Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

centralny zamek

Guest ARTEK16V
 Share

Recommended Posts

Guest ARTEK16V

Mam pytanie posiadam w swojej viki centralny lecz niemam otwierania z pilota co musiał bym zmienic żeby móc otwierać z pilota albo czy moge kupić jakić centralny na allegro i zamontować tylko jakaś moduł zebym miał otwieranie z pilota ?

Wystarczy jak kupisz najprostszą centralkę z pilotem i podepniesz ją pod kabelki otwieranie i zamykania drzwi, które to dokładnie znajdziesz w dziale vb-elektryka>>porada montaż alarmu

Guest rafal99

Fajnie, że jest taki temat, bo właśnie z tym walczę.

Nie działał mi fabryczny pilot i postanowiłem kupić osobny sterownik z nowym pilotem (Mikro Ster, do znalezienia na allegro). Kolega tak zrobił w Fiacie Marea bo też mu fabryczny nie działał i wszystko ma ok. Kupiłem, podłączyłem, działa. Ale zasięg działania żałosny, dosłownie 20 cm od centralki już nie chwyta ;) Pomyślałem o bateriach w pilocie, wymieniłem, ale było to samo. Następna myśl - uszkodzona centralka albo pilot. Zestaw wymieniłem u sprzedawcy na nowy, sprawdzony i niestety jest nadal to samo. Mało tego, zestaw sprawdziłem w kolegi Marei no i tam działa dobrze, więc problem leży po stronie samochodu.

Wnioskuję, że podłączyłem dobrze, skoro otwiera i zamyka bez problemu. Problemem jest straszliwie mały zasięg. Ma ktoś pomysł o co może chodzić? Czy możliwe, że coś zakłóca działanie urządzenia?

A gdzie masz centralkę? Jest wyposażona w antenę? Postaraj się antenę wyprowadzić jak najdalej od elektryki auta, obstawiam że schowałeś ją za bezpiecznikami :)

Guest rafal99

Centralkę mam koło modułu centralnego zamka, czyli w nogach pasażera z prawej strony pod plastikiem. Antenę ma w formie krótkiego kabelka, ale taki powinien wystarczyć, ale właśnie myślałem, żeby spróbować ją przedłużyć i gdzieś indziej pociągnąć. Ewentualnie nawet samą centralkę przełożyć w inne miejsce. Ale dziwne mi się wydaje, że nie chce działać tak jak jest teraz.

Walczyłem z tym wczoraj i już kompletnie nic nie rozumiem ;)

Zacząłem od porządnego polutowania kabli - nie przyniosło efektu.

Potem przedłużyłem dodatkowym kablem antenę centralki - pomogło, chociaż nie jakoś bardzo. Zacząłem kombinować jak ten kabel poprowadzić i wpadło mi do głowy, żeby wpiąć się w antenę radia, która idzie obok ;) Tak też zrobiłem i efekt był naprawdę niezły, na dobre 10 metrów od samochodu działał centralny, radio też, więc takie podłączenie mu raczej nie szkodzi. Zadowolony zacząłem to skręcać i po założeniu tego plastiku w nogach... znowu działa słabo, tzn. tylko jak stoję przy samych drzwiach. Sprawdziłem czy nic mi się nie rozłączyło, ale jest w porządku. Więc jakim cudem najpierw działało, a teraz nie działa? Nerwicy dostanę z tym :P

ja u siebie mam zamontowane takie cos http://allegro.pl/item1155377666_sterownik_bx40_zamka_metal_klapa_migacze_komfort.html zasieg ok 15m chociaz w VA miałem podbny i o dziwo zasieg miałęm z 30m w lini prostej od auta. fakt trzeba było guzik trzymac z 5 sekund ale sygnał wkoncu doleciał :D . no i jak widac ta centralka ma juz funkcje domykania szyb :)

Guest rafal99

Nie nie, sprawdzałem i na włączonym i na wyłączonym radiu, na włączonym i wyłączonym zapłonie, specjalnie żeby sprawdzić jak się będzie zachowywać w każdych warunkach. I było najpierw dobrze, a teraz już tak dobrze nie jest. Działa tylko przy samych drzwiach, więc trochę mija się z celem, chociaż i tak jest wygodniej, niż z kluczyka ;) Ale chciałbym, żeby to działało jak powinno.

• 1 month later...

czyli tak woli ścisłości.. wystarczy kupic centralkę, obojetnie jaką, i podłączyć do centralnego tak??

kiedyś słyszałem opinie że wystarczy mieć samą obudowę od kluczyka z pilotem i ową obudowę zaprogramować.. czy ktoś wie czy to prawda??

Nie bo rożne centralki na różnych częstotliwościach pracują nawet tych samych producentów oryginalne GM mają chyba 3 częstotliwości pracy... tak więc to nie takie proste.... jak kupisz centralkę jakąś z allegro musisz ją podłączyć do elektryki centralnego zamka (w miarę proste) wiem bo ostatnio to przerabiałem... Są dołączane instrukcje jak to zrobić...

Guest guziorrr

podłączę się i ja. w mojej viki pilot działa 'prawie' bez zarzutów(podłożony kawałek papieru w środku zeby wszystko stykalo). ale jest problem z zasięgiem, tzn jest bardzo mały. dosłownie 2 metry a chyba powinno lapac troche dalej?