Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lewe kierunkowskazy

Scooby
 Share

Recommended Posts

witam

od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam problem z lewym kierunkowskazem. Podczas włączenia kierunku na konsoli strzałka miga bardzo szybko (taki efekt jakby przy spalonej żarówce), ale co jakiś czas zaskakuje normalnie. Myślałem, że to problem z żarówką, ale obie (przód i tył) wyglądają dobrze.

Również przy otwieraniu drzwi z pilota migają tylko prawe kierunki, lewe nic. Światła awaryjne działają prawidłowo. Co to może być, czym spowodowane? (reflektory normalnie się palą i przód i tył) WTF? :/

albo przekaznik szwankuje albo albo multi swiruje [przy tym mozesz odpiac aku na 5 min i sprawdzic czy sie zmienilo] ;)

sprawdz przekaznik od kierunkowskazu lewego.

ktory to jest opisane tutaj ->

R122 [ostatni z malych przekaznikow]

sprawdz zarowke w migaczu bocznym - tam tez jest zarowka ;)

wyglada dobrze... pojecie wzgledne - wymien na nowe dla pewnosci [koszt 3-4zl]

aku byl odpięty, bo przez przypadek zostawilem na kilka godzin swiatla, wiec musialem go wyjac na godzine na ladowanie :)

apropos żarówek,czy gdyby któraś była spalona, to czy czasem nie migało by szybko cały czas? U mnie na 10 mrugnięc ze 2 są normalne (wolne)

PS. co to znaczy sprawdź przekaźnik. jak sprawdzić? :)

Edited by Scooby

wyjmij przekaznik prawego kierunku i wepnij w miejsce przekaznika lewego kierunku i zobacz czy migaja normalnie :) tak mozesz sprawdzic czy na tym prawym co dziala poprawnie, lewy bedzie dzialal tak samo.

aha, rozumiem, dzięki za pomoc. zaraz pójdę sprawdzić i ewentualnie napiszę.

sprawdziłem. tzn zamieniłem i teraz działają obie strony :)

zobaczę po jakimś czasie, może tym razem prawy będzie szwankował,to wtedy będę wiedział, że to przekaźnik :)

szybko można problem rozwiązać, ale trzeba mieć o tym pojęcie :)

dzięki jeszcze raz

• 9 years later...