Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mycie Silnika

Arturoo
 Share

Recommended Posts

Witam Klubowiczów i nie tylko :)

Otóż mam pytanie dotyczące mycia silnika.

Jaki jest najlepszy preparat,aby to zrobić?

Pozdrawiam.

Ja myłem PŁYNEM Firmy K2 nazwa AKRA jest spoko i dobra cena ok 10 zł

tylko nie zalej kompa po myciu najlepiej wydmuchać wszystko kompresorem :rolleyes:

Ja jeszcze nie myłem silnika w Viki, ale podobno trzeba uważać bo mogą być cyrki. Możesz zastosować aktywną pianę tylko, że po takim zabiegu wszystkie czarne plastiki zrobią się szare :rolleyes:

Ja jeszcze nie myłem silnika w Viki, ale podobno trzeba uważać bo mogą być cyrki. Możesz zastosować aktywną pianę tylko, że po takim zabiegu wszystkie czarne plastiki zrobią się szare :rolleyes:

Ja myłem i spoko tylko trzeba dokładnie wysuszyć wszystkie wtyczki a najlepiej zostawic na noc

po myciu i suszeniu to resztka wody odparuje :rolleyes:

Edited by lulu4

po myciu i suszeniu to resztka wody odparuje :rolleyes:

zanim odparuje to woda zdąży już zrobić spustoszenie w złączach a to co zostanie w peszlach da o sobie znać z jakiś czaas ;)

Odradzam mycie silnika z użyciem wody, jak już to zakupić jakiś odtłuszczający zmywacz, cos jak do mycia gaźników i przepustnic.

Spryskać miejscowo, przetrzeć szmatka, reszta natychmiast odparuje i finito.

nie moczcie silników wodą ;)

a ja mylem silniki wielu samochodów i nie zauwazylem zadnych pustoszeń, zasłaniamy złacza elektryczne, nie lejemy po alternatorze, myjemy tylko na zimnym silniku zeby nie pekla głowica, blok, kolektor wydechowy i bedzie git, dobre preparaty sa często na alkoholu (mycie na sucho) i związkach zasadowych podobno.

Edited by SNOWSURFER

Siemka ja mylem w wielu autach silniki i zazwyczaj stosowalem ten sam srodek co kolega w drugim poscie (to jak pracowalem na komisie samochodowym ) Ale u siebie w samochodzie poprostu Odkurzylem co sie da a nastepnie go wyczyscilem Odkrecilem wszystkie plastiki itp potem wyczyscilem je w ogrodzie plynem do naczyn i ciepla woda a reszte poprostu wyczyscilem sucha szmatka gdzie bylo bardzo zabrodzone psiknolem srodkiem do mycia i czyszczenia grila nie pamietam nazwy potem wszystko ladnie poskladalem i gra muzyka Odejdzie ci zmartwienie zeby czegos tam nie zalac lub potem suszyc

Pozdraiwiam :)

Guest RockNRolla

Siemka ja mylem w wielu autach silniki i zazwyczaj stosowalem ten sam srodek co kolega w drugim poscie (to jak pracowalem na komisie samochodowym ) Ale u siebie w samochodzie poprostu Odkurzylem co sie da a nastepnie go wyczyscilem Odkrecilem wszystkie plastiki itp potem wyczyscilem je w ogrodzie plynem do naczyn i ciepla woda a reszte poprostu wyczyscilem sucha szmatka gdzie bylo bardzo zabrodzone psiknolem srodkiem do mycia i czyszczenia grila nie pamietam nazwy potem wszystko ladnie poskladalem i gra muzyka Odejdzie ci zmartwienie zeby czegos tam nie zalac lub potem suszyc

Pozdraiwiam :)

i przy okazji spędzisz miły czas z samochodem ;D ja czyściłem pokrywe silnika naftą w starym aucie jak były naprawde zabrudzenia nie do zmycia a poźniej to zmywałem szmatką.

Guest Patryk332

a ja pojechałem na myjnie gdzie myją silniki zabrali samochód na cały dzień i za 30funtow mam czyściutki silnik i komorę silnika :yahoo: możne nit to co się samemu zrobi i niema sie tej przyjemności ale wygląda ładnie

Edited by Patryk332

Ja czyściłem benzyną ekstrakcyjną.

Mój nie był nigdy mokry czy obrzygany olejem.

W zasadzie był zakurzony można powiedzieć.

Co jakiś czas "odkurzam" go spręzonym powietrzem.

• 6 months later...

Uważajcie dieslowcy przy myciu swojego silnika w okolicy pompy wtryskowej bo ja ostatnie mycie silnika ropą przypłaciłem naprawą tej pompy.

Prawdopodobnie coś dostało się pod pokrywe elektroniki i szlak ją trafił.Uczulam i przestrzegam!!!

• 3 months later...

Właśnie umyłem swój silnik bo siurczyło mi się skądś i ciężko było zlokalizować skąd, pół silnika zarzygane olejem. Zastosowałem specjalny środek do mycia silników w atomizerze rozpuszczający smar, oleje i cały syf. Spryskałem odczekałem 5 min i spłukałem. I tu uwaga nie używałem wysokiego ciśnienia!! Na myjni na której byłem jest opcja mycia kół gdzie myjka daje duużo niższe ciśnienie. Syf ładnie sobie odpłynął, wytarłem przewody, kostki i to co się dało do sucha szmatką, odczekałem jeszcze klika minut aż reszta wody odparuje (myłem na ciepłym silniku, NIE NA GORĄCYM BO MOŻE STRZELIĆ BLOK!). Autko odpaliło bez problemu i wiem już że mam wyciek albo z uszczelki pod pompą vacu albo uszczelki pokrywy zaworowej w tamtych okolicach. Olej płynął sobie od góry do dołu obrzygując wszystko na swojej drodze.

Uważam że jeśli zastosujemy się do kilku środków ostrożności to można spokojnie silnik umyć, no chyba że ktoś wali pod ciśnieniem po kablach, alternatorze, bezpiecznikach, aku, sterowniku pompy i bóg wie gdzie jeszcze Karsherem co korę z drzew ścina to nie dziwię się że potem są problemy.

Dawno temu myłem silnik w moim leciwym Punto korzystając z tego samego środka i metody - zero problemu.

a ja wczoraj umyłem silnik :) używałem środka do mycia silnika "moje auto" (http://allegro.pl/preparat-do-mycia-czyszczenia-silnika-mocny-650ml-i1635988310.html), spryskałem punktowo metalowe elementy, odczekałem i suchą szmatką czyściłem i efekt jest zadowalający, plastikowe i gumowe elementy wyczyściłem suchym twardym pędzlem (głównie kurz i syf z ulicy) a potem lekko wilgotną szmatką :) ważne żby niczym mokrym nie lać na elektrykę :)