Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zakłucenia w CB

rafalak1
 Share

Recommended Posts

Witam

Ostatnio jadąc z kumplem (dwoma samochodami) będąc blisko siebie nie mogliśmy się dogadać gdyż były staraszne zakłócenia. Dodam że ja jechałem tuż zanim. Gdy byliśmy oddaleni od siebie jakieś 150 metrów to nie było żadnych zakłóceń. Nie wiem skąd te zakłócenia mogły wyniknąć, może ktoś się z czymś takim spodkał i jakoś sobie poradził. Będe wdzięczny za jakąś radę.

Zazwyczaj tak jest ze jak sie jedzie blisko siebie to sygnaly sie sprzegaja czy jakos tak to sie nazywa i wtedy sa zaklocenia

Edited by Królik

Tak, tylko ja kiedyś takich zakłóceń nie miałem. Antenkę wtedy miałem na magnes, teraz mam przymocowaną na stałe (antena dostrojona)

Znaczy się to był sygnał że za blisko jesteś

Dla bezpieczeństwa

spam2.gifleze.gif

Wiekszosc radyjek tak reaguje poprostu mala odleglosc mocny sygnal na wejsciu i odbiornik nie wyrabia co sie objawia snieksztalceniem odbieranego sygnalu. W skrajnych przypadkach moze nawet dojsc do uszkodzenia ukladu wejsciowego odbiornika przez zbyt mocny sygnal.

Bez zmiany radia ktore ma local albo rf gaina nic nie zrobisz. Musicie rozmawiac jadac dalej od siebie.

dzięki za odpowiedź. Czyli mam lekki wydatek :dash:

Guest robak1

witam Rafalak 1 masz problem z radiem cb podjedż na ul.Popiela tam ci koledzy pomogą.jest dobry serwis i nie słuchaj jakichś bzdur.

witam Rafalak 1 masz problem z radiem cb podjedż na ul.Popiela tam ci koledzy pomogą.jest dobry serwis i nie słuchaj jakichś bzdur.

Jak wrócę do Torunia to tam podjadę.

Ja skożystam z tematu i się podczepię.

Otóż zrobiłem małą przeróbke i zainstalowałem radio pomiędzy schowkiem a deską.

1 2

Poprowadziłem 5m przewodu ekranowanego niby do anteny cb i mam okropne zakłucenia w nadawaniu.

Przewód poszedł wzdłuz progu od strony pasażera do końca auta i wychodzi z bagażnika.

Odbiór idealny ale nadawanie jeden głosny pisk. Przy próbie zestrojenia anteny na mierniku z wciśniętym batem Reflected jest 4.5 a na całkowicie wyjętym ile się da ok 4.

Co mam zrobić aby mieć znów w okolicy 0.1?

Czy ten pisk w przy nadawaniu może być od tego że Reflected jest 4, czy może że coś źle polutowałem przy wejściu na gruszkę?

Antena sirio ML145,

radio uniden 520

miernik FS 264

Ja skożystam z tematu i się podczepię.

Otóż zrobiłem małą przeróbke i zainstalowałem radio pomiędzy schowkiem a deską.

1 2

Poprowadziłem 5m przewodu ekranowanego niby do anteny cb i mam okropne zakłucenia w nadawaniu.

Przewód poszedł wzdłuz progu od strony pasażera do końca auta i wychodzi z bagażnika.

Odbiór idealny ale nadawanie jeden głosny pisk. Przy próbie zestrojenia anteny na mierniku z wciśniętym batem Reflected jest 4.5 a na całkowicie wyjętym ile się da ok 4.

Co mam zrobić aby mieć znów w okolicy 0.1?

Czy ten pisk w przy nadawaniu może być od tego że Reflected jest 4, czy może że coś źle polutowałem przy wejściu na gruszkę?

Antena sirio ML145,

radio uniden 520

miernik FS 264

Skoro masz wysoki SWR to jest problem z antena i z tad te piski brak masy albo uszkodzona cewka w antenie. Zacznij od anteny sprawdz przewod czy jest dobrze przylutowany przy podstawie i czy dobrze skreciles podstawe magnetyczna bo tam masz skrecone na 4 srubki i musi byc ta czesc z gniazdem ustawiona w odpowiedniej pozycji zobacz tez czy dobrze zarobiles wtyk do radia.

Edited by he_niu

a he_niu jak to jest z długością przewodu ? 

nie powinno być (chyba) 3.63 m i ewentualne jego wielokrotności ?

a he_niu jak to jest z długością przewodu ? 

nie powinno być (chyba) 3.63 m i ewentualne jego wielokrotności ?

O tym juz bylo na forum teoria z kablem to jedno a w praktyce to dajesz ile trzeba stroisz i smiga.

Winnego dużego SWR okazal się przewód zakupiony do anteny, lecz piszczenie zagłuszające słowa pozostało. Podlutuje pod samo gniiazdo gruszki przewód ekranowany i sprawdze wtedy.

Winnego dużego SWR okazal się przewód zakupiony do anteny, lecz piszczenie zagłuszające słowa pozostało. Podlutuje pod samo gniiazdo gruszki przewód ekranowany i sprawdze wtedy.

Jesli nadal piszczy to wymien wkladke w mikrofonie.