Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Felgi

Guest Grzegorz_Kutno
 Share

Recommended Posts

Guest Grzegorz_Kutno

Witam czy ktoś już zakładał lub próbował założyć felgi o rostawie 5x112 na 5x110 czy można założyć takie felgi na pływających śrubach i jakie to powinny być śruby i jak to wpływa na bezpieczeństwo dodam ze przymierzam się do 19 calowych obręczy do vectry c gts

Guest cieba

Nie warto!! Kupilem felgi momo corse 17" 5x112 do vectry kombi C. Po miesiacu porób wyważenia wlasnie na śrubach pływających musialem oddac felgi do reklamacji cale szczescie firma zgodzila sie na przyjecie a w zamian za to kupilem oryginalne felgi opla dedykowane do Vectry 5x110 17". Te bez problemu daly sie wywazyc nie ma bicia kierownicy. Na momo przy 120 km/h nie bylem w stanie utrzymac kierownicy. Dodam ze opony nowe Dunlop. Moim zdaniem nie warto jesli juz to albo z rozstawem 5x110 a chyba jednak najlepiej pomimo ze nieco drozej felgi opla. pozdrawiam

Guest cieba

same sruby to jedno

a drugie to pierscien centrujacy

a tego chyba kolega wyzej nie wiedzial

wiedzial zapomnial napisac

Guest cieba

powiem tak mowią że można. moich pomimo odpowiednich pierscieni centrujacych, felg kotre pochodza od dobrego producenta jak również opon, i w pelni sprawnego samochodu nie udalo sie wywazyc. Felgi i opony byly sprawdzane pod wzgledem wad fabrycznych. albowiem na orginalnych felgach nie ma tego problemu mniemam ze klopot stanowil rozstaw śrub. poza tym 19 to ogromne kolo ...

mam wielu znajomych ktorzy maja sruby plywajace i pierscienie

i nikt nie mowil o problemach

mozliwe ze to byla wada opon albo samych felg

albo spec od wywazania do bani

Guest coolice

Mam felgi OZ z rozstawem 5x112 już 6 lat i jeżdżę na pływających śrubach i zero problemu. Firma OZ nie robi felg 5x110 i jak ktoś kupuje je do Opla to sami dają pływające i pierścień centrujący.

Panowie a jakie felgi polecacie na zimę ? chodzi mi o stalowe ale czy 16 czy 17 ? i jaki rozmiar opon. Powoli rozglądam sie za drugim kompletem na zimę, ale alu nie chcę

Guest coolice

Na zimę wybrałbym 16. Mniejsza średnica to felga sztywniejsza i węższą oponę można założyć. Węższa opona to większy nacisk na 1cm2 co pomaga szczególnie na lodzie. Ja w zimę jeżdżę na oplowskich stalówkach z oponami 215/55r16.

Witam! Myślę o zakupie felg stalowych do opla vectry C GTS 2.2 DTI - aktualnie są oryginalne oplowskie felgi 17 cali. Na zimę rozważam zakup 16 lub nawet 15. Mimo że auto traci na wyglądzie to chyba lepiej mieć opony o wyższym profilu. Stąd moje pytanie W jakim rozmiarze felg musze poszukiwać i w jaki mrozmiarze opony polecacie? R 15 195/65? czy jednak R 16?

witam, pozwolicie ze sie przykleje do tematu, tak jak kolega wyzej chce zalozyc 5x112 do vectry. a moje pytanie dotyczy pierscieni, poniewaz po przeszukaniu calego allegro nie znalazlem własciwych. moze ktos wie gdzie moge je znalezc i kupic? felgi maja 66,5mm srednice otworu(z mercedesa) a vectra 65mm. z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Witam czy ktoś już zakładał lub próbował założyć felgi o rostawie 5x112 na 5x110 czy można założyć takie felgi na pływających śrubach i jakie to powinny być śruby i jak to wpływa na bezpieczeństwo dodam ze przymierzam się do 19 calowych obręczy do vectry c gts

Dodam, ze niektore firmy wrecz nie maja felg w rozstawie 5x110. Tak jest np z OZ. Ale w przypadku OZ trzeba zakladac 5x108 a nie 5x112. Wynika to z roznego ksztaltu glowki sruby (stozek vs kulka). Warto o tym pamietac, zakladajac felgi. Z tego moga tez wynikac problemy w uzytkowaniu.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Do Twojej będą - wprawdzie niewiele już miejsca zostaje przy zacisku ale parę osób zakładało. Do VC z większymi hamulcami już nie podejdą.

Mam możliwość do kupienia felgi z oznaczeniami:

63x15H2

ET-38

Czy one będą pasowały do VC?

Wcześniej jeździły na golfie 4 i gościu mówi ze do VC powinny pasować.

Proszę o szybka radę

63x15H2

ET-38

Raczej 6J 15H2

Jeśli rozstaw śrub i średnica otworu centrującego jest zgodna (w co wątpię) to będą pasować

PS. W golfie IV jest rozstaw 5x100 więc moim zdaniem odpada. Średnicy otworu VW nie chce mi się szukać.

Raczej 6J 15H2

Jeśli rozstaw śrub i średnica otworu centrującego jest zgodna (w co wątpię) to będą pasować

PS. W golfie IV jest rozstaw 5x100 więc moim zdaniem odpada. Średnicy otworu VW nie chce mi się szukać.

zubek masz racje, ze nie beda pasowaly.

Zreszta gosciu caly czas mnie zapewnial ze ma rozstaw 5x110, ale jak mu powiedzielem zeby jeszcze raz sprawdzil to wyszlo ze ma 5x100:)

• 2 years later...

he_niu po co kombinować, jeździłem na pływających i wszystko grało, koszt niewielki bo ok 150zł za firmowe śruby, chyba, że tak czy tak chcesz dystanse montować to można to przemyśleć o czym wspominasz ale weź pod uwagę jaki dystans musiałby być gruby żeby śruba złapała, nie widzi mi się to... poza tym dwa połączenia felga-dystans, dystans-piasta to o jedno za dużo jak dla mnie