Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Demontaż trójkąta w tylnych drzwiach

Guest mkul
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

chciałem naprawić siłownik w tylnych drzwiach, a właściwie to chyba zamontować uniwersalny, bo będzie mniej roboty, ale postępując zgodnie z poradą z tej strony utkwiłem na etapie demontażu plastikowego trójkąta. Wg instrukcji trzeba go pchać/ciągnąć w stronę szyby, ale u mnie nie zaarza ruszyć, jedyne co możnaby zrobić to złapać za górny róg i pociągnąć do siebie, ale wolę się upewnić na czym on się trzyma żebym go nie połamał. Aha i jeszcze jedno chciałem najpierw zdemontować ten trójkąt, a dopiero potem tapicerkę, już teraz nie wiem czy nie trzeba aby odwrotnie. Z góry dzięki za odpowiedź.

z tego co kojarze to złap za ten dolny rog (nie od strony szyby) , podciag do siebie - wtedy wyskoczy z zaczepu i wtedy dopiero przesuwasz w strone szyby i powinno zejsc

Guest michal_simon

Witam wszystkich,

chciałem naprawić siłownik w tylnych drzwiach, a właściwie to chyba zamontować uniwersalny, bo będzie mniej roboty, ale postępując zgodnie z poradą z tej strony utkwiłem na etapie demontażu plastikowego trójkąta. Wg instrukcji trzeba go pchać/ciągnąć w stronę szyby, ale u mnie nie zaarza ruszyć, jedyne co możnaby zrobić to złapać za górny róg i pociągnąć do siebie, ale wolę się upewnić na czym on się trzyma żebym go nie połamał. Aha i jeszcze jedno chciałem najpierw zdemontować ten trójkąt, a dopiero potem tapicerkę, już teraz nie wiem czy nie trzeba aby odwrotnie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Podważ czymś płaskim od strony prawej (patrząc na ten trójkąt).

Trzyma się chyba na dwóch zatrzaskach

Już teraz wiem, trzeba zrobić dokładnie tak jak pisze Domlo czyli podważyć od zewnętrznej strony drzwi, ja podważylem od góry i lekko ułamałem jeden zaczep - są dwa oba od strony szyby.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy da się wypiąć wtyczkę z zamka bez jego wyciągania tak na oko to moja ręka tam nie wchodzi, ale może jest jakiś sposób?

chyba sie nie da wyjac wtyczki bez wyjecia zamka... za malo miejsca 

a plusika to wszystkim daj, nie tylko mi :) kazdy sie staral pomoc :P

pzdr

moze chinskie raczki daly by rade ;)

odkrec 3 sruby zamka [torx 40]

odkrec 2 srubki trzymajace prowadnice szyby [torx 40]

popuscisz zamek nizej, podwazysz plastik i wtyczka zejdzie z zamka :P

Dzięki za wszystkie porady, w sumie nie było z tym zbyt dużo roboty, niestety niepotrzebnie wymieniłem mikroprzełącznik, po wymianie było tak samo, więc zacząłem szukać i okazało się, że przerwany był kabel w peszlu od drzwi. W dodatku wstawiłem ten zwykły zielony mikroprzełącznik, a w oryginale jest hermetyczny, myślę, że warto by to do dopisać do porady na stronie. Teraz się tylko martwię ile ten zwykły pociągnie, bo nie chce mi się drugi raz wszystkiego rozbierać.

pochodzi :) spoko loko

sie zamartiac bedziesz na wyrost :) 

na przyszlosc jak cos elektrycznego nei dziala to sprawdzaj w 1 kolejnosci czy dochodzi tam prąd :)

gratuluje udanej zmiany mikro :D ja do tego nie mam cierpliwosci ;)

ja dalem u siebie czarne i smigaja juz z pol roku w drzwiach kierowcy :P

najpierw sprawdza sie wtyczki i kable a dopiero zamki/mikro ;)

mikro powinien wytrzymac ok. 1000 000 cykli ;)w zaleznosci od specyfikacji ;)

Edited by Ravcio1985