Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pompa Wspomagania

Guest giwera88
 Share

Recommended Posts

Guest giwera88

Witam :) mam maly problem , kupilem ost na allegro pompe wspomagania bo moja juz zaczela umierac . Pompa ktora otrzymalem byla cala uje... w piachu , wyczyscilem ja sprezarka . Zamontowalem ja wlalem olej i odpowietrzylem . Wszystko bylo ok pompa swietnie chodzila , moglem doslownie jednym palcem krecic kierownica( bylem w lekkim szoku ), nie trwalo to jednak dlugo ;/ po przejechaniu okolo 2 km nagle wspomaganie sie skonczylo. Kierownica bardzo ciezko chodzi , lecz jak stane w miejscu cisne go na wysokich obrotach kiera chodzi swietnie . Czemu tak sie dzieje?;/ i 2 pytanie czy jezdzac nie zatre niczego np maglownicy ?

Z góry dzieki :)

• 2 weeks later...

Moja pompa też na wysokich obrotach chodzi ok ale w miejscu (nie zawsze) chodzi ciężko i wydaje dziwny dzwięk. Nie wiem od kiedy tak jest bo kupiłem auto miesiąc temu. i teraz nie wiem czy próbować wymiany płynu?? czy może od razu wymienić pompę??

Trochę odgrzeje temat.

Mam pytanie bo nie wiem co zrobić za bardzo

Wspomaganie chodziło dobrze aż pewnego razu przestało na 2 minuty i wszystko wróciło do normy.

Teraz nagle wspomaganie również zanikło ale tym razem na sporo dłużej :/

Trochę cieknie z maglownicy ale w tym momencie lekko ustało i jest tylko wilgotno.

Czy to już koniec definitywny maglownicy??? Czy pompa wspomagania się zakańcza ?

Jak auto troszkę ostygło znowu pojawiło się wspomaganie .... jakiś obłęd ..

Jak w ogóle działa wspomaganie ?

Guest bobek358

Powiedzcie mi czy pompę można regenerować - tzn wymienić łożysko ?? (jeśli oczywiście ma).

Zrobiłem już rozrząd, pasek wielki klinowy i rolkę paska i jest cicho.

Teraz słychać już tylko pompę od wspomagania - jak wymieniałem pasek sprawdziłem i ma ona luzy na kole.

Płyn wspomagania mam połowe zbiorniczka.

Tak jak mówiłem troche uciekało to dolałem uszczelniacza (jakiegoś) i przestało ubywać płynu (przynajmniej bardzo popwoli zchodzi).

Na biegu jałowym tak samo jest płyn, jezeli skręce na maxa w jedną strone to podobno widać jakiś ruch w zbiorniczku wyrównawczym.

Dziaj cały dzień miałem wspomaganie, tylko raz na chwilke zniknęło.

Co do wycieku to są całe mokre gałki przy kołach od wspomagania - tam w okolicach gumowych ochraniczy.

Zrobiłem już rozrząd, pasek wielki klinowy i rolkę paska i jest cicho.

Teraz słychać już tylko pompę od wspomagania - jak wymieniałem pasek sprawdziłem i ma ona luzy na kole.

A czy wspomaganie dobrze chodzi?

Jeżeli tak, to nie ruszaj g.... które nie śmierdzi :P

Mi też pompa od wspomagania BARDZO szumi, ale wspomaganie działa więc tego nie ruszam :)

polowa - chyba troche malo. masz bagnecik w korku i na nim jest min/max...

srodki uszczelniajace... chyba nie warto.

lepiej zrobic jak Boig przykazuje i miec spokoj.

Powiedzcie mi czy pompę można regenerować - tzn wymienić łożysko ?? (jeśli oczywiście ma).

raczej nie.

tam sa 2 lozyska - od strony paska i z przeciwnej.

jedno jest igielkowe [z tego co pamietam z lektury forum].

Poziom płynu jest ok między max a min

Środek uszczelniający kupiłem bo kiedyś na trasie brakło mi troszkę płynu :)

A wymiana calego wspomagania to jednak duzo wyjdzie, więc zastanawiam się nad dokłądniejszą diagnozą i wymianą tylko tego co trzeba ... (niestety portwel nie z gumy :) )

od paska się zaczęło, potem pompa wody, teraz wydaje mi się że piszczy alternator i pompa wspomagania albo klima, ale klima nie działa bo nie :/ a wspomaganie szwankuje

• 2 weeks later...

Witam!!

Ja u nie dziś usłyszałem dziwny świst chyba ze strony pompy wspomagania, i mam pytanko czy pompa się kończy czy może to wina paska ??

hehe no właśnie ze wspomaganiem jest tak dziwnie...

U mnie też dwa razy zanikło wspomaganie, ciekło z przekładni

a teraz odpukać nie cieknie jakoś bardzo i wspomaganie działa ...

Dziwnie przerażające ... :/