Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zbiornik spryskiwaczy pod xenon - co i jak?

rssid
 Share

Recommended Posts

Witam, odrazu napisze ze uzywalem "szukajki" i konkretow nie znalazlem :(.

Jestem przy zmienia reflektorow z poliftowych na angel eyes chrom i do tego chce wlozyc hid 4300K ale jednoczesnie zastanawiam sie zeby zamiontowac spryskiwacze reflektorow... I tutaj mysle nad tymi uniwersalnymi lub nad oryginalnymi...i nad tym jak to zamontowac?? Czy jesli kupie zbiornik plynu z pompka od vectry ze spryskiwaczami to czy bedzie on pasowal w miejsce zwyklego?? Czy pompke wystarczy tylko podlaczyc pod instalacje, pod wezyki i juz?? Czy ta pompka ma dwa wyjscia na wezyki czy jedno jak ta zwykla?? Za kazda pomocna odpowiedz z gory dziekuje! I jesli byl juz taki temat (z tym co mnie interesuje) to prosze o podanie linka i usuniecie tego.

Czy pompke wystarczy tylko podlaczyc pod instalacje, pod wezyki i juz?? Czy ta pompka ma dwa wyjscia na wezyki czy jedno jak ta zwykla?? Za kazda pomocna odpowiedz z gory dziekuje!

kup oryginalne !!

ja u siebie zmienialem zbiorniczek na wiekszy pod spryski i zbiorniczek pasuje, ma takie same mocowania jak ten mniejszy.

posiada 2 pompki. jedna do szyby przod lub przod,tyl a druga wysokocisnieniowa do spryskiwania lamp.

zakladasz zbiornik, podlaczasz weze, spryski w zderzak, robisz instalacje do pompki - jak podlaczyc spryski opisalem w poradniku http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/113538-poradnik-by-ravcio1985/ porada 9. i ma dzialac

Edited by Ravcio1985

Porady piszesz fajnie. Jednak mam takie pytanie...jesli zdecydowalbym sie na wersje tansza czyli nieoryginalne (jak narazie) to szy przewody z tej pompki moge podpiac pod przewody z tej co jest juz w aucie? i jakbym uzywal spryskiwaczy szyb to jednoczesnie sygnal dostawalaby pompka od reflektorow i pryskalaby rownoczesnie ze spryskami szyb?? Da sie ta robote jakos tak uproscic??

Porady piszesz fajnie. Jednak mam takie pytanie...jesli zdecydowalbym sie na wersje tansza czyli nieoryginalne (jak narazie) to szy przewody z tej pompki moge podpiac pod przewody z tej co jest juz w aucie? i jakbym uzywal spryskiwaczy szyb to jednoczesnie sygnal dostawalaby pompka od reflektorow i pryskalaby rownoczesnie ze spryskami szyb?? Da sie ta robote jakos tak uproscic??

Zrób sobie to na oryginalnych używanych częściach, zbiornik spryskiwaczy jest wtedy praktycznie 2x większy, są dwie pompki. Sprawdź w aucie możliwe że masz gotową instalacje elektryczną pod pompkę spryskiwaczy reflektorów. Sprawdź czy masz gniazdo przekaźnika pompki w skrzynce. Zawsze możesz sobie zrobić spryskiwacze reflektorów na jakimś osobnym przycisku.

tak wygląda oryginalny zbiornik

20fa43a92ab5fdfem.jpg

Edited by Shymon

nie podlaczaj pompki spryskiwania lamp pod pompke spryskow przedniej/przedniej,tylnej szyby :excl: bo za kazdym wcisnieciem spryskow bedzie Ci psikac na lampy a wydajnosc pompki na lampy to 10 L/min a zbiornik ma 5,6 L pojemnosci - co chwile bys musial lac plyn.

jak nie chcesz wg oryginalu to zrob wg nieoryginalu - koszt niewielki - przekaznik moto 12V 30A + podstawka + przycisk + troche kabli i konektorkow ;) + zestaw do spryskiwania lamp :) psikasz kiedy chcesz i ile chcesz ;)

Edited by Ravcio1985

Problem rozwiazany. Otoz poszedlem na latwizne i kupilem zestaw uniwersalny... Zalozylem i podpielem sie pod kabel od pomki od spryskiwaczy szyb, zbiorniczek obok akumulatora i co...? Wlalem plyn a tu spryski same leja ciurkiem. Rzecz naturalna...zbiorni byl za wysoko. Oczywiscie wszystko dzialalo tylko cisnienie takie sobie. Jednak wpadlem na inny, prostszy pomysl.... Rozcialem wezyk od spryskow szyby przedniej, uzylem trojnika ktory byl w zestawie, polaczylem i co...? dziala i hula...! Spryski reflektorow maja wieksze cisnienie (duzo wieksze niz na tej pompce od nich) a spryski szyb prawie w ogole bez roznicy. Jak laly wczesniej tak leja teraz. Spryski reflektorow zalaczaja mi sie jednoczesnie ze spryskami szyb (mi to pasuje).

Jedynie jakos dziwnie mi swieca ksenony w tych lampach depo. Wrzuce jutro zdjecia to moze ktos cos doradzi? A...i czy na zaranikach w srodku ma byc jakis jakby proszek osadzony czy szklo ma byc czysciutkie i przejrzyste?? Chodzi o miejsce gdzie rozpala sie luk elektryczny.

mowia ze prowizorka najdluzej sie trzyma ;)

jaki jest sens lania po lampach za kazdym razem jak sie leje po szybie przedniej?? to juz mogles podpiac sie pod tylna wycieraczke [dotyczy hb i kombi] a w sedanie zmienic manetke wycierek na taka od hb/kombi i podpiac pod nia tak by naciskajac w przod psikalo po lampach ;)

Tez jest taka mozliwosc i nad tym myslalem...jednak jakos mi to nie odpowiadalo. Wiem...prowizorka ale skutecznie dzialajaca (szczegolnie jesli chodzi o cisnienie). A z tego co sie orientuje to fabrycznie chyba tez tak leja spryski? Reflektor + szyby przednie jednoczesnie?

Jesli z czasem cos mi nie bedzie sie opdobac to przemienie na wycieraczke z tylu tzn pod sprysk.

Pytanie odnosnie lamp DEPO...czy w nich zarowka h7 jest umiejscowiona do gory nogami (odwotnie niz w zwyklych lampach)??

• 2 years later...