Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
ws3031

kluczyk - scyzoryk

Polecane posty

czy ktoś może próbował wmontować w taki kluczyk

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

środek z pilota przedliftowego czyli tego w postaci bryloczka

wg mnie nie wejdzie, bryloczek jest sporo szerszy...

wmontować nie dasz rady, możesz ewentualnie kupić taki pilot oraz grot.

Następnie idziesz do dorabiaczy kluczy, rzeźbią ten sam wzór na grocie, montujesz go w scyzoryku, przekładasz pestkę z starego pilota i się cieszysz nowym kluczykiem.

Ja mam taki od kilku miesięcy i sobie chwale.

cieszyłoby jeszcze bardziej gdyby tam działał centralny, już myślałem o podlutowaniu przycisków coby pasowało, ale po rozebraniu sztuki pilota rzeczywiście nie ma opcji żeby go tam zmieścić

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez ws3031

Kiedyś Moby wrzucił link z forum angielskiego tam ktoś to robił, asle powiem Ci że z zawodu jestem elektronikiem i jakoś tamto rozwiązanie mnie nie przekonało, myślę że mało wytrzymałe to było.

A masz alarm? bo jak nie to możesz kupić z alarmem, jest sterowanie do centralki podpinasz kabelki i śmiga wszystko.

Ja kupiłem centralke i 2 piloty scyzoryki na allegro. Podpiąłem pod oryginalny centralny dorobiłem grot i wszystko działa. Muszę tylko jeszcze skopiować immo.

A po co? przekładaj ze starego.

Mam tylko jeden i nie chce go psuć.

no właśnie o tym samym pomyślałem żeby założyć alarm i podłączyć pod centralkę, ale patrząc na ten kluczyk wpadło mi na myśl czy da się podłączyć jakieś elektryczne siłowniki coby otwierały tylną klapę w kombi/bagażnik sedan.

Primex - biorąc kostkę imo ze starego kluczyka wcale go nie psujesz, tylko przekładasz kość, jak będziesz chciał starego używać to znów przekładasz

Tak, ale jak zgubie ten kluczyk z pestką to nie odpalę samochodu.

Jarek - ale tamta porada była do kluczyka poliftowego gdzie jednak jest to bardziej upchnięte...

ws3031 - no to kup alarm z pilotami scyzoryk (chociażby STIG'a) który ma dodatkowy kanał właśnie do otwierania klapy lub innego celu i po problemie, z fabrycznego sterowania c.z. i tak byś nie miał otwierania klapy.

Ostatnio wrzucałem do porady montaż alarmu link do zestawu który ma dodatkowy kanał do otwierania klapy bagażnika.

czyli nic tylko pokombinować alarm z opcją klapy i podpiąć pod centralkę oryginalną i taki siłownik klapy np

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

założyć coby klapę dźwigał, teoretycznie bo nie wnikałem jeszcze w rozstawy śrub itd.

Rozumiem, że opcja domykania szyb zostanie po starym centralnym, czy centralka też się zmieni? znaczy całą instalację nową trzeba robić?

Domykanie będzie działać tak jak dotychczas, ale jeśli masz np. dopiero po ryglowaniu to alarm musi mieć możliwość ustawienie podwójnego impulsu zamykania (żeby ryglował).

Co do siłownika to widzę że chcesz zaszaleć** ?? Bo owszem ten nie tylko otwiera ale i zamyka, tylko żę cena kosmicza a do tego będziesz musiał dorobić układ który będzie "przerzucał" sygnał żeby pierwsze przyciśnięcie otwierało a drugie zamykało, chyba że zamykanie tylko przyciskiem w bagażniku.

** większości osób wystarczy sama funkcja otwierania z pilota a do tego wystarczy zwykły siłownik centralnego zamka (uniwersalny) slave i nic więcej. Porada do tego rozwiązania jest na forum.

Edytowano przez Nomad_fsoak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.