Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki koszt wymiany gum stabilizatora

Recommended Posts

Witam, mam pytanie ile może kosztować (lub ile powinno :rolleyes: )wymiana gum stabilizatora przedniego. Byłem u mechanika który robi tylko Ople i powiedział że 160 zł bo jest złe dojście do śrub i trzeba lekko opuścić sanki. Nie wiem czy to trochę nie za drogo :unsure:

Z opisów na forum widzę że jest trochę roboty, ale czy aż na 160zł?

Jeżeli chodzi o gumy stabilizatora to mechanik,krótko mówiąc chce cię wyruchać.

Kupujesz gumy za kilkanaście zł.

Bierzesz klucz 13 (mogę się mylić) jak masz kanał to nie ma problemu a jak nie masz kanału to lewarkiem podnosisz auto i SAM zmieniasz te gumy.

Jest jedna śruba.Nic nie trzeba opuszczać i kombinować.

Dowiedz się tylko czy chodzi o te gumy stabilizatora.

Jak śruby puszczą ładnie to wyrobisz się w 20 minut.

To mniej więcej wygląda tak jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/item1154625945_guma_gumy_stabilizatora_p_opel_vectra_b_od99_kpl.html

Edited by OMG

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany. Nie mam kanału więc pozostaje tylko lewarek.

Czy trzeba do wymiany mieć podniesiony cały przód jednocześnie, czy można najpierw podnieść jedną a później drugą stronę?

PS trochę się przyjrzałem i praktycznie po zdjęciu koła widać te gumy nawet z boku , tylko podobno czasem bardzo ciężko je założyć i mało miejsca na kręcenie kluczem - jakieś 1/8 obrotu.

ja wymienialem sam z kanalu.

gume trzymaja 2 sruby i blaszka.

jedna srube [ta z gorszym dojsciem] popuszczasz troche, a ta druga odkrecasz calkiem.

blaszke wyciagasz a gume przesuwasz po drazku i sciagasz.

zakladasz nowa, przesuwasz w miejsce docelowe, zakladasz blaszke i skrecasz sruby.

ponadto poczytaj sobie -> http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/25

Edited by Ravcio1985

Jeszcze dodam,że można posmarować pręt białym smarem silikonowym wtedy nie będzie skrzypiało na wybojach.

Kup gumy odpowiednie do rocznika.

Pisz do Stachowiaka na Allegro dobierze ci odpowiednie.Chyba są 2 rozmiary.

Spryskaj wd40 gwint będzie łatwiej.

A tak na marginesie tego mechanika powinni zamknąć.

Edited by OMG

• 2 weeks later...

Witam

Chciałbym zakupić części do swojego auta. Byłem dziś u mechanika i do wymiany mam w przednim zawieszeniu (jego słowa przytoczone z kartki): końcówka drążka obie strony(nie wiem czy to obie strony auta czy obie strony drążka) i tuleje wewnętrzne drążka stabilizatora 2szt. problem polega na tym, ze nie wiem o co dokładnie chodziło i ile części mam zamówić. Mógłby mi ktoś podać numery z katalogu (najlepiej Lemfordera lub GM) tych części i ewentualnie podać link do aukcji na allegro? Wiem, ze to dużo, ale może znajdzie się osoba, która to szybko zrobi. Autko jak w podpisie(VB Z18XEL kombi r.2001). Z góry dzięki. Pozdrawiam

Sieluck :piwoj:

Edit:

dostałem maila od Stachowiaka(cytat):

końcówki lemforder 86,- szt.

gumy GM 17,- szt.

Rozumiem, że mam zamówić po dwie sztuki z w/w rzeczy? Ale przydałyby się te numery jeszcze jak ktoś ma :rolleyes: .

Edited by Sieluck

A propo wymiany gum stabilizatora.

Wymieniłem z przodu ostatnio gumy ale okazuje się że nadal coś stuka porządnie na nierównościach.Zaznaczam że tylne zawieszenie niedawno zrobione natomiast z przodu oprócz tych gum i poduszek amortyzatorów nie było nic robione.

Ma ktoś jakąś sugestię od czego powinienem zacząć sprawdanie?Z góry dziękuję.