Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

czyszczenie egr signum y30dt

Recommended Posts

witam,

przymierzam się do wymontowania i wyczyszczenia zaworu egr w signumie y30dt 2003 r. może ktoś już to przerabiał w tym silniku? w komorze dosyć ciasno a nigdzie nie mogę znależć jakiegokolwiek manuala..

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy kolega wally80 szybko odpiszę "Ostatnio Użytkownik nie jest zalogowany 16 lis 2010 18:03". Chyba że ktoś inny to zrobił ;)

No ja też będę obserwował temat.

A ktoś mi napisze za co odpowiada EGR i jakie są objawy gdy nie pracuje prawidłowo?

No ja też będę obserwował temat.

A ktoś mi napisze za co odpowiada EGR i jakie są objawy gdy nie pracuje prawidłowo?

Zawór recyrkulacji spalin, który kieruje część spalin do ponownego użycia w momencie odciążenia silnika. Wszystko jest spowodowane normami emisji Euro2,3 i 4...

Gdy nie pracuje prawidłowo to się autko muli mówiąc obrazowo, zwłaszcza z dolnych obrotów...

Edited by Piotreq

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

nie wiem czy temat dalej aktualny... Co prawda nie czysciłem go sam tylko oddałem auto do mechanika a on wysłał do czyszczenia ultradzwiekamni ale jakby kogos interesowało zapłaciłem 200zł razem. Zmuszony byłem to zrobic bo sie zacinał i nie pracował tak jak powinien w skutek czego auto przechodziło w tryb servisowy a ostatecznie zapaliła sie kontrolka o nieprawidowym skladzie spalin czy cos takiego. Od czyszcenia mineło juz 2 miesiace i ok tylko zauwazyłem jakby spadek mocy nie wiem czy to wina palia czy filtry juz do wymiany, jak spradze to dam znac.