Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skorodowane bebny!! ;(

migotek
 Share

Recommended Posts

Witam. w czerwcu kupilem Viki 1.8 16v 1997 sedana. auto na pierwszy rzut oka wyglada slicznie. zlote ;p na stacji diagnostycznej diagnosta zwrocil mi uwage ze cos sie poci przy przewodach hamulcowych. jak odwiozlem auto na wymiane rozrzadu tomchanik powiedzial ze do wymiany sa przewody hamulcowe elastyczne bo sa skorodowane ;/ niestety nie mogl mi tego wymienic bo mial kanal a nie podnosnik wiac zawiozlem auto do innego mechanika gdzie okazalo sie ze do wymiany sa tezprzewody sztywne ;/ jesli tegomalo to mechanik powiedzial ze tak skorodowanych bebnow nie widzial ;/ juz nie bede sie rozpisywal na temat korozji na podwoziu bo z tego co czytam to normalka ale martwia mnie te hamulce ;/ czy to jest normalne?? mial ktos z was takie problemy?? z gory dzieki za pomoc :)

Weź załóż szczotkę stalową na wiertarkę, dobrze wyczyść, pomaluj i masz problem z głowy.

O linkach nic nie pisałeś :22:

A ręczny w ogóle ci działa???

Jeśli lanka jest skorodowana to kwalifikuje się raczej do wymiany.

Zapodaj no jakieś zdjęcie tych bębnów, rzucimy okiem czy faktycznie taka tragedia.

przepraszam nie chodzilo mi o linki tylko o przewody hamulcowe. a co do linki recznego to lapie dopiero przy koncu wiec trzeba dosyc wysoko go zaciagnac zeby zlapalo.

teraz pracuje po 10 gopdzin dziennie wiec nie dam rady ale niedziele mam wolna to zdejme kolo i zorbie zdjecia. mechanik powiedzial ze to jest tak skorodowane ze to nie ma co rozbierac tylko od razu wymieniac cale bebny.

Edited by migotek

No to linke trzeba podciągnąć, przewody wymienić jeśli się poci , a bębny tak jak kolega Radek już mówił wcześniej

przewody juz powymienialem i polecialem 400 zl za to a co do bebnow to facet powiedzial ze jeszcze mozna jezdzic ale jak sie skoncza to tam nie ma co sie bawic w rozbieranie tylko od razu cale trzeba wymienic.martwi mnie tylko to skad ta korozja sie tam wziela bo nie slyszalem nigdy zeby VB mialy takie problemy...

przewody juz powymienialem i polecialem 400 zl za to a co do bebnow to facet powiedzial ze jeszcze mozna jezdzic ale jak sie skoncza to tam nie ma co sie bawic w rozbieranie tylko od razu cale trzeba wymienic.martwi mnie tylko to skad ta korozja sie tam wziela bo nie slyszalem nigdy zeby VB mialy takie problemy...

to że tarcze są po korodowane to normalna sprawa wiadomo przejeżdżasz przez kałuże i metal rdzewieje tym się nie przejmuj ważne żeby tarcze miały swoją grubość

Guest 19gieksa64

witam mi mechanik powiedzialem ze mam linki do wymiany bo mi reczny wogule nie trzyma i linki sa bardzo luzne czyli ogolem do wymiany tylko mam pytanie jak tak patrze na aukcjach to sa do kupienia linki krotkie i dlugie i prawa i lewa strona a tutaj znalazlem linka i to jest podobno komplet tak mi mowil wlasciciel aukcji czy to sie oplaca??

http://moto.allegro.pl/item1179548943_nowa_linka_hamulca_opel_vectra_b_od96r_do_02r.html

a tu jeszcze se biore do tego te klocki zna ktos moze je

http://moto.allegro.pl/item1174015671_klocki_hamulcowe_tyl_opel_vectra_b_omega_saab.html

a ja mam wlasnie jeszcze pytanko odnosnie bebnow i szczek czy one ulegaja czestej awarii??mam vectre b 1.6 16v z 1996 roku i mechanik mi mowil ze autko stare to by mozna bylo wymienic ale gdzies czytalem ze podobno te elementy zadko sie psuja to prawda?? tez wlasnie widze przez dziorki w felgach ze sa troszke pokorodowane to sie tym nieprzejmowac?? czekam na wasze opinie

• 2 weeks later...

witam mi mechanik powiedzialem ze mam linki do wymiany bo mi reczny wogule nie trzyma i linki sa bardzo luzne czyli ogolem do wymiany tylko mam pytanie jak tak patrze na aukcjach to sa do kupienia linki krotkie i dlugie i prawa i lewa strona a tutaj znalazlem linka i to jest podobno komplet tak mi mowil wlasciciel aukcji czy to sie oplaca??

http://moto.allegro.pl/item1179548943_nowa_linka_hamulca_opel_vectra_b_od96r_do_02r.html

a tu jeszcze se biore do tego te klocki zna ktos moze je

http://moto.allegro.pl/item1174015671_klocki_hamulcowe_tyl_opel_vectra_b_omega_saab.html

a ja mam wlasnie jeszcze pytanko odnosnie bebnow i szczek czy one ulegaja czestej awarii??mam vectre b 1.6 16v z 1996 roku i mechanik mi mowil ze autko stare to by mozna bylo wymienic ale gdzies czytalem ze podobno te elementy zadko sie psuja to prawda?? tez wlasnie widze przez dziorki w felgach ze sa troszke pokorodowane to sie tym nieprzejmowac?? czekam na wasze opinie

tak jak wyżej pisałem to że skorodowane to jest normalka ważne żeby miały tarcze właśiwą grubość klocki również jak kupisz i założysz nowe kiedyś to sam stwierdziśz po góra m-cu sa lekko pokorodowane spotkałem się z gościami co malują specjalną farbą ale czy jest potrzeba się bawić w takie coś ? a zresztą masz tabelkę

post-44446-1282153137,7796_thumb.jpg