Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyłączający sie subwoofer

Luki800
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mój problem polega na tym że, subwoofer wyłącza się gry włączę kierunkowskaz, gdy radio/dźwięk gra w miarę cicho jest ok ale gdy pogłośnię wyłącza się radio i załącza za chwilę.

Co może być nie tak jak powinno?

Edited by Luki800

Na mój gust to masz problem z zasilaniem. Napisz jak i gdzie masz podłączone zasilanie wzmacniacza (grubośc kabli ). Jaki to wzmacniacz?

Wiec tak:

Przewód zasilający:

napis na nim: 10 AWG - Power Cable | Średnica przewodu wraz z otuliną 5,5mm

Wzmacniacz:

Blaupunkt MPA 400 | 3/2 Channel Power AMPLIFIER | 2x 80 + 1x 200W X 20HM STABLE

Głośniki w półce (do wymiany):

2x Sony Xplod XS-F693R | Peak Power 220W | Rared 45W

W drzwiach:

4x Sony Xplod - nie pamiętam modelu ani mocy.

Zasilanie z bezpiecznikiem, od akumulatora do wzmacniacza.

Edited by Luki800

kabel się nie grzeję lub wzmacniacz nie miałeś jakiegoś spinolka ostatnio w autku

Nie grzeją się, nie wiem czy tak ma być ale dzisiaj zauważyłem ze jak wyłączę wzmacniacz to subwoofer gra normalnie.

Jeśli chodzi o zwarcie to raczej nic takiego nie wystąpiło, z tym problemem borykam się już 2 lata, od zakupu samochodu już tak było, zestaw był zamontowany.

Edited by Luki800

troszke nie kumam jak wyłączysz wzmacniacz to subwofer gra normalnie ?? czyli masz 2 wzmacniacze , a wzmacniacz wyłącza się przy normalnym słuchaniu czy na głośnej muzyce

Jeśli kupiłeś auto z tym sprzętem i od samego początku tak się dzieje to znaczy,że poprzedni właściciel coś spartolił w podłączeniu...Ja bym się nie bawił w szukanie problemu,tylko zrobił podłączenie całego sprzętu od nowa,napewno bedzie mniej zabawy niż szukanie gdzie miejsca usterki a i pewność będziesz miał,że wszystko jest podłączone jak należy,a jeśli po tym zabiegu problem nadal będzie występował,wtedy będzie wiadomo że sprzęt masz wadliwy...

KOlega a gdzie masz mase podpieta z wzmaka? jesli masz konektory na kablu + i- popatrz czy styki pod koszulka termokurczliwa na konektorach nie zasniedziały.

Masa do blachy/karoserii w bagażniku, styki sprawdzę pod koszulką bo tu gdzie widać są ok.

Edit: Styki sprawdzone, są jak nowe, masa tak samo ok.

troszke nie kumam jak wyłączysz wzmacniacz to subwofer gra normalnie ?? czyli masz 2 wzmacniacze , a wzmacniacz wyłącza się przy normalnym słuchaniu czy na głośnej muzyce

Nie, mam jeden wzmacniacz, wyłączyłem go przyciskiem umieszczonym na mim i dalej grał subwoofer.

Jeśli kupiłeś auto z tym sprzętem i od samego początku tak się dzieje to znaczy,że poprzedni właściciel coś spartolił w podłączeniu...Ja bym się nie bawił w szukanie problemu,tylko zrobił podłączenie całego sprzętu od nowa,napewno bedzie mniej zabawy niż szukanie gdzie miejsca usterki a i pewność będziesz miał,że wszystko jest podłączone jak należy,a jeśli po tym zabiegu problem nadal będzie występował,wtedy będzie wiadomo że sprzęt masz wadliwy...

Wydaje mi się ze jest wszystko ok i lepiej nie zrobię, kabel sterujący od radia sprawdziłem po całej długości jak idzie i czy jest cały,to samo zrobiłem, z zasilającym.

Mozę źle sprecyzowałem, wyłącza się radio, wzmacniacz i subwoofer, jak włączę większy pobór prądu np. światła, albo jak będzie jakiś grubszy bass to nagle tez wyłącza tak jak by brakowało prądu, i po ponownym włączeniu radia muszę przyciszyć dźwięk żeby grało.

Edited by Luki800

Aha,z radiem to moja ex w calibrze miała podobnie...No a jesli wyłącza sie radio,to automatycznie odłącza zasilanie wzmacniaczowi... U nas wyszło na to,że było słabe ładowanie akumulatora,dlatego gdy włączasz kierunek zwiększa zapotrzebowanie na prąd i radio siada...Sprawdź akumulator,czy masz doładowany i czy alternator ci dobrze ładuje...Na sto procent to bedzie albo słaby juz akumulator albo alternator wołajacy o regenerację,po prostu masz za słaby prąd w aucie...

Aha,z radiem to moja ex w calibrze miała podobnie...No a jesli wyłącza sie radio,to automatycznie odłącza zasilanie wzmacniaczowi... U nas wyszło na to,że było słabe ładowanie akumulatora,dlatego gdy włączasz kierunek zwiększa zapotrzebowanie na prąd i radio siada...Sprawdź akumulator,czy masz doładowany i czy alternator ci dobrze ładuje...Na sto procent to bedzie albo słaby juz akumulator albo alternator wołajacy o regenerację,po prostu masz za słaby prąd w aucie...

Właśnie tak jak by prądu brakowało, akumulator wymieniałem w lutym i po wymianie było tak samo bo sprawdzałem od razu po wsadzeniu do samochodu, ale może alternator, zobaczymy na jutro będę miał miernik.

To w tej sytuacji,zostaje alternator tylko...Po prostu nie daje tyle prądu ile trzeba...

A aku masz o odpowiedniej wielkości?

Edited by CZAKSON

Kolego miernik do ręki i sprawdzaj jakie masz napięcia. Na moje oko to masz zaśniedziałe klemy, albo słabą masę. Dołóż kabelek od akumulatota(-) do blachy. Kolejną sprawą może być słaba masa na radiu. Wzmachol się moe wyłączać bo radio to robi. Od obudowy radia też można dodatkową masę podpiąć. Na bank to albo to będzie winne.

Kolego miernik do ręki i sprawdzaj jakie masz napięcia. Na moje oko to masz zaśniedziałe klemy, albo słabą masę. Dołóż kabelek od akumulatota(-) do blachy. Kolejną sprawą może być słaba masa na radiu. Wzmachol się moe wyłączać bo radio to robi. Od obudowy radia też można dodatkową masę podpiąć. Na bank to albo to będzie winne.

hehhe ja tu widze ze czepiacie sie wszystkiego juz :D jesli klemy były by zasniedziałe to zapewne by nawet rozrusznikiem nie zakrecił a co dopiero radiem co pobiera min pradu :D

Ja obstaję przy słabym prądzie i moge sie założyć że wyjdzie na moje hehe

Tym bardziej,że przerabiałem problem bardzo podobny do opisanego...

Edited by CZAKSON

Miernik udało mi się wcześniej znaleść

Prąd pomierzony:

Przy akumulatorze:

na zgaszonym silniku 12,8V

na odpalonym 13,95V

Przy kostce od radia 13,9V

Przy wzmacniaczu 13,9V

Przy włączonym radiu nie zauważyłem spadku napięcia

Później odłączyłem wzmacniacz od zasilania i od radia, i okazało się ze nawet bez wzmacniacza wyłącza się radio.

Może to wina radia??

Radio które posiadam to: SONY CDX-S22 DRIVE-S

Dodam jeszcze miałem to już wcześniej pisać ale myślałem ze to oczywiste, klemy są czyściutkie.

Edited by Luki800

To już prawie problem rozwiązany. Radyjko siada.

Kwestia czy się opłaci naprawiać, czy kupić nowe :rolleyes:

To już prawie problem rozwiązany. Radyjko siada.

Kwestia czy się opłaci naprawiać, czy kupić nowe :rolleyes:

jeżeli ma jakoś grać to zasilanie radia podłącz bezpośrednio do aku, - też powinno się ciągnąć do aku w autach powyżej 5tego roku a poza tym kup kondensator i powinno być ok.

jeżeli ma jakoś grać to zasilanie radia podłącz bezpośrednio do aku, - też powinno się ciągnąć do aku w autach powyżej 5tego roku a poza tym kup kondensator i powinno być ok.

HAHHAHAHAHAHHAHAHAH keondensator do czego hhahaha ?? :)

HAHHAHAHAHAHHAHAHAH keondensator do czego hhahaha ?? :)

jeżeli nie wiesz do czego służy kondensator to ja Ci tłumaczyć nie będę...

zdjęcie z mojego ex kadzia GSI 8612300e93f53db6m.jpg

ale problemem jest gasnące radio, a kondzio w tym przypadku napewno mu nie pomoze

tu nie jest problem ze wzmakiem i subem, tylko z radiem... gaśnie radio, wiec wylacza prąd na remote - co za tym idzie wylacza sie wzmak

wiec przyłączę się do pytania IRONA : do czego ten kondensator (w tym przypadku) ?

Edited by Domlo

Ja również uważam ten pomysł z kondkiem za beznadziejny. Sprawa druga. Dodałbym jeszcze przewody z aku do tego radia. Spadki tam i tak mogą być, bo miernik niekoniecznie jest taki szybki żeby je wyłapać, a radio ma zabezpieczenie i się wyłącza na zaniskim V. A jak to nie pomoże to zostaje only wymiana radia.

proponuje podpiac na jakis czas czyjes radio u siebie 

a swoje radyjko dac komus na chwiole do auta 

i wtedy wyjdzie gdzie tkwi usterka

proponuje podpiac na jakis czas czyjes radio u siebie 

a swoje radyjko dac komus na chwiole do auta 

i wtedy wyjdzie gdzie tkwi usterka

Tak by było najlepiej, ale do każdego radia są inne kostki (chyba że się mylę) wiec musiałbym kogoś znaleźć z takim radiem jak ja mam a tak to bedzie ciężko :(

prawie kazde radio ma kostke standardową ISO...

nawet seryjne radio od kogos wez...