Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przyciemnianie szyb VB kombi

TheDon
 Share

Recommended Posts

Witam samemu zrobisz ale jak chcesz konkret to na trzech stawach przyciemnią szyby konkretnie

za 350 zł. komplet z homologacją w Katowicach na trzech stawach koło Liroya :rolleyes:

Jeśli chcesz poszukam adresu ?

Edited by lulu4

Witam samemu zrobisz ale jak chcesz konkret to na trzech stawach przyciemnią szyby konkretnie

za 350 zł. komplet z homologacją w Katowicach na trzech stawach koło Liroya :rolleyes:

Jeśli chcesz poszukam adresu ?

A trzeba coś rozkręcać? Bo jak tak to poprosze ten adres:D

Edited by TheDon

atest kupi z folia ;)

no tylko że tym certyfikatem to można sobie du...e podetrzeć a i kolego zobacz czy nie masz czasem już przyciemnionych szybo seryjnie o 30%

A trzeba coś rozkręcać? Bo jak tak to poprosze ten adres:D

Troche roboty jest przytym

adres Katowice ul. Francuska tel. 505 243 938

kombi to najłatwiejsze auto do przyciemnienia ze względu na łatwy dostęp do szyb a co z atestem przy samodzielnym przyciemnieniu

Jeżeli przyciemnia tył bez przedniej i bocznych kierowcy, to żadnego atestu nie potrzeba, można nawet na czarno pomalować :P

Ja robiłem sam.

Robiłem to w kwietniu.

Kupiłem na Allegro folię za 9,90zł dwie rolki po 3metry.

Proszę nie sugerować się ceną folii.Kupiłem najtanszą aby się nauczyć z zamiarem zakupu droższej i zdarcia tej jak mi wyjdzie.

No i wyszło.

Robiłem to 3 dni.

Użyłem wody destylowanej z kroplą szamponu dla dzieci Bambino.Ręcznik papierowy i taka gumowa szpachelka do fugowania płytek.

Sprawa nie jest trudna jak masz garaż bo nie wieje.

Najłatwiej obkleić szyby w bagażniku.Zdejmujesz szyny od rolety i plastiki dookoła okna.

Szyby myjesz bardzo dokładnie spryskujesz szybę i od strony zewnętrznej auta przymieszasz i docinasz folię.

Zostaw sobie ze 2mm luzu aby można było wypchnąć wodę z pod folii.

Co do folii za 9,90zł.Nie porobiły mi się "pająki" ale w kilku miejscach mam takie białe kropki-pewnie klej lub woda zostały.

Szybę z klapy kleiłem chyba na 4 paski.

Folię mam z tej aukcji:

http://allegro.pl/item1147696122_folia_do_przyciemniania_szyb_50x300_atest_kurier.html

Kupiłem 75% ale dla mnie jest trochę za jasna.

Można to zrobić samemu jak ktoś ma czas i wiele cierpliwości i jakieśzdolności manualne.

Ja to zrobiłem dla dzieci bo te przyklejane osłony na jajcowate przylepce odpadały.

Zostawiłem to jak jest zobaczę co się stanie z folią po zimie.

Na drugi rok kupię ciemniejszą a co tam stracę 20zł i tak jak ją szlak trafi dojdę do wprawy i co roku sobie na lato ją zmienię.

U mnie wołali 450zł za kombi i cena mnie trochę odstraszyła dlatego wolałem stracić i ewentualnie wywalić do śmieci 20zł.

Edited by OMG

Ja robiłem sam.

Robiłem to w kwietniu.

Kupiłem na Allegro folię za 9,90zł dwie rolki po 3metry.

Proszę nie sugerować się ceną folii.Kupiłem najtanszą aby się nauczyć z zamiarem zakupu droższej i zdarcia tej jak mi wyjdzie.

No i wyszło.

Robiłem to 3 dni.

Użyłem wody destylowanej z kroplą szamponu dla dzieci Bambino.Ręcznik papierowy i taka gumowa szpachelka do fugowania płytek.

Sprawa nie jest trudna jak masz garaż bo nie wieje.

Najłatwiej obkleić szyby w bagażniku.Zdejmujesz szyny od rolety i plastiki dookoła okna.

Szyby myjesz bardzo dokładnie spryskujesz szybę i od strony zewnętrznej auta przymieszasz i docinasz folię.

Zostaw sobie ze 2mm luzu aby można było wypchnąć wodę z pod folii.

Co do folii za 9,90zł.Nie porobiły mi się "pająki" ale w kilku miejscach mam takie białe kropki-pewnie klej lub woda zostały.

Szybę z klapy kleiłem chyba na 4 paski.

Folię mam z tej aukcji:

http://allegro.pl/item1147696122_folia_do_przyciemniania_szyb_50x300_atest_kurier.html

Kupiłem 75% ale dla mnie jest trochę za jasna.

Można to zrobić samemu jak ktoś ma czas i wiele cierpliwości i jakieśzdolności manualne.

Ja to zrobiłem dla dzieci bo te przyklejane osłony na jajcowate przylepce odpadały.

Zostawiłem to jak jest zobaczę co się stanie z folią po zimie.

Na drugi rok kupię ciemniejszą a co tam stracę 20zł i tak jak ją szlak trafi dojdę do wprawy i co roku sobie na lato ją zmienię.

U mnie wołali 450zł za kombi i cena mnie trochę odstraszyła dlatego wolałem stracić i ewentualnie wywalić do śmieci 20zł.

3 dni roboty to nic jeśl nie pracujesz w przemyśle ale jak ktoś pracuje to przeba to przemyśleć.

folia z tej firmy co oklejałem nie blaknie na słońcu inie kleją w paskach tylko w całości na każdą wypukłą szybe.

Jeżeli przyciemnia tył bez przedniej i bocznych kierowcy, to żadnego atestu nie potrzeba, można nawet na czarno pomalować :P

to też nie jest tak do końca prawda tylne szyby można mieś zabite dechami jeśli było tak seryjnie a jeśli robisz szyby samemu to nawet na tył jest wymagany certyfikat instytutu szkła w ten sposób napychamy kieszenie firmie i państwu <-złodzieje

Ja sobie zdaję z tego sprawę.

Ja jestem przeciwnikiem półśrodków i koncepcja była taka że ta folia miała być do jesieni lub do momentu kiedy szlak ją trafi.

Brat w Hondzie ma obklejone szyby-też kombi i wygląda bosko.

Robił to na jakieś ekstra folii za 900zł i nie ma porównania do mojego auta.

Przyjdzie czas na pewno na nową folię ale konkretną.

Na tej z Allegro chciałem też sprawdzić czy jest możliwe obklejenie szyb we własnym zakresie i nie denerwowałem się że rozwalę folię za 200zł.

Wtedy miałem urlop bez urlopu to pewnie zeszłoby mi z 2 tygodnie :blush:

Co do certyfikatu to w pracy mam auta typu Berlingo i Partner.

Kilka z zaspawanymi szybami kilka z przyciemnionymi bez żadnych certyfikatów miałem wiele kontroli i nikt się nie przyczepił.

Edited by OMG

W takim razie też chyba najpierw spróbuje sam, kupie tego trochę więcej na allegro i się pobawię. Chce przyciemnić wszystkie szyby oprócz przedniej i bocznych kierowcy i pasażera. Wie ktoś jak się właściwie nakłada przyciemnienie? Jeśli fabrycznie mam przyciemnione szyby 30% nakleję folie 50 % to będzie 80% :rolleyes: ?

Ja według aukcji która ci podałem zakupiłem 75%.

Ale dla mnie i rodzina tak twierdzi są za jasne.

Tzn. trochę jeszcze słońce przeszkadza pasażerom z tyłu.

Z zewnątrz widać co jest w środku z odległosci moze 10cm.

Ja według aukcji która ci podałem zakupiłem 75%.

Ale dla mnie i rodzina tak twierdzi są za jasne.

Tzn. trochę jeszcze słońce przeszkadza pasażerom z tyłu.

Z zewnątrz widać co jest w środku z odległosci moze 10cm.

OMG możesz wstawić jakieś foty ściemnionej fury?

Fabrycznie mialeś też przyciemnione szyby 30 %? Jak jest z widocznośćią(tylne lusterko, szyba) przy takim przyciemnieniu nocą ?

ładnie to zrobiłeś :)

Edited by TheDon

Nie mam pojęcia czy fabrycznie szyby z boku i z tyłu były przyciemnione-myślę,ze nie.

W nocy jedzie się fajnie bo nie oślepiają mnie w lusterku auta.

Jest gorzej z cofaniem po ciemku-słabo widać.

Na tylnej szybie widać paski bo folia była cięta chyba na 4 części i łączona na paskach od ogrzewania.

• 6 months later...

ja jutro mam zamiar się zabrać za szybki, mam nadzieję że się uda;) trzymajcie kciuki.

Radziłbym Ci kolego ściemniać szybki w lato, kiedy szyby są ciepłe, bo ściemniając teraz szyby są zimne i klej już tak dobrze nie trzyma, potrafią się odklejać.

Chyba że masz ogrzewany garaż to już inna sprawa.

• 2 weeks later...
Guest gibon87

no i zacząłem i nie skończyłem:/ szyby z drzwi wyciągałem, oklejałem i suszyłem w domu niestety miałem dość duży problem z włożeniem szybki od kierowcy i znisczyłem kawałek foli:( (jak szyba zasunęta ta prawie nie widać, ale folia do zerwaia:/) została mi jescze jedna szybka w bagażniku i klapa, ale niestety zabiore się za to dopiero jak się troszke ociepli:)

Edited by gibon87

Witam.tak czytam wasze tematy więc i ja się dołącze...w swojej Viki też sam przyciemniałem szybki i nawet ładnie wyszło,proponuje jeszcze dla tych co pierwszy raz kleją dorwać dobrą suszarkę do włosów lub taką opalarkę i podsuszać w miejscach gdzie się odkleja,również pomaga to w miejscach gdzie szyba jest wypukła i folia się nie klei,wtedy podczas nagrzania foli ładnie się profiluje,przyciemniałem od tamtej pory już parę autek więc wiem co pisze...ostatnio koledze w Viki sedan tylną szybę kleiłem z jednego kawałka z resztą u siebie też ;) jest trochę roboty z tym ale pierwsze co radzę to zachować spokój...hehe bo sam już parę razy to folię pogniotłem jak mi coś nie wychodziło...pamiętajcie suszarka musi być ;) powodzonka...

• 2 years later...