Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JohnnyVB

Pompa paliwa

Polecane posty

Gość JohnnyVB

Wczoraj wyjąłem pompę paliwa w celu wyczyszczenia filtra pod nią, chwilę przedtem wymieniłem filtr paliwa i chciałem żeby wszystko było w tym temacie pewne więc podjąłem się zajrzenia do baku. Postępowałem krok po kroku wg "Sam naprawiam" żeby nie było. Okazało się, że na dnie gniazda pompy jest czarny osad więc chciałem go usunąć, podłączyłem pompę na krótko, do niej kawałek węża i próbowałem to wyciągnąć, ale pompa nie ciągnęła....myślę odłączę tą pompę, bo ją zatrę na sucho i będzie. Syf wyciągnąłem za pomącą owego wężyka i własnych sił (nie polecam...pół dnia mi się odbijało!) Poskładałem wszystko z powrotem i cisza...kręcę rozrusznikiem i nic. Zdjąłem z powrotem wężyki , ale były suche, na odpowietrzniku przy wtryskach brak ciśnienia. Bez wątpienia pompa nie podaje. Sprawdzam bezpiecznik...ten model nie ma, później mostek na przekaźnik- cisza. Żarówka pod kable pompy - cały czas jest na nim niewielkie napięcie ( jakieś 5-6V) przy zgaszonym/zapalonym zapłonie. Jak kręcę rozrusznikiem to wtedy jest 12V, ale tylko jak kręcę. Zakupiłem drugą pompę używkę od Primexa i bez kombinowania i sprawdzania na sucho założyłem. To samo.... Przepraszam za poemat, ale nie chciałem niczego pominąć.

Wyłapujecie z tego co zrobiłem nie tak? Pewnie sam coś zechlałem tylko co?

Jak łeb to łeb

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

UP!

Albo bezpieczniki główne- znajdujące za aku jest ich tam 6 szt, albo zgłupiał Ci któryś przekaźnik, dziwne że podaje tylko przy rozruchu, podmień z kimś na próbę.

Edytowano przez JarekS

Gość JohnnyVB

Na 99,9% to pompa...mialem dzisiaj przekaznik i tez nic. Dowiedzialem sie ze uzywane pompy rdzewieja w srodku kiedy sa wyjete i nawet jesli chodza to nie podaja wlasciwego cisnienia, wiec jest niedobra praktyka kupowanie pomp paliwa z uzywki. Nowa w sklepie 250 zl (zamiennik), zobacze na allegro.

Aha...a moja pompe zatarlem i tyle, ale dlugo sie nie napracowala i podejrzewam, ze to byly jej ostatnie chwile. Przypuszczam, ze dlatego auto mi mulilo przy ruszaniu ze skrzyzownia...zobaczymy po wymianie na new.

Mam jeszcze pytanie - jakia wydajnosc powinna miec pompa. Wydaje mi sie, ze gdzie czytalem, ze 100 l/h, a te z allegro maja 85 l/h. Nie bedzie za slaba?

Edytowano przez JohnnyVB

wydaje mi sie ze nei bedzie za słaba...

sprawdz pompy na ostro i jedną i drugą  - tylko nie na sucho ......... juz ktorys raz czytam, ze pompa podlaczona bez zasysania paliwa w doslownie chwilke się zaciera 

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> 

tak wiec wez miske z odrobiną paliwa i podlacz ją , mozesz tez sprawdzic z jakim cisnieniem bije - powino byc 0.3-0.35 atmosfery (tylko nie pamietam czy na wyjsciu z pompy czy na listwie wtryskowej)

bo sie okazac moze ze kupisz kolejna pompe a to nie bedie pompa

u mnie sie okazalo ze to wina wężyka paliwa - ten miedzy pompą a pokrywką - byla dziura i zasysalo powietrze i auto nie chcialo palic 

ja u siebei tez czyscilem ten syf co jest pod pompą - tez na zasadzie wezyka i zassania paliwa  - tak jak sie winpo spuszcza

Gość JohnnyVB

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Co masz na myśli?

Pompy sprawdzałem zamontowane w baku, zanurzone w paliwie. Podłączałem je wtedy nawet na krótko i nic nie pompują tylko buczą. Tą od Primexa próbowałem tylko i wyłącznie zanurzoną żeby nie było, ale ona też nie gada.

Sprawdzę jeszcze jutro wężyki od pompy do klapki, ale są w bardzo dobrym stanie wizualnie...

na ostro znaczy, ze podpinasz + i - do akumulatora 

tylko mowie nie na sucho bo zatrzesz... najlepiej zeby bylo w benzynie zanurzone

Gość JohnnyVB

Tak też podłączałem...brak efektu.

W ramach ciekawostki chciałbym Wam sprzedać tekst Pana z auto części używane (czyt. tam gdzie złomują i rozbierają auta).

Ja: potrzebuję pompę paliwa do VB

Gościu: nie ma, takich starych aut już nie tniemy, musi Pan szukać u ..itd.

Było dwóch pracowników i przed wejściem nich dwa samochody: VW Golf II GTI (kolor czerwony- najszybszy

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> ) i Mazda mx-3 ('91)- też najszybsza

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Edytowano przez JohnnyVB

ja bym mu z liścia dał za obraze vectry

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość JohnnyVB

No i Viki uzdrowiona kosztem 84 pln za nową pompę zakupioną na alledrogo z roczną gwarancją.

Wnioski z przygody: - nie podłączaj pompy paliwa na sucho nawet na sekundę,

- nie kupuj używanej pompy paliwa (z całym szacunkiem dla kolegi Primex).

Pozdrawiam

no to gitara...

wlasnie mowie... juz czytalem kiedys, ze ktos bez paliwa podpial pompe i od razu zatarło ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.