Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wiatrak klimy - jak sprawdzic czy oby napewno to?

Recommended Posts

witam! nie kreci mi wiatrak klimy (vb 97 cd 1.6 16v). Przez co nie chłodzi (spręzarka sie załącza)

Jest kilka opcji, spalony wiatrak, przekźnik lub jakis czujnik.

Ale jak to sprawdzic? Wiatrak mozna podłączyć na krótko, a czy można też zmierzyc miernikiem czy we wtyczkach od wiatraka plynie prąd?

A jak sprawdzic te cholerne przekazniki i czujniki?

z gory thx. pozdro!

Przez co nie chłodzi

Chodzi Ci o wiatrak na chłodnicy klimy, czy ten od nadmuchu zimnego powietrza do samochodu?

Bo w założonym przez Ciebie temacie "Problem z klimą" podałem jak można sprawdzić wiatrak na chłodnicy klimy.

szczerze to nie bo nie mailem kiedy a po za tym jestem zielony w tych sprawach potrzebuje jakis bardziej chłopskich porad.

Sprawdze jutro ten wiatrak jesli zakreci wtedy bede szukac przyczyny w przekaznikach i czujnikach

wiec tak. spawdzilem czy wentylator wogule kreci, zdjołem gril i pokrecilem nim ręka i wentylator w pewnym momęcie sie zaciol , dopiero po mocniejszym ruchu reka kreci dalej. Zacina sie. Wziolem podlaczylem do aku na krótko wiatrak zakręcil i zaciol się w pewnym miejscu. Wychodzi an to ze cos jest nie tak z silniczkiem lub cos takiego, musze zdjąsc zderzak i to sprawdzic. (jak mi sie uda zdjąc ;])

Edited by djmatti91

odkrec zderzak, zdejmij grill, wzmocnienie przednie oraz 4 sruby co trzymaja wentylator i juz masz go w rece [odepnij kostke].

rozbierz go i sprawdz czy w srodku sie nic nie podzialo :)

Edited by Ravcio1985

czytalem na forum to najprawdopodobniej poszly jakies magnesy i przez to sie nie kreci, trzeba wyczyscic ten silniczek i powinno byc ok. Najgorzej jak dla mnei to zdjąc zderzak :)

ale mam zapas speców pdwórkowych ze soba to moze da sie rade :D