Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ręczny popuszcza

Share

Recommended Posts

Witam! Mam taki problem, gdy zaciagam ręczny na małym wzsniesieniu to viki lekko jedzie do tyłu/przodu. Co moze być tego przyczyną? linka? czy jakies zaciski?

viki b 97. cd sedan 1.6 16v

• 2 weeks later...

u mnie sie zacinala linka w pancerzu wymenilem i jest ok

ale to musi ci ktos zdiagnozowac zeby na darmo nie wymieniac

Witam! Mam taki problem, gdy zaciagam ręczny na małym wzsniesieniu to viki lekko jedzie do tyłu/przodu. Co moze być tego przyczyną? linka? czy jakies zaciski?

viki b 97. cd sedan 1.6 16v

Masz ten sam problem co ja miałem kilka tygodni temu. Zdejmij koło(obie strony) i na godz.12 czyli u góry jest otwór w tarczo-bębnie i w środku jest zębatka do regulacji ręcznego. Płaskim śrubokrętem podciąga się ręczny. Nie koniecznie trzeba od razu wymieniać okładziny. Zobacz jak pracuje linka, czy się nie zacina.

Edited by tomo12

To jesli jestem w stanie komus pomuc to dzis w swojej viki przeprowadziłem regulacje hamulca recznego w tarczo bebnie. Zrobiłem to według książki sam naprawiam opla vectre. Jest tam wszystko napisane, od czego trzeba zacząć. Jeśli są chętni to napisze temat jak to zrobiłem, więc może sie komuś przyda i bedzie wiele osób zadowolonych. U mnie jest efekt taki po regulacji ze piszczy na asfalcie na oponach o szerokosci 215. I nie ma mowy o jakimś tam stukaniu przy zaciągnieciu recznego.

no to przygfotuj poradę :) jak masz mozliwości porobic fotek czy coś to było by miło bo takiej porady chyba nie widzialem