Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

awaria afl

lmbdx
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Mam problem z moim afl'em (Signum po lifcie). Diodka żółta mi mróga i wydaje mi się, że przyczyną jest zakleszczenie się soczewki w prawej lampie. W lewej, soczewka "patrzy" na wprost a w prawej jest przekrzywiona. Kiedyś już tak miałem ale się samo ustawiło. Teraz chyba się coś zacięło, bo nic się nie koryguje przy skrętach kierownicy.

Możecie coś poradzić - ktoś już to może naprawiał?

dzięki

--

D

kolego nie podam Ci linka bo nie pamiętam, ale jak użyjesz wyszukiwarki to na pewno znajdziesz coś ciekawego, proponuję poszukać w dziale vectra c elektryka, btw miałem ostatnio problem z pompą wspomagania i poświęciłem godzinkę na poczytanie postów i usterka naprawiona ;)

u mnie to czasem też się zacina, i miga kontrolka na desce. Naprawia się najcześciej jak na zapalonych swiatłach uruchomię silnik ze dwa razy.

udało Ci się naprawic?

Edited by admund

• 2 weeks later...

Cześć tak udało się, jednak od czasu do czasu sytuacja się powtarza.

Chyba czas pomyśleć o diodkach do jazdy dziennej - nie ma sensu eksploatować bixenonów z afl'em do jady za dnia.

Nie chcę nawet myśleć ile musiałbym wybulić za naprawę/wymianę tego ustrojstwa.

u mnie to czasem też się zacina, i miga kontrolka na desce. Naprawia się najcześciej jak na zapalonych swiatłach uruchomię silnik ze dwa razy.

udało Ci się naprawic?

proponuję uaktywnić sobie 4 wariant świateł dziennych i sprawa załatwiona, spryskiwacze i doświetlanie zakrętów są w tym wariancie zdezaktywowane, uruchamia się silnik z przełącznikiem świateł ustawionym na 0 i z głowy, a jak robi się ciemno włącza się światła

• 4 weeks later...

witam,

panowie ja tez w sprawie AFL:)

otóż miałem ostatnio bliskie spotkanie z sarną... potrzaskała mi zderzak i uszkodziła uchwyty od lamp:(

ale to już naprawione, tylko problem polega na tym ze po naprawie AFL szwankuje, Tzn. prawa soczewka nie nadąża za lewą tak jak było przed tym feralnym dniem. Lewa szybko reaguje na ruchy, odzwierciedla wzorcowo, natomiast prawa "zamula" - tak jakby nie nadążała :(. Wiece może czym to jest spowodowane? Na tablicy nie wyskoczyły mi żadne błędy.

Pozdrawiam

proponuję uaktywnić sobie 4 wariant świateł dziennych i sprawa załatwiona, spryskiwacze i doświetlanie zakrętów są w tym wariancie zdezaktywowane, uruchamia się silnik z przełącznikiem świateł ustawionym na 0 i z głowy, a jak robi się ciemno włącza się światła

Mi nie chodzi o dezaktywację doświetlania tylko o niekorzystanie z ruchomych soczewek, tak, że ten wariant 4 raczej nie rozwiązuje tematu.

Myślę raczej o założeniu diodek do jazdy dziennej.

• 1 month later...
Guest bartusvu

W takim razie, jestem żywo zainteresowany !

Rozumiem, że to kwestia podłączenia do TECH'a i wyklikania czegoś...?

Tak :) Wystarczy nawet OP-COM i wiedza w co wejsc co by nie placic 150zl za usluge ;)

• 1 year later...

Ja mam taki oto problem. Niedawno miałem kolizję gdzie uszkodzono mi także lampę. Uderzenie poszło od spodu i rozwaliło całkowicie spód lamy wbijając do środka przetwornicę. Po założeniu nowej lampy pojawił sietaki problem. Po podłączeniu OP-COMa testy lamp wychodzą normalnie, włacza siedoświetlenie, soczkewki skręcają w prawo i w lewo, ustawienia do świateł drogowych i jazdy autostradowej też zmienia kąt świecenia soczewek. Ale po wejściu w blok pomiarowy nie wyświetla się kompletnie nic. Poza tym podczas skręcania kierownicą soczeka nie podąża za kątem skrętu kierownicy, wcześniej podążała i dodatkowo włączało się doświetlanie zakrętów. Teraz włącza się tylko doświetlanie zakrętów. Czy to może oznaczać awarię komputera AFL? Dodam że OP-COM nie pokazuje żadnych błędów a na desce nie świeci się kontrolka problemów z ustawieniem AFLa.

• 2 years later...

mam problem odnośnie AFL otóż za każdym razem pali mi bezpiecznik F20 w UEC jak odepnę lewą lampę to nie. Czy to może być opisywany problem zacinającej się soczewki?? Vectra C 2006 rok

Nadmienię, że nie mogę wejść w moduł AFL bo cały czas pali bezpiecznik i nie ma komunikacji

Edited by rudiksax

• 4 months later...
  • 4 weeks later...

Od jakiegos czasu Przestały mi pozycjonowac soczewki po zapaleniu Signuma z 2003r. Czy to wina modułu AFL jak sprawdzic czy jest ten moduł sprawny. Nie posiadam interfejsu by sie podłączyc. Na desce nie wyskakuje zaden błąd. od czego zaczac i jak .dzieki

Od jakiegos czasu Przestały mi pozycjonowac soczewki po zapaleniu Signuma z 2003r. Czy to wina modułu AFL jak sprawdzic czy jest ten moduł sprawny. Nie posiadam interfejsu by sie podłączyc. Na desce nie wyskakuje zaden błąd. od czego zaczac i jak .dzieki

od podłączenia kompa :)

• 5 months later...

Witam szanowne grono. Od niedawna jestem posiadaczem wspanialej vectry przedliftowej z 2005 roku z pieknymi ksenonami z doswietlaniem zakrętów i wszystko by bylo cudownie gdyby nie migająca kontrolka afl. Problem jest o tyle dziwny że miga ona jedynie za dnia i powoduje ona że nie działają te dodatkowe żarówki doświetlające, a poza tym wszystko wydaje się być w porządku. Stąd też moje pytanie, czy czujnik zmierzchu może mieć jakiś wpływ na działanie tego mechanizmu i za dnia wyłącza doświetlanie ( stąd ten błąd), podczas gdy nocą działa normalnie (dodam że dużo jeżdże po zmierzchu i problem ten nigdy nie występuje, doswoetlanie działa normalnie).

Nie wiem jaki blad bo obecnie niestety nie mam mozliwosci tego sprawdzic, ciekawi mnie sam fakt ze zdaza sie to tylko w dzien😕

Miganie kontrolki za dnia nie ma nic wspólnego z czujnikiem zmierzchu, podejrzewam bardziej styki albo luźno kostkę. Możliwe że z racji tego że w nocy jest zimniejsze powietrze działa afl a w ciepłe juz nie, u mnie w zimę działał a w lato juz nie komp pokazywał 2 błędy i po wymianie lampy teraz jest ok. Jeśli jest kontrolka to musi być błąd

to że w dzień jest cieplej również brałem pod uwage, bez podpięcia pod komputer chyba sie nie obejdzie.