Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Drgania

Guest muminek
 Share

Recommended Posts

Guest muminek

Witam

W mojej Vectrze, po wymianie poduszki silnika (górna) pojawiły się dziwne drgania. Czy jest możliwe że do wymiany pozostałe jeszcze dwie inne poduszki? Tą górną patrząc od przodu silnika po lewej stronie musiałem wymienić bo się poprostu urwała. I teraz moje pytanie brzmi - czy jak ona usztywniła górę to reszta powoduje drgania? Delikatnie (nawet bardzo delikatnie) ale czasem haczą mi biegi.

Proszę o jakieś info co i jak bo jestem w kropce, a muszę to teraz zrobić bo lecę na wakacje.

Czekam na jakąś pomoc.

Pozdrawiam

Jeszcze jedna sprawa - po wymianie tej poduszki silnika, jadąc z prędkością 100-120km/h słyszalny jest taki buczący dźwięk i tak samo jak już staję gdzieś na parkingu autem to jest taki dźwięk i drganie samochodu. Byłem na ECU ostatnio i jest wszystko OK. Silnikowi nic nie dolega, wszystko jest w porządku.

Napisz jeszcze czy wymieniłes na jakiś oryginał czy na podróbke, bo niektóre podróbki sa strasznie twarde i powoduja wibracje.

Guest muminek

No wiesz co, kupiłem w Auto-Gietka więc chyba bubla by nie sprzedali. Ale raczej to nie jest oryginał bo z góry gdzie jest śruba wygląda trochę inaczej.

Inna sprawa to to że pojawiły się drgania na wolnych obrotach i to mnie wkurza. Za duże drgania są przenoszone na całą karoserię i coś tam drga.

Więc nie wiem co robić. A jeśli chodzi o poduchę to nie była chyba zbyt twarda według chłopaków z warsztatu.

Nie wiem czy nie zabrać się za poduszkę pod skrzynią i jak ją wyeliminuję to zostanie trzecia i chyba ostatnia.

Guest muminek

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - to poducha nie była oryginalna. Przypomina mi się że coś tam goście w warsztacie gadali, że łapa od poduchy a co za tym idzie i silnik jest delikatnie przesunięty (o jakiś 1cm). Nie wiem czym to jest spowodowane, skoro poduszka weszła na swoje miejsce normalnie. A zatem radzicie wymienić i dolną od skrzyni i wtedy się okaże co i jak, tak?

Zabieram się do poszukiwań poduszki pod skrzynie i do umawiania wizyty w warsztacie.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - to poducha nie była oryginalna. Przypomina mi się że coś tam goście w warsztacie gadali, że łapa od poduchy a co za tym idzie i silnik jest delikatnie przesunięty (o jakiś 1cm). Nie wiem czym to jest spowodowane, skoro poduszka weszła na swoje miejsce normalnie. A zatem radzicie wymienić i dolną od skrzyni i wtedy się okaże co i jak, tak?

Zabieram się do poszukiwań poduszki pod skrzynie i do umawiania wizyty w warsztacie.

Stare poduszki mogą juz być odkształcone pod wcześniejsze ułożenie silnika i teraz może drgać, wymien reszte poduszek i bedzie ok.

• 4 weeks later...
Guest muminek

Witam ponownie

Temat drgań powrócił. Wymienione są wszystkie poduszki na nowe (lewa, prawa i ta od skrzyni na dole). Niestety nie pomogło. Drgania jak były tak są.

Pojawił się z kolei nowy temat - przy hamowaniu (jak już się układ rozgrzeje) słuchać stuknięcie (na samym końcu hamowania). I mogę to powtórzyć wciskając kilka razy hamulec i będzie to samo.

Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje.

Pozostałe podzespoły - silnik i osprzęt działają bez zarzutu.

Ale te drgania mnie dobijają kompletnie - jak się siedzi w aucie to czuć normalnie jak drga samochód. I zresztą odzywają się niektóre elementy w związku z rezonansem od drgań.

Dajcie mi jakieś sensowne rozwiązanie tej sprawy bo już cholera wie co i jak.

Guest muminek

No właśnie się nad tym zastanawiałem. Chcę dzisiaj podjechać i kupić nowe tarcze i klocki ale czy to możliwie żeby powodowało to aż takie drgania na luzie. Bo podczas hamowania mam takie objawy, dokładnie jak przyspieszam i puszcze nagle gaz to jest zajeb... rezonans. A jak znowu zacznę przyspieszać to jest ok.

Więc możliwie że to są właśnie klocki i tarcze?

Guest muminek

Powiem tak Panowie,

Jestem w niezłym potrzasku. Wymieniłem już te poduszki, wymieniłem te tarcze na nowe (faktycznie miały bicie), oczywiście klocki również. I nic.

Nadal jak jadę i puszczam gaz aby zwolnić pojawiają się dziwne drgania i wogóle samochód drga. A na biegu jałowym to już wogóle poemat - czuć taki duży rezonans na samochodzie - trzęsie wszystkim.

Nie jest to może aż tak uciążliwe ale zaczynają się pojawiać jakieś brzęki przez co to jest trochę bardziej denerwujące.

Czy macie jakieś inne pomysły w tym temacie. No wiem że mam jakiś luz delikatnie na zawieszeniu bo mechanik mi powiedział.

I teraz jeszcze jedna sprawa - trochę ściąga mi samochód przy przyspieszaniu. Zaczęło się po zmianie opon i felg (stare po zmianie hamulców na nówki okazały się "za małe" dla wtajemniczonych mam ET49 a miałem felgi ET39).

I nie wiem czy ściąganie samochodu może mieć coś do drgań.

Proszę .......... POMOCY!!!

to teraz zostało ci jedynie zmienić auto, a geometria prawidłowa ?

ja mam inny problem jak przyspieszam i załacza sie turbo to mi auto wchodzi w drgania

Guest termonti

to teraz zostało ci jedynie zmienić auto, a geometria prawidłowa ?

ja mam inny problem jak przyspieszam i załacza sie turbo to mi auto wchodzi w drgania

Witam

Ja bym sie chyba sklanial ku temu, ze auto wczesniej mialo gdzies dzwona i troche sie geometria poprzestawiala. Kupiles nowe poduchy, ponaciagales wszystko na miejsce, tylko mocowania poduszek w karoserii nie sa tam gdzie trzeba i silnik zmaiast luzno wisiec na poduszkach jest naciagnietty - czytaj poduszki nie amortyzuja - i auto drzy i przenosi na karoserie.

Pozdrawiam

Dan

• 4 weeks later...

Witam :)

Ja mam takie same objawy jak kolega... co więc radzicie? Dodam jeszcze, że jak przytrzymam tłumik mniej więcej na 3/4 długości samochodu (tzn wezmę go do góry) tych drgań praktycznie nie ma. Czy pomoże jakby bardziej usztywnić wydech? Poduchy również wymienione

• 3 weeks later...

Witam

Ja bym sie chyba sklanial ku temu, ze auto wczesniej mialo gdzies dzwona i troche sie geometria poprzestawiala. Kupiles nowe poduchy, ponaciagales wszystko na miejsce, tylko mocowania poduszek w karoserii nie sa tam gdzie trzeba i silnik zmaiast luzno wisiec na poduszkach jest naciagnietty - czytaj poduszki nie amortyzuja - i auto drzy i przenosi na karoserie.

Pozdrawiam

Dan

sprawdz napinacz paska wielorowkowego.....

on ma też swój własny amortyzator i może już się zużył. Mała rzecz ale dużżżżżżżżżze szkody robi '-)

Witam

W mojej Vectrze, po wymianie poduszki silnika (górna) pojawiły się dziwne drgania. Czy jest możliwe że do wymiany pozostałe jeszcze dwie inne poduszki? Tą górną patrząc od przodu silnika po lewej stronie musiałem wymienić bo się poprostu urwała. I teraz moje pytanie brzmi - czy jak ona usztywniła górę to reszta powoduje drgania? Delikatnie (nawet bardzo delikatnie) ale czasem haczą mi biegi.

Proszę o jakieś info co i jak bo jestem w kropce, a muszę to teraz zrobić bo lecę na wakacje.

Czekam na jakąś pomoc.

Pozdrawiam

Jeszcze jedna sprawa - po wymianie tej poduszki silnika, jadąc z prędkością 100-120km/h słyszalny jest taki buczący dźwięk i tak samo jak już staję gdzieś na parkingu autem to jest taki dźwięk i drganie samochodu. Byłem na ECU ostatnio i jest wszystko OK. Silnikowi nic nie dolega, wszystko jest w porządku.

odpowiadając na twoje pytanie - sprawa ma sie tak że przewaznie mechanicy doradzają żeby nie wymienić jednej poduchy że jak już wymieniac to caly komplet.

• 4 weeks later...

być może jeszcze mogą być tuleje sanek z przodu - ja mam taki sam problem ;/

ale nie wiem czy brać sie za wymianę, bo jak znów nie będzie to kolejna niepotrzebna wymiana :(

można to jakoś sprawdzić? i czy dużo roboty z tym?

Edited by tomus89

Powiem tak Panowie,

Jestem w niezłym potrzasku. Wymieniłem już te poduszki, wymieniłem te tarcze na nowe (faktycznie miały bicie), oczywiście klocki również. I nic.

Nadal jak jadę i puszczam gaz aby zwolnić pojawiają się dziwne drgania i wogóle samochód drga. A na biegu jałowym to już wogóle poemat - czuć taki duży rezonans na samochodzie - trzęsie wszystkim.

Nie jest to może aż tak uciążliwe ale zaczynają się pojawiać jakieś brzęki przez co to jest trochę bardziej denerwujące.

Czy macie jakieś inne pomysły w tym temacie. No wiem że mam jakiś luz delikatnie na zawieszeniu bo mechanik mi powiedział.

I teraz jeszcze jedna sprawa - trochę ściąga mi samochód przy przyspieszaniu. Zaczęło się po zmianie opon i felg (stare po zmianie hamulców na nówki okazały się "za małe" dla wtajemniczonych mam ET49 a miałem felgi ET39).

I nie wiem czy ściąganie samochodu może mieć coś do drgań.

Proszę .......... POMOCY!!!

Witam Kolego.

Jeżeli chodzi o te drgania to mogę Ci powiedzieć, że miałem to samo. Auto strasznie drgało, deska i kierownica. Jak temperatura spadała poniżej zera to masakra. Wymieniłem też poduszki i nic. Ku mojemu zdziwieniu przyczyną drań było sprzęgło, a dokładniej sprężyny wyważające tarczę. Nic nie wskazywało na zużycie tarczy a jednak.

Pozdrawiam

czyli nadal temat drgań nie rozwiązany :(

a co z tymi tulejami sanek? może być od tego? same tuleje nie drogie, ale pewnie ich wymiana pracochłonna... :/

jakieś jeszcze inne pomysły?

czyli nadal temat drgań nie rozwiązany :(

a co z tymi tulejami sanek? może być od tego? same tuleje nie drogie, ale pewnie ich wymiana pracochłonna... :/

jakieś jeszcze inne pomysły?

kolego sprawdź sobie jeszcze ten napinacz paska wielorowkowego... niby szczegół ale tam jest taki amortyzatorek i jak on siądzie to jest dramat w aucie, pisze na forum w paru postach...

Witam Kolego.

Jeżeli chodzi o te drgania to mogę Ci powiedzieć, że miałem to samo. Auto strasznie drgało, deska i kierownica. Jak temperatura spadała poniżej zera to masakra. Wymieniłem też poduszki i nic. Ku mojemu zdziwieniu przyczyną drań było sprzęgło, a dokładniej sprężyny wyważające tarczę. Nic nie wskazywało na zużycie tarczy a jednak.

Pozdrawiam

to ja dodam ze po wymianie poduszek dopiero zaczeło drgac a wczesniej sprzegło nie dawało o sobie znaku

po zamontowaniu nowych poduszek telepało autem jak .... dopiero pomyslałem zeby poluzowac i podokrecac poduszki na stałe przy jałowych obrotach silnika pomogło troche mozna powiedziec ze nawet bardzo ale własnie ale jeszcze nie jest tak jak powinno byc mysle przejechac jakies 500 km i zobacze moze sie te poduszki ułoza po swojemu bo moze nowe(zamienniki oczywiscie bo jedna oryginalna 350 zł :/) sa za twarde przez moment i sie dopracuja

Witam

Także mam ten problem z wibracjami. Auto po wymianie jednej poduchy(górna) oraz kompletu amortyzatorów. U mnie oprócz wibracji dochoodzi jeszcze szarpanie na pierwszych dwóch biegach po puszczeniu sprzęgła. Przypuszczam że to przeguby, ale pewny nie jestem.

Reasumując wymiana sprzęgła i kompletu poduszek pomoże ?