Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pomocy! Napinacz paska wieloklinowego

Suchar83
 Share

Recommended Posts

Witam! Kupiłem niedawno Vectre i ostatnio zaczoł mi spadać pasek wieloklinowy, po dłuższej obserwacji zauważyłem że rolka jest jakby trochę pod kątem a nie w lini,więc kupiłem zamiennik rouville-a i okazało się że nie pasuję ponieważ jest dużo szerszy i rolka jest większej średnicy. Szukałem z chłopakami z intercars-u i niestety wszystkie inne firmy miały taki sam napinacz. Pomyślałem że może inny silnik jest i po wizycie u znajomego u niego filtr oleju jest z lewej strony z tyłu a u mnie z przodu przy kolektorze wydechowym. W "oplu" panowie nie wiedzą o co chodzi a ja minimum raz w tygodniu zakładam pasek

Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

Edited by Suchar83

Masz silnik x18xe1 a do niego idzie napinacz 24412292 nr.kat 6340532

Guest _Sylwek_

Witam

Mam takie pytanie, czy można dokupić samą rolkę żeby podmienić w napinaczu, bo akurat u mnie zaczyna brzęczeć sama rolka z napięciem paska nie ma problemu ?? I jeśli da rade taką rolkę kupić to samemu uda mi się podmienić. Widziałem tylko jedną śrubę chyba że jest jakiś knif na wymianę.

Edited by _Sylwek_

wiem tylko, że można kupić, bo sam ostatnio zakupiłem samą rolkę napinacza u Pana Stachowiaka (35 zł), jeśli chodzi o wymiane to wiem, że w moim silniku przeszkadza łapa silnika, żeby nałożyć pasek, trzeba ją zdemontować. Wjedź na kanał i zobacz jaki tam dostęp jest. Ja za wymianę paska i rolki zapłaciłem u siebie 50 zł.