Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pobieranie oleju

Guest patryczek vb
 Share

Recommended Posts

Guest patryczek vb

mam problem poniewaz moj silnik x18xe1 pobiera coraz wiecej oleju 1 litr na 500 km. i co to moze byc - uszczelniacze czy pierscienie uszczelniajace na tloku.? dodam ze z rana na zilnym silniku troched zakopci czarnym dymem. i czy ktos jeszcze moze odpowiedziec na te pytanie czy od brania oleju moze wysatepowac strzelanie w kolektor wydechowy na biegu jalowym jak spada z duzych obrotow.

Mi zjadał 1 litr na 700km zrobiłem głowice i wymieniłem pierśćienie i teraz zje ok. 2 litry na 10tysięcy km, no chyba że masz gdzieś jakiś poważny wyciek z silnika. Masz w niej założony gaz??

Guest patryczek vb

wycieku nie ma. mam gaz sekwencyjny i bylem u gazownikow czterch i kazdy z nich potwierdzil ze z gazem jest wszystko ok a strzelanie wystepuje tylko na gazie. a co do leju to jak zrobic to probe olejowa? a duzy jest koszt wymiany pierscieni i ile one kosztuje?

Ile kosztuje wymiana to nie wiem bo robiłem sam, a części wyszły mnie ok 800 zł łącznie z wymianą rozrządu, ale to było kupowane po 30% zniżkach :) A strzelanie może być od tego że głowica jest nieszczelna mi przynajmniej tak gazownik mówił-strzelało mi jak hamowałem silnikiem(w sumie po remoncie silnika też mi czasem strzeli w wydech) a co do próby olejowej to na moje nie ma sensu jej robić, lepiej zrobić od razu głowice i pierćienie za jedną robotą, nie są to dużo większe koszta w porównaniu ze zrobieniem samej głowicy.

Jak wymieniać pierścienie to już kapitalka :rolleyes: Ja niedawno robiłem bo pękł mi rozrząd. Koszt to około 1500-2000PLN.

• 3 weeks later...
Guest patryczek vb

sory bo mnie troche nie bylo ostatnio bo bylem za granica i w tym czasie robili moja viki. okazalo sie, ze strzelanie wystepowalo poniewaz zawory wydechowe byly wszystkie do wymiani wygladaly jak elipsy. przy tym wymienili wszystkie prowadnice i uszczelniacze. jak narazie wszystko po 2 tys. km. ustapilo, brak strzelania, brania oleju i wkoncu silnik normalna ma prace bo wczesniej jak disel. temat uwazam za zamkniety. dziekuje :-)

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest patryczek vb

Kolego powiesz jaie koszty były z tym związane ??

uszczelki + zrobienie glowicy 600zl + robota 200 to wszystko jakies 1000 zl. a pierscieni nie wymienialem bo w oplach sa prawie montowane bardzo dobre pierscienie tylko uszczelniacze na zaworach.