Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wałki do 2,5 V6

Guest Black Cat
 Share

Recommended Posts

Guest Black Cat

Polećcie mi skąd kupić i jakie wałki rozrządu aby poprawić parametry silnika w mojej Viki. I co powinienem ewentualnie przy wymianie wałków jeszcze wymienić, a czego nie musiałbym wymieniać.

DZIĘKI PZDR.

wałki ssące od 3.0 dają rade

regulator ciśnienia paliwa zmień na 3.8 bara

środkowy na przelot remusa,kata na sportowego

wyjdzie ci z tego jakieś 195 kucy po remapie może wiecej

Witam podepnę sie pod temat, czy wystarczy wymienić tylko wałki z 3.0 czy jeszcze jakieś dźwigienki i wogóle. Mechanik mój właśnie nie wie czy tylko walki wstawić do 2.5 z 3.0 czy coś oprócz wałków trzeba wymieniać

Witam podepnę sie pod temat, czy wystarczy wymienić tylko wałki z 3.0 czy jeszcze jakieś dźwigienki i wogóle. Mechanik mój właśnie nie wie czy tylko walki wstawić do 2.5 z 3.0 czy coś oprócz wałków trzeba wymieniać

Sa dwie opcje.

1. Pierwsza to "na GSI" - czyli do seryjnego silnika walki i podstawa kolektora z 3.0. Powinno byc kolo 190 kucy jak silnik jest zdrowy.

2. Druga to "na i500" - walki i500, podstawa od 3.0, sterownik i500. Powinno wyjsc pod 200 kucy jak silnik jest zdrowy.

Od razu napisze - nie ma co sie kierowac parametrami producenta przy GSI i i500. Przy tym pierwszym czesto nie ma obiecywanej mocy (potwierdzaja Anglicy), a przy tym drugim czesto jest wiecej (to z kolei potwierdzaja Niemcy).

Ja mialem najpier nr 1. Bylo 180 z hakiem. Teraz mam nr 2 i jest znacznie lepiej, ale jeszcze nie bylo hamowni.