Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C światła

Guest juzio90
 Share

Recommended Posts

Guest juzio90

Witam w mojej wiki zaczęły zapalać się światła drogowe równo z zapłonem to zaczęło się dziać od wizyty auta u mechanika i mam pytanie czy jest możliwość wyłączenia tego aby tak jak wcześniej ręcznie włączać światła i jeśli tak czy samemu dałbym rade coś takiego zrobić??

Witam w mojej wiki zaczęły zapalać się światła drogowe równo z zapłonem to zaczęło się dziać od wizyty auta u mechanika i mam pytanie czy jest możliwość wyłączenia tego aby tak jak wcześniej ręcznie włączać światła i jeśli tak czy samemu dałbym rade coś takiego zrobić??

Drogowe czy mijania? Bo jak mijania to da się wyłączyć (OPCOM, Tech), jak drogowe to może być problem.

Drogowe czy mijania? Bo jak mijania to da się wyłączyć (OPCOM, Tech), jak drogowe to może być problem.

pewnei chodzi o zwykłe mijania. Mechanik zaszalał i bez pytania włączył kompem auto lights :)

pewnei chodzi o zwykłe mijania. Mechanik zaszalał i bez pytania włączył kompem auto lights :)

Panowie, ale Kolega napisał:

zaczęły zapalać się światła drogowe równo z zapłonem

i to nie jest normalne. Automatycznie to się zapalają, gdy zaczyna alternator pracować, a nie przy włączonym zapłonie :)

Albo po prostu źle napisał posta :P

tak jak koledzy piszą, mechanik chciał zrobić dobrą przysługę, oczywiście jeśli chodzi o światła mijania, ale mimo wszystko ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wyłączeniem tej opcji, bo ma ona kilka plusów, w końcu ktoś to wymyślił, między innymi jak masz ksenony to nie działają spryskiwacze - bardzo duża oszczędność płynu szczególnie w zimie, nie świeci się podświetlenie deski i zegarów

są 4 warianty świateł dziennych, najlepszy wg mnie jest wariant 4, są one uruchamiane w dwóch centralkach - UEC i REC i jeśli opcom połączy się z nimi to możesz tą opcję wyłączyć, a jeśli nie to tylko TECH2

Panowie, ale Kolega napisał:

i to nie jest normalne. Automatycznie to się zapalają, gdy zaczyna alternator pracować, a nie przy włączonym zapłonie :)

Albo po prostu źle napisał posta :P

Maćku w zależności od wybranego wariantu mogą się zapalać po przekręceniu kluczyka w stacyjce, wariant 4 działa tak, że światła zapalają się po uruchomieniu silnika :)

Guest juzio90

Posta dobrze napisałem światła drogowe (do jazdy) zapalają się równo z przekręceniem kluczyka do pozycji zapłon

Posta dobrze napisałem światła drogowe (do jazdy) zapalają się równo z przekręceniem kluczyka do pozycji zapłon

Kolego

- Światła drogowe potoczne zwane długie, to te o dalekim zasięgu

- Światła mijania potoczne zwane krótkie, to te o mniejszym zasięgu

czy na pewno chodzi Ci o drogowe ?

Edited by tomek23

czyli jeśli dobrze kolegę zrozumiałem to wg niego światła drogowe to światła mijania - wszystko jest ok ;)

krótko mówiąc masz uruchomiony jakiś wariant świateł dziennych, ale nie ten, który wg mnie jest najlepszy

i jeszcze sprostowanie w wariancie 4 świeci się tylko podświetlenie zegarów

Edited by zbigos74

i jeszcze sprostowanie w wariancie 4 świeci się tylko podświetlenie zegarów

Zbysiu, a tablica rejestracyjna nie?

a nie mam z tyłu oczu żeby sprawdzić :leze:

A po co tablica w dzień???? Wariant 4 nie zapala pozycyjnych :) :)

• 1 year later...

prosze o pomoc w sprawie tego wariantu ustawienia świateł bo chciałbym sobie to włączyć u siebie w vc ale u nas nie ma fachowca od tego i przy okazji może da sie wgrać jakiś lepszy sofcik żeby moja vectra dostała lepszego powera. z góry dzięki pozdrawiam

a przy okazji mam problem z pomarańczową kontrolką od świateł to i to by może zrobił bo cały czas mruga i drażni oczy

Edited by djzeus

prosze o pomoc w sprawie tego wariantu ustawienia świateł bo chciałbym sobie to włączyć u siebie w vc ale u nas nie ma fachowca od tego i przy okazji może da sie wgrać jakiś lepszy sofcik żeby moja vectra dostała lepszego powera. z góry dzięki pozdrawiam

a przy okazji mam problem z pomarańczową kontrolką od świateł to i to by może zrobił bo cały czas mruga i drażni oczy

Programowanie świateł tylko opcomem/techem, potrzebny będzie car pass code...

A co do "większego powera"... nawet nie komentuję.

Pojedź na chip tuning i wszystko w temacie...

Poza tym ten kotlet ma już ponad rok...

Edited by Piotreq

tak ale gdzie znajde taki warsztat gdzieś w okolicy bo u nas te mechaniki to nie słyszeli o takich możliwościach

z góry dzięki

ile kosztuje taka przyjemność?

Jeżeli ci chodzi o światła to lepiej wydaj kase na opcoma i sam sobie uruchomisz jak ci będzie pasować i przy okazji skasujesz błędy uruchomisz kompa (spalanie) albo poszukaj kogoś kto ma opcoma z twojej okolicy

Edited by xpirat

tak ale gdzie znajde taki warsztat gdzieś w okolicy bo u nas te mechaniki to nie słyszeli o takich możliwościach

z góry dzięki

ile kosztuje taka przyjemność?

Zobacz w Twoim oddziale...

Możesz pojechać na spot, poznasz ciekawych ludzi, którzy Ci w tym pomogą...

Pamiętaj, że potrzebny będzie CAR PASS CODE do uaktywnienia dziennej wersji świateł w REC...

Podepnę się do tematu mam takie pytanie.

Mam w swoim aucie funkcje AUTO czyli światła zapalają się jak jest ciemno i ta funkcja działa bezproblemowo.

Ale chodzi mi o to by przy włączonych światłach w funkcje AUTO światła mijania zapalały się po uruchomieniu silnika a nie jak teraz gdy jest ciemno.

Chciałbym możliwość sterowania ręcznego włączania i wyłączania świateł z pozostałych pozycji , czyli tak pozycja AUTO zapalają się po uruchomieniu auta, pozycja 0 wyłączone , dalej światła pozycyjne i dalej przekręcając mijania :)

da się to zrobić jeśli tak to w jaki sposób????

dzięki kolego za odpowiedz.. szkoda że sie nie da bo pożyteczny byłby to bajer.

No chyba żeby nalepke nalepić na czujnik natężenia światła to by się zapalały po uruchomieniu auta hehe

widzę że podkarpackie. Może mogę pomóc mam OP COMA i jestem z okolic Przemyśla. Jak masz CAR PASS to można coś pokombinować.

• 3 years later...

Witam, tydzień temu pojechałem do mechanika, żeby aktywowac tempomat niestety nie miałem car pass i nie został aktywowany, jednak po wizycie po prykręceniu kluczyka na zapłon świeca od razu światła, niestety auto nie reaguje na przełącznik i na guziki: przyciemnianie światła, regulacja świateł, przeciwmigielne i halogeny. Wcześniej wyciągałem wtyczkę od łacznika świateł w celu dostania się do czujnika tempomatu. Czym może byc spowodowany problem jak zrobić, żeby normalnie wyłaczać światła?

Witam, tydzień temu pojechałem do mechanika, żeby aktywowac tempomat niestety nie miałem car pass i nie został aktywowany, jednak po wizycie po prykręceniu kluczyka na zapłon świeca od razu światła, niestety auto nie reaguje na przełącznik i na guziki: przyciemnianie światła, regulacja świateł, przeciwmigielne i halogeny. Wcześniej wyciągałem wtyczkę od łacznika świateł w celu dostania się do czujnika tempomatu. Czym może byc spowodowany problem jak zrobić, żeby normalnie wyłaczać światła?

po co wyciągałeś włącznik ?

problem masz z samym włącznikiem pewno źle zapiąłeś kostkę