Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przerobka na polift VB

dzeton
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Zastanawiam sie czy nie zrobic samochodu na polifta, ale zagadka dla mnie jest jesli bym zmienil przedni zderzak jak to jest z halogenami (obecnie mam halogeny) musze kupic pod polifta czy jak to jest? I jeszcze pytanie do was, bardziej sie oplaca robic na polifta czy malowac czarne plastiki w przedlifcie? Operuje kwota okolo 900 zl takze chyba nie uda mi sie kupic i pomalowac zderzaka przod, tyl, klapy i lamp w polifcie.. :|

halogeny są inne... na dodatek gorsze :P

Co do kupienia elementów to możesz poszukać i kupić w odpowiednim kolorze (chyba że masz jakiś nietypowy) najłatwiej z anglików albo szukać z rozbitków.

Za 9 stow nie kupisz i nie pomalujesz wszystiego. Lepiej wymalowac Twoje plastiki.

Na reszte pytan sa juz odpowiedzi (i to setki).

Temat do zamkniecia.

To może na początek zrób sobie tylko przód na polifta i ewentualnie sam tylny zderzak zmień ;) Jak Ci coś później kasy wpadnie to kupisz klapę i tylne lampy.

Edited by krzysiak

Narazie chyba pomaluje czarne plastiki, nie chce mi sie juz za duzo kombinowac :) Mam jeszcze tylko pytaie. Czy do poliftowego zderzaka nieda sie dopasowac halogenow z przedlifta? Nie wiem wyciac te czarne plastiki co sa wokol okraglego halogenu czy cos?

Ja sam się zastanawiam nad przedliftowymi halogenami... i tak mi jeden paruje, a też słyszałem opinię że poliftowe gorzej świecą ;)

Edited by krzysiak

widzialem gdzie skiedys poliftowy zderzak z przedliftowymi halogenami ;)

Wiec idzie je umiejscowic tam ;)

widzialem gdzie skiedys poliftowy zderzak z przedliftowymi halogenami ;)

Wiec idzie je umiejscowic tam ;)

Ja mam u siebie poliftowy zderzak z przedliftowymi halogenami.O wiele lepiej świecą i nie ma problemu z ich zamontowaniem.

Da się pomalować same czarne plastiki, tzn czy da się je jakoś zdjąć? czy trzeba cały zderzak lecieć?

Tych plastyków czarnych nie zdejmiesz, trzeba cały zderzak malować.

No chyba że znajdziesz magika co ci tak obklei zderzak że pomaluje tylko te plastiki ale to się raczej nie kali bo i tak płacisz za malowanie elementu.

Tych plastyków czarnych nie zdejmiesz, trzeba cały zderzak malować.

No chyba że znajdziesz magika co ci tak obklei zderzak że pomaluje tylko te plastiki ale to się raczej nie kali bo i tak płacisz za malowanie elementu.

To jest kwestia dogadania, mi np. lakirnik wyliczyl za te czarne plastiki polowe tego co sie placi za malowanie elementu :).

Dobrze ze idzie zamontowac przedliftowe halogeny do poliftowego zderzaka bo leza nowe halogeny w garazu i szkoda zeby sie zmarnowaly :D

No to ja już nie kumam... jak pisałem żebyś sobie na początek zrobił tylko przód na polifta (wtedy spokojnie zmieścisz się w budżecie) to piszesz że jednak zostawiasz jak jest i malujesz te listwy w przedlifcie... a tak bardzo się przejmujesz tym czy przedliftowe halogeny podejdą do poliftowego zderzaka.

Poniewaz caly czas sie zastanawiam i szukam zderzakow poliftowych w kolorze jaki ja mam zeby nie lakierowac ich i zaoszczedzic kase i za to np kupic klape polift. Zreszta jak nie teraz to informacja przyda sie na przyszlosc.. ;)

Zderzak przód zależy jaki - zwykły ~200, 2.2/2.6 ~400, irmi i zender 600 wzwyż

Zderzak tył zwykły 150-200, Zender ~500

Lampy przod ~250-300

Lampy tył ~100

Progi ~100-150

Listwy ~80-100

Klapa tył ~400

Do tego dolicz lakierkę jeżeli potrzebna.

Ale... WARTO:

- moment kupna.

imgp0840fq0pv8.th.jpg imgp0844po61ua3.th.jpg

- po liftingu

abd97c2914bd4f43m.jpg 9768aff684b0fa41m.jpg e35a0b58772945c5m.jpg

Edited by sthEn

A czy ktos moglby mi powiedziec czym sie roznia boczne listwy na drzwi miedzy przedliftem a poliftem? Oczywiscie oprocz tego ze przedlift nie sa pomalowane :P

Rozmiarowo są te same. Listwy z przedlifta są chropowate i cięzko się je maluje, a jak juz pomaluje, to może odpaść lakier. Poliftowe tylko się matuje i do malowania. Przedliftowe są też na metalowych szynach, poliftowe nie mają ich.

Przedliftowe listwy i poliftowe różnią się budową, przeldiftowe mocowane są na takiej metalowej szynie w środku która je wzmacnia. Poliftowe są całe plastikowe gładkie z zewnątrz i puste w środku, mają tylko mocowania na drzwi.