kabel może odpowiadać za brzęczek świateł??

ktos wymienil wlacznik drzwi.

jeden dotyczy lampki, drugi brzeczka.

kierowcy ma 2 piny jak juz zauwazyles.

niebieski idzie do multitimera na pin 15

szary idzie do multitimera na pin 14

dokrec dobrze torxem wlacznik bo srubka podaje mase na wlacznik.

jezeli drugi kabelek przy wlaczniku nie jest podlaczony to podlacz go do tego drugiego przewodu od wlacznika i sprawdz czy wlacznik bedzie dzialal :P. jezeli tak to zostaw ta oryginalna wtyczke i kup wlacznik drzwiowy na 2 piny :)

hehe widzisz - dobrze z Gawlakiem Ci radzilismy odnosnie wlacznika :P

Edited by Ravcio1985

Guest mlodycsk

Niestety to nic nie dało :( zrobiłem tak jak radziłeś i podpiąłem obydwa kable pod jeden pin i niestety dźwięku dalej nie ma:(

Guest mlodycsk

sprawdziłem tak jak mówiłeś i niestety zero reakcji ze strony brzęczka ale co zauważyłem to gdy podłączę masę pod jeden jak i pod drygi przewód to zawsze pali się światło w środku, czy tak powinno być???

Guest mlodycsk

multitimer nie podmieniałem bo drugiego nie posiadam :( a zakup takiego urządzenia troszkę kosztuje więc chwilowo będę musiał być czujny z wyłączaniem świateł:)

Guest mlodycsk

dzięki wielkie dzięki za świetny pomysł na pewno spróbuje :)

a mam jeszcze pytanie po za tematem czy w każda vectra B ma lampkę rezerwy bo kumpel twierdzi,że u nie go nie ma

Guest mlodycsk

dzięki bardzo

właśnie skończyliśmy wymieniać tą żarówkę i okazało sie, że jej w ogóle nie było. Włożyliśmy nową i zastanawiamy sie czy to wogóle działa bo w baku paliwa niewiele a lampka sie nie pali wskaźnik paliwa jest na ostatniej kresce i zaraz oprze się na słupku

Guest mlodycsk

no działa na 100% po przekręceniu kluczyka nic sie nie zapala a paliwa prawie nie ma

to jest vectra b 1,6 8v jak moja tylko ze u mnie sie pali a u niego nie.

Czytalem na innych forach,że trzeba mieć tablice z obrotomierzem bo w tych bez nie będzie działać

peterpower - niestety się mylisz...

X16SZR (czyli właśnie 8v) w wersji bez obrotka (czyli domyślnej) nie ma kontrolki rezerwy... włożenie żarówki powoduje że albo świeci na stałe albo wcale. Wymiana na zegary z obrotkiem rozwiązuje problem (sam u siebie przez to przechodziłem), zatem wina tkwi w zegarach a nie w instalacji.