Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wspomaganie

mtomek1
 Share

Recommended Posts

Witam.

Sprawa dotyczy wspomagania. Generalnie działa bez zarzutów ale wystarczy że popada deszczyk i zrobi się parę kałuż, a wspomaganie się zacina. Objawia się to w następujący sposób: w czasie jazdy w deszczu wspomaganie zacina się w momencie ostrego skręcania (parkowanie, ostre zakręty lewo, prawo), po czym słychać przez chwilkę charakterystyczny pisk paska klinowego, a następnie objawy znikają, pasek nie piszczy a wspomaganie działa jak nowe. Kiedy kontynuuje jazdę wspomaganie nie zacina się więcej ale wystarczy że zaparkują samochód na jakiś czas i znowu to samo (oczywiście tylko wtedy jak jest mokro).

Gdzie tkwi problem? Czy pasek klinowy ma coś wspólnego ze wspomaganiem, i czy jest on samonapinający się? Jeśli tak to dlaczego piszczy? Zaznaczę że sam pasek klinowy jest dobry.

Z góry dzięki za porady.

• 5 weeks later...

pasek klinowy napedza przeciez pompe wspomagania

moze to ona siada

moze jest wyciagniety i sie slizga ajak dostanie wody

napisane ze dobry wink.gif

ciekawe jak to sprawdzil

ciekawe a moze naprezacz a jak zlapiesz za pasek to przekrecia sie w ktoroms strone mocno czy troche

Dzięki za wskazówki. Pasek owszem był sprawdzany ale już jakiś czas temu i być może tam tkwi problem. Wstawiam niedługo auto do lakierni bo miałem niewielką stłuczkę (wjechał we mnie chińczyk) i zlecę sprawdzenie paska i napinacza oraz innych elementów związanych z ewentualną usterką.

Witam ;)

Jestem kobieta ;)

mam 22 lata ;)

Posiadam opla vectre B 1.7 TD ISUZU.

mam problem z wspomaganiem .

Ucieka mi plyn ze zbiorniczka.

Czy fantem jest zerwany wezyk miedzy zbiorniczkiem a pompa czy co ?

Bo już sily na to nie mam , niewiem o co chodzi....

A bez samochodu jak bez reki :/

Boje sie rowniez jak jezdze bez plynu ( gdy mi ucieka podczas jazdy) ze zatre pompe i bedzie pompa do wymiany, a 600 zl nie mam na nowa pompe :/

Sorry za powtarzanie sie slow:/

trzeba sprawdzic przewody ukladu wspomagania [przy pompie, maglownicy] mozna sie przyjrzec zbiorniczkowi czy nie ma uszkodzen.

najlepiej wjechac na kanal i wytrzec wszystkie przewody do sucha a nastepnie wlaczyc silnik, poruszac wspomaganiem i szukac wycieku.

Witam.

Sprawa dotyczy wspomagania. Generalnie działa bez zarzutów ale wystarczy że popada deszczyk i zrobi się parę kałuż, a wspomaganie się zacina. Objawia się to w następujący sposób: w czasie jazdy w deszczu wspomaganie zacina się w momencie ostrego skręcania (parkowanie, ostre zakręty lewo, prawo), po czym słychać przez chwilkę charakterystyczny pisk paska klinowego, a następnie objawy znikają, pasek nie piszczy a wspomaganie działa jak nowe. Kiedy kontynuuje jazdę wspomaganie nie zacina się więcej ale wystarczy że zaparkują samochód na jakiś czas i znowu to samo (oczywiście tylko wtedy jak jest mokro).

Gdzie tkwi problem? Czy pasek klinowy ma coś wspólnego ze wspomaganiem, i czy jest on samonapinający się? Jeśli tak to dlaczego piszczy? Zaznaczę że sam pasek klinowy jest dobry.

Z góry dzięki za porady.

Sprawdź krzyżak przy kolumnie kierowniczej, być może on się zacina.