Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pomocy - Wentylator nie przestaje pracować

Guest hawran
 Share

Recommended Posts

Guest hawran

Witam,

szukałem pomocy w innych tematach ale niczego sie nie doszukalem.

Problem wygląda tak:

przyjechałem pod dom wylaczylem silnik, zamknalem samochod i poszedlem do domu.

Wentylator jeszcze pracowal ale nie raz juz tak bylo ze pracowal jeszcze z pół minuty i sie wylaczal.

po 2h chcialem gdzies pojechac, okazalo sie ze akumulator jest wyladowany bo wentylator sie nie wylaczyl i pracowal caly czas.

odlaczylem akumulator, odlaczylem kable od termostatu, po podlaczeniu klem wentylator zaczal znow pracowa, jedyne co pomoglo to odlaczenie go od glownego zasilania.

Co moze byc przyczyna niewylaczania sie wentylatora? nie znam sie zbytnio na tych ustrojstwach... Ratujcie koledzy!!!

hawran

Guest grewko

puknij w pzrekaznik to samo mialem i gdzies wyczytalem ze moze sie zawieszac poszedlem do samochodu puknolem i przestal sie krecic

jezeli sie nie myle to umnie te przekazniki sa obok akumulatora mam vb 1.6 96 r

Edited by grewko

Guest hawran

w sensie w tej czarnej skrzynce? tam mam 3 przekazniki, 2 chyba nawet wyjalem i wlozylem na miejsce, najgorsze ze nawet prostownika nie mam bo jeszcze nie zdazylem sie zaopatrzyc.

Guest grewko

w sensie w tej czarnej skrzynce? tam mam 3 przekazniki, 2 chyba nawet wyjalem i wlozylem na miejsce, najgorsze ze nawet prostownika nie mam bo jeszcze nie zdazylem sie zaopatrzyc.

taka podluzna skrzyneczka ja tam mam dwa takie duze i chyba 2 czy trzy bezpieczniki tam puknolem i stanol

Guest grewko

mialem to samo zgasilem silnik wiatrak sie azlaczyl poszedlem do domu po 30 min ide do okna slysze a on chodzi caly czas zeszlem odpiolem aku podlaczam a on sie wlacza to szybko na gore poszukalem gosciu opisla ten sam problem i napisal zeby pierd... w pzrekaznik bo mozliwe ze sie zawiesil to szybko na dol jeb w przekazniki i stanol

Guest hawran

niestety opukanie przekaznikow nic nie dalo... nadwet nie wiem czy sa one odpowedzialne za wentylator bo wyjecie wszystkich trzech nie spowodowalo wylaczenia sie wentylatora... :/

Guest grewko

niestety opukanie przekaznikow nic nie dalo... nadwet nie wiem czy sa one odpowedzialne za wentylator bo wyjecie wszystkich trzech nie spowodowalo wylaczenia sie wentylatora... :/

poczytaj tu

sprawdz przekazniki m.in K60.

wyjmij przekazniki i podaj na cewke + i - i zobacz czy przelacza [pstryka] - przekazniki przed akumulatorem i z boku.

Edited by Ravcio1985

Guest hawran

n wszystko ladnie fajnie tylko jesli ktorys z tych przekaznikow jest odpowiedzialny za wentyl to po wyjeciu wszystkich powinien przestac dzialac a tym czasem lipa :/ wyjalem wszystkie (3) i nadal sie krecil... wiec juz nie wiem co mam robic

Guest hawran

tylko tej waskiej skrzyneczki z przekaznikami w szeregu zielonymi w mojej viki nie ma tam przed akumulatorek i szczerze mowiac nie wiem gdzie jeszcze sa przekazniki poza ta duza czarna skrzynka za kumulatorem przy zbiorniku plynu chlodniczego...

Guest hawran

Słuchajcie chyba sie udalo, zmalazlem te mniejsza skrzyneczke w ktorej jest chyba jeden przekaznik i kilka bezpiecznikow takich wiekszych puknalem w to uslyszalem takie sprzezyste pykniecie i jak zwarlem klemy to juz wentylator nie uruchamial sie... teraz tylko musze skolowac prostownik i naladowac aku...

Dziekuje Wam serdecznie za pomoc...

czy jak raz sie takie cos stalo to ten przekaznik moze znow sia zwrzec? czy teraz powinno byc OK ?

czyli tak jak pisalem przekaznik K60 taki szary po lewej stronie aku.

on odpowiada tez za zalaczanie sprezarki klimy i wiatrakow.

styki tego przekaznika zwieraja sie po wlaczeniu klimy.

Edited by Ravcio1985

Guest hawran

tylko martwi mnie to ze nie znalazlem tej podluznej 6-przekaznikowej skrzynki

jakby jej nigdzie nie bylo no... mozliwe ze jest w innym miejscu niz tam gdzie pokazaliscie?

zdjecie z postu 14 pochodzi z VB 2.0 X20XEV taka jak Twoja wiec musi tam byc.

klime masz ?? przekazniki napewno masz bo zalaczaja wentylatory.

jak nie masz klimy to oprocz K60 masz jeszcze K87 i K67 od 1 i 2 biegu wentylatora silnika.

Edited by Ravcio1985

Guest hawran

klimy brak... no kurde nie mam jak teraz zrobic zdjecia ale ni cholery tej dlugiej skrzynki nie znalazlem... albo jestem idiota albo w moim samochodzie gdzies to zaginelo :P

Przeszukalem dzis w dzien cala komore silnika i kurde nie ma tej podluznej 6-przekaznikowej skrzynki. Jest tylko ta duza przy zbiorniku plyny chlodniczego i ta mala przy akumulatorze i w niej sa 2 zielone przekazniki i jeden duzy bezpiecznik.

Nie wiem co jest zatem grane.

Dobra wszystko sie wyjasnilo :) z samochodem wszystko jest OK. Ta podłuzna skrzynka z 6 przekaznikami jest przy silnikach 1.6 a w przedziale 1.8-2.0 jej nie ma. Przekazniki od wentylatora sa w tej malej. Przewertowanie ksiazki serwisowej czasem sie przydaje :)

Pozdrawiam

Edited by hawran