Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek_551166

Otwarte drzwi = ciągle świecą awaryjne

Polecane posty

Witam, to mój pierwszy post, nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem założyć nowy.

Problem polega na tym iż, gdy wejde do auta i zamkne drzwi, włącze awaryjne to wszystko jest ok (mrugają na zewnątrz oraz kontrolka na desce i podświetlenie guzika) po otwarciu drzwi awaryjne na zewnątrz przestają mrugać i kontrolka na desce pod zegarami też świeci na stałe jednak podświetlenie guzika mruga.

Po ponownym zamknięciu drzwi wszystko wraca do normy czyli światła zewnętrzne mrugają, kontrolka pod zegarami także oraz podświetlenie guzika.

Po zamknięciu drzwi awaryjne da się wyłączyć jednak kontrolka pod zegarami stale się świeci aż do ponownego uruchomienia silnika, chyba że wyłączy się awaryjne akurat wtedy gdy są w stanie "0" ,czyli akurat zgasną wraz z kontrolką.

Autko to Vectra B 2.0 16V 1997, z tego co się orientowałem posiada moduł komfortu zabudowany w bezpiecznikach. Założony autoalarm i central zamek, oraz połączone przewody wg porady na tym forum, aby okna same się domykały (pisze to ponieważ może się to okazać cenną wskazówką).Przekaźniki kierunków cykają, włącznik awaryjnych sprawdzony (założony z innej Vectry na próbe).

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam

jak dla mnie to sprawdzic trzeba multitimer [regulator czasowy]

on steruje awaryjnymi, ponadto dochodzi do niego sygnal z wlacznika drzwi [potrzebny np do brzeczka].

jak masz mozliwosc to podmien na chwile multitimer z kims kto ma VB i sprawdz czy problem ustal.

Jak go zdemontować, wyciągnąłem tą czarną złączke po prawej stronie bezpieczników, wyjąłem jakąś zawleczke szarą na środku płyty z bezpiecznikami i niestety nie chciało się wysunąć, czy jeszcze coś trzeba zdemontować ? oczywiscie odkręciłem płytę z dobezpieczeniami.

sciagnij i przeczytaj ->

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Ravcio1985

Ok czyli musze jeszcze powyciagać wszystkie przekaźniki czego nie zrobiłem wcześniej. Czy jeśli inne urządzenia pracują poprawnie to czy jest to usterka którą należy niezwłocznie naprawić czy można z tym zaczekać, rozchodzi się o względy finansowe. Pozdrawiam i dzięki za pomoc, ide sprawdzić jaki jest kod katalogowy tego modułu.

multi kosztuje ok 50 zeta

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Multimetr obsługuje:

- kierunkowskazy i światła awaryjne

- sterowanie rytmem pracy wycieraczek przednich i tylnej

- tylne światło przeciwmgłowe i reflektor przeciwmgłowy przód

- opóźnienie wyłączenia światła wewnętrznego (kolo lusterka)

- oświetlenie wskaźników i brzeczek ostrzegawczy

- ogrzewanie lusterek i szyby tylnej

Właśnie pytałem o koszt w Bro-Car Tychy i mi powiedzieli 480 zł za nowy z GM`a a ten mój to GM 90 506 094 jesli masz jakieś namiary na jakiś tańszy to proszę o pomoc\. Byłem go zobaczyć i rozebrałem go myslałem że być może jakieś zimne luty się pojawiły ale niestety nic takiego nie zauważyłem, te podejrzane poprawiłem ale nie przyniosło to rezultatu chyba trzeba będzie go wymienić.

Edytowano przez krzysiek_551166

tutaj masz zadzwoń i się dowiedz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

dzial sprzedam na forum poszukaj, albo napisz w dziale kupie [ze kupisz multiego o takich nr]

na allegroszu malo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.