Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wahacze przód Viki 2.2 dti

walerian
 Share

Recommended Posts

Witam !

Mam pytanie odnośnie wahaczy z przodu do vectry 2.2 dti z 2003 roku, gdyż zbliża się chyba ich koniec co ujawnia się pukaniem na każdej dziurze.

Sprawdzono amory 70% efektywności,wymieniono łączniki stabilizatora plus gumy, łożysko amortyzatora i dalej stuka i denerwuje?

Tak więc z dedukcji zostały tylko wahacze?

Jakie firmy polecacie ( oczywiście nie licząc oryginałów i lemforderów bo za drogie ).

Co sądzicie o zamiennikach z allegro za 300 zł typu fast,kraft,hans preis,topran?

Dodam że chcę autkiem pojeździć jakieś góra 2 lata i nie chcę pakować się w niepotrzebne koszty.

Z góry dzięki za podpowiedzi?

U mnie w rodzinie są 2 viki..moja lata jeszcze na oryginałach zaś do drugiej właśnie kuzyn chciał zaoszczędzić pare złoty i kupił te "gorsze" po 4 mc-ach wyrobił się górny sworzeń i wahacze do wymiany wyszło, że i tak dołożył i kupił wahacze TRW, więc czasem lepiej dołożyć niż później żałować....ogólnie to jakie można firmy polecić to TRW, FEBI, LEMFORDER...

Edit:

A spręzyny były w dobrej kondycji, że nie wymieniałeś ??

Edited by czybit16

Ja kupiłem wahacz Firmy Fast z Allegro (taniocha) zrobiłem 4 tys.

Do dzisiaj jest dobrze.

Przed zakupem zrobiłem wywiad i powinno być cool. Zresztą czas pokaże.

Podobno Fast jak i Kraft maja być dobre.

Jeśli będziesz chciał to podam Link.

udało mi się kupić wahacz hans pries za 220zł, nówkę, na razie 10000 i spokój także cóż więcej dodać ;)

masz jeszcze możliwość regeneracji ale nie podam Ci kosztów, na pewno sam sworzeń magicy od tuleji wymieniają, podobno można się zmieścić w stówce, u mnie po 200000 tylko sworzeń poleciał reszta zdrowa

• 4 weeks later...

czyli, do przedlifta mozna montowac elementy zawieszenia poliftowe? - sa ulepszone? czy zmienili nr dla lepszego samopoczucia ze to polift...

Edited by Yanic

• 2 weeks later...

witam.

Ja wymieniłem wahacz w ubiegłym roku na zamiennik Fast. Po 10 tys. km luz na sworzniu / drugi wahacz ciągle oryginalny - 140 tys.km/. Gwarancja na wahacz firmy Fast, to fikcja. W odpowiedzi na reklamację dowiedziałem się, że luz na sworzniu, to luz eksploatacyjny. Wahacz zakupiłem na allegro od firmy z Krakowa. Byle jaka jakość i takie samo podejście do klienta. Ponowny zakup, wymiana, zbieżność.

nic dodać nic ująć.

Ja zdecydowałem się na wahacze Master Sport, ich zamienniki do Pasków B5 i Audi A4 cieszą się na forach dobrą opinią. Kuzyn w A4 montował w 2008 roku, do tego czasu przebieg 35.000 po drogach w Wałbrzychu czyli tak:

i do tego czasu jest cicho. Dlatego też wziąłem i na razie nie żałuje (zrobione 6500 km). Cena za jaką kupiłem 250 zł za sztukę ale to przy zamówieniu z klubu Audi :) .

Master sport nie znam ale często bywa tak z zamiennikami,że np.do Audi wahacze robią pod nazwa Master sport a dla Opla Fast,hans pries,kraft itd.

wszystko jednak pochodzi często z jednej fabryki w np. Chinach.To powszechnie stosowane metody wiec może chodzi w sumie o ten sam produkt tylko pod inna nazwa ale to tylko moje przypuszczenia.

Ja teraz mam 10tys. na wahaczu Fast oby się trzymał na razie jest dobrze.

@ gozbi z ciekawości jak byś ocenił drogi po których jeździsz,chodzi o stan?

moje trasy to 50/50, tzn. połowę przebiegów to dość przyzwoite drogi z nowymi nawierzchniami np. olkusz-katowice, gdzie przemieszczam się "zapakowny" na fuul. pozostała część tras to typowe polskie niewielkie miasta gdzie drogowcy łatają łaty w asfalcie. Kraków, Katowice, Sosnowiec z torowiskami tramwajów też dają się we znaki. Dlatego masa vectry /kombi/ plus powiedzmy 1/2 przebiegów z zaopatrzeniem do mojego sklepu stanowią poważny test zawieszenia. Przejechałem moją VIKI w ciągu trzech lat ok. 60 tys.km /nie mam jej od nowości/,w zawieszeniu, póki co /tfu..tfu.., odpukać/ wymieniłem: górne tuleje bananów, teraz końcówki drążka stabilizacyjnego i ten nieszczęsny wahacz.

Witam.

Kilka dni temu wymieniłem prawy przedni wahacz(dół)-bo były lekkie stuki. Więc kupiłem taki wypasiony zamiennik Hens prics. Po dwóch dniach zaczeło coś trzeszczeć i mechanik stwierdził że olej z gumotulei wyleciał –wiec albo reklamować i czekać 2-3 m-ce albo od razu kupić nowy kolejny wahacz.

Ps. Można kupić oryginał z oznaczeniem GM w Aso Fiat – który jest do fiata Croma I kosztuje ponad 700zł- ponadto powiedzieli że to jest ten sam co do opla tylko w oplu cena 1360zł. Wiec jeśli ktos zna bliżej temat to wielka prośba o odp. Czy to jest to samo ? ? bo chciałbym kupić.

hans preis,topran te dwie firmy tez nie sa najgorsze .. pracuje na hurtowni motoryzacyjnej złatwaiłem juz 2 z toprana do cromy i nie miałem reklamacji .. te wahacza występuja jeszcze w saabie i cromie

Edited by Najssa

• 7 months later...

Witam WSZYSTKICH.

Mam pytanie odnonie wahaczy czy trzeba wymianiac komplet tzn.lewy/prawy czy tak jak w moim przypadku mam padniety lewy to wystarczy tylko ten wymienic?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Edited by prymus1906

oczywiście chodzi o przód??

możesz wymienić lewy, a prawy jak najdzie jego pora.

Edited by epson509

oczywiście chodzi o przód??

możesz wymienić lewy, a prawy jak najdzie jego pora.

to dokladnie chodzi o przod.

Dzieki wielkie.

I potem geometrie musze zrobic czy zbieznosc?